Deváté jméno (1963)

Nebolo to zlé, aj herci to zahrali dobre. Len to divné ukončenie.

Zlaté rybky (1977)

Zaujímavý i keď smutný príbeh, dobré herecké obsadenie vo všetkých úlohách. Páčila sa mi veta, kde jeden kriminalista povedal druhému "Nymfomanka je tá, ktorá to má rada". A druhý na to: "Rada to ma každá, len o tom nehovorí".

Past na kachnu (1978)

Mám rada tieto krimi zo 70 rokov. Všetci herci hrali dobre, akurát Vyskočil mi tam moc nesadol.

Smrt talentovaného ševce (1982)

Kodet sa na úlohu Exnera skvele hodil. Ináč dej nudný, ostatní herci neboli moc presvedčivý, pár vtipných momentov tam síce bolo, ale ako celok nič moc. So skvelou knihou sa to ani nedá porovnať.

Poklad byzantského kupce (1966)

Najprv ma to moc nebavilo, prišla som tomu na chuť asi až po asi treťom vzhliadnutí filmu. Podarené s mnohými vtipnými momentami, akurát Vala, ktorý hral Exnera mi na tú úlohu až tak nesadol. Naopak, skvelá Vránová a Lipský, Sovák aj ostatní.

V.I.P. vraždy (2016) (seriál)

Zápletky dobré, dej zaujímavý a herci to zahrali dobre. Pre mňa jeden z mála dobrých krimi za posledné roky.

Stín smrtihlava (2012) (TV film)

Pre mňa najlepšia česká krimi za posledných 10 rokov. Chýlková, Čenský, Freimanová, Vach a Skopal hrali výborne. Dej bol zaujímavý, trochu šteklivý a tá hudba do toho tomu dala šmrnc.

Vražda kočky domácí (2004) (TV film)

Mňa to bavilo a dej bol zaujímavý, bolo tam veľa humoru a irónie. Kanyza s Maciuchovou mali dobré scény, moja najobľúbenejšia bola, keď ako podozrivá sa mu chválila, že má alibi a hrala v divadle a "ako vždy skvele". načo on jej s vážnou tvárou odpovedal " O tom vôbec nepochybujem, madam" a vyznelo to skryto ironicky. Maciuchová veľmi dobre zahrala tú úlohu domýšľavej a nafúkanej prestárlej herečky, čo si myslí, že je pupok sveta. Jediný, kto mi tam nesedel bol Satoranský, tá úloha mu nesadla a pôsobil divne.

Muž, který vycházel z hrobu (2001) (TV film)

Mňa toto fakt bavilo. A v dvojici Kanyza - Cibulková to celý čas iskrilo. Dej bol taký netypický, ale bavil ma a do poslednej chvíle sme netušili, kto bol vrah a prečo to urobil.