V zajetí (2020)

Titul horor je sice zavádějící, ale s tímto thrillerem jsem nadmíru spokojený. A i když se závěr může zdát na první pohled trochu uspěchaný, nakonec to bylo na filmu to nejlepší. 75-80% PS: Nemyslím si však, že je možné takhle bez podezření vychovávat dceru. (ale to je jen drobný detail a film to nijak neznehodnocuje)

Star Wars: Klonové války - Přistání na Deštivém bodu (2009) (epizoda)

Fámozně provedené dobývání planety. Chvílemi jsem si sice říkal, že už se to střílení opakuje a že už toho bylo dost, hned se stal nějaký neočekáváný zvrat a já byl opět lapen do děje.

Slečna bestie (2020)

Tak tohle jsem si užil mnohem víc než jsem čekal. Skvělý film na motivy body switch a serial killer. Váhal jsem sice mezi 4 a 5 hvězdami, ale přihlédl jsem k množství humorných scén ve filmu. Velice příjemná a vtipná podívaná. Myslím, že v tom není nutné hledat nějaké feministické a genderové blbosti. Jako se tu několik uživatelů rozčiluje.

Star Wars: Klonové války - Série 1 (2008) (série)

Líbí se mi, že zde dávají prostor každému Jedi rytíři šanci zazářit ve vlastní epizodě. Série je plná drobrých zvratů a špičkových soubojů, bohužel však nezajímavé výplně s Jar Jarem, droidy a dalšími takovými příliš kazí celkový dojem. 70% je optimální hodnocení. První série mi přišla trochu pro děti. PS: nechápu jak si někdo může stěžovat na Ahsoku. Byla skvělá už od samého začátku. A co, že je to 14 letá teen. Má lepší charakter a dává větší smysl než všichny sequels postavy dohromady.

Sedm (1995)

Tak jsem si mohl odškrtnout další film z top 100. A to mi těch, které bych z tohoto spektra rád viděl nezbývá tolik. Sedm ale rozhodně patří mezi ty nejlepší z nich. Ať už jsem se snažil sebevíc, nenašel jsem nic co by se mi zde nelíbilo! To vše navíc bylo zakončeno dokonalým a naprosto nepředvídatelným koncem.

Eragon (2006)

Když jsem to viděl poprvé na premiéře, tak se mi to líbilo. Můj kamarád který četl knihu se však tvářil dost zhnuseně. Následně jsem to viděl ještě jednou a je to doopravdy hodně béčkové. Jestli to v budoucnosti uvidím ještě jednou předpokládám další snižování kvality.

The Mandalorian - Season 2 (2020) (série)

Je neuvěřitelné, kam se posunul seriál, na který už jsem se ani nechtěl dál koukat. U posledních 4 epizod jsem si u každé zvlášť říkal ,,tak tohle byla ta nejlepší epizoda ze seriálu" a pokaždé jsem to myslel vážně. Ashoka, Boba Fett, další mandaloriani, Luke a dokonce i Mayfeld to vše velice dobře zvolené vedlejší postavy které prostě divák touží na plátně vidět. Jako jediný zápor vidím změnu postavy mé oblíbené Giny Carano, ale to není něco za co bych vzal hvězdu. Řekněme, že kdyby první 4 díly, byly jako ty poslední, tak by byla série hotový masterpiece. 80% jak vyšitých a v mých očích to vykoupilo první sérii.

The Mandalorian - Kapitola 16: Záchrana (2020) (epizoda)

Skvělá záminka pro infiltraci lodi, dokonalé bitvy a druhé dějství nesmírně překvapilo. Kéž by nějak takhle vypadali i dávno zatracené hvězdné války.