Nebezpečný cíl (2008)

priserne pateticke a hlavne nesmyslne dlouhe zabery na stastne thajce mavajici na sveho milovaneho politika srazeji tenhle prumerny snimek jeste niz. jedna hvezdicka za zacatek v Praze, jedna za kvalitni odzbrojeni lodnim motorem a treti za konec ktery jsem tak uplne necekal

Mlha (2007)

The Nuda, trapne, slepene, neustale se nam vynoruje obsesivni pocit ze "tohle uz jsem nekde videl", neutvoril jsem si zadny vztak ani k jedne postave, ve finale jsem jen doufal, ze vsichni v te mlze pochcipaji, ale hlavne rychle. zadna mystika, zadny tajemno, film je plochy a kdyby ho natocil beckovy reziser a autorem predlohy nebyl nikdo jiny, stezi by film dostal vic jak 40%. Konec dobry, ale film nezachrani, spis jsem ho nepochopil - pojedu nez mi dojde benzin a pak... jako tohle? no budiz, ale pocit zoufalstvi a bezmoci mohl bejt trochu vyladenejsi

Zlatý kompas (2007)

cekal jsem vic, ale nemuzu rict, ze bych se nebavil, jen se mi chce kricet:"Vice Craiga, vice Greenove" :) slusnych 60%

Jumper (2008)

at si kdo chce co chce rika, ja si u toho bajecne odpocnul a parkrat se fakt zasmal, despekt se kterym jsem pristupoval k pusteni filmu zpusobeny mizernyma hodnocenima me opustil po par minutach. Je to barevny, hejbe se to, ma to dobrou kameru a je to vtipny. a Samuel je proste Samuel, rad se na to mrknu znova, prisna kritika tu nema co delat, o tom ten film neni. proste v ramci zanru a za nenarocne pobaveni slusnych 75%

Rudý úsvit (1984)

me tenhle film bavi, jiste je to propaganda a nacionalismus z toho primo prysti, ale couz, na obranu je treba uvest, ze i soudruzi meli (a casto mnohem silenejsi) podobne snimky ve svem protfoliu. Vetsina akci je skutecne usmevna, ale je treba si uvedomit, ze je to becko, ale remeslne odvedene. Vsichni, kdo se nad to nedokazou povznest, necht si z meho hodnoceni odeberou 2 hvezdicky. A ti, kteri nejsou schopni prekousnout krapet americkeho heroismu, dalsi jednu. Pro me, s prihlednutim k polehcujicim okolnostem, 8/10

Odplata (1999)

obe verze jsou skvele, doporucuji si sehnat directors cut, posledni tretina je kompletne jina. ale jakoze uplne jina! 9/10

28 týdnů poté (2007)

nuda jak cip. bez napadu, bez napeti, mizerne herecke vykony. jedine kladne hodnoceni za pekne zvladnute krvave jatkoidni sceny (ale pokud vas zrovna tohe nebere, tak bez bodu). pro me 4/10

Batman začíná (2005)

nikdy jsem nebyl extra fanda Batmana, vzdycky mi to prislo lehce ujety, stejne jako Superman, Spiderman, nebo Kterykolivjinyman, ale tento film mne bavil od zacatku do konce, Christian Bale je muj oblibeny herec, tak mozna filmu trosku nadrzuju, ale stejn, jista demytizace, trosku zrealneni a dobre herecke vykony vsech "poskoku" tvori z posledniho Batmana velmi koukatelny snimek a ja tech 2:20 hodiny nelituju ani trosku, naopak, uz se tesim na pokracovani pristi rok "the Dark Knight". Jednia vec me malinko vadila, za kterou strhnu jednu hvezdicku a to, ze prumerne inteligentni polda, ktery neridil nic jineho nez svuj policejni Ford naprosto bezchybne zvladnul rizeni a stralbu z Batmobilu, to bylo dost priazeny za vlasy. Na druhou stranu Batmobil je moc hezka hracka. Score 8/10

Agent bez minulosti (2002)

nejsem priznivcem remake dobrych starych filmu. A Bourne identity z 88. roku s ptakem z trni R. Chemberlainem bylo vyborne spionazni dilko, Ale facelift mu slusi, Matt v tomto prvnim dile trilogie jeste neni tak uplne jisty ve sve roli jako v pokracovani, ale i tak je snimek napinavy a bavi od zacatku do konce. A hlavne si drzi look sve predlohy:) 8/10

Fontána (2006)

sledovani filmu me dostavalo do transu, casto jsem vubec nechapal, co se deje, ale presto jsem na to ziral s otevrenou pusou. Nejsem si uplne jist, jestli ma tenhle snimek nejaky konsistentni dej, ale postavy jsou tak skvele, kamera vyborna a pojeti tak zvlastni, ze mne to vytahlo mimo realitu a se zaverecnyma titulkama titulkama vyplivlo zpatky totalne zmateneho a ohromeneho. Pekne, moc pekne, ale musite na to mit naladu. Ja ji mel. 8/10