Země mrtvých (2005)

Pokud bych to měl srovnávat s remakem Úsvitu mrtvých z roku 2004, tak tohle prostě musím posoudit lépe, i když vidím, že mnozí "běžní diváci", kteří podobné filmy nevyhledávají a hodnotí jen akci a efekty, to hodnotí hůř. Podle mě jsou zde zombíci mnohem realističtější, efekty nejsou přehnané, příběh je propracovanější, místy se vyskytnou nějaké omyly, ale jinak mnohem zajímavější. Závěr sice není tak drsný, ale myslím, že celkově je to opravdu mnohem lepší.

Země nikoho (2001)

Jeden smutný a absurdní příběh z jedné smutné a absurdní války.

Prvotní strach (1996)

Sice tu budu opakovat pouze mnohokrát napsané, ale nemohu si to odpustit. Opravdu perfektní a nečekaný závěr, který filmu jistě znatelně přidává na hodnocení, a za další skvělý Edward Norton, který opravdu září.

Morrisonovy vraždy (1996) (TV film)

Na televizní film opravdu velmi kvalitní. Viděl jsem tento snímek už dvakrát, naposled asi před dvěma lety a pořád si dokonale vybavuji děj. Moc se mi líbilo vykreslení psychiky postav, zvláště hlavního hrdiny, tedy spíše antihrdiny. Také si pamatuji, že po posledním promítání v tuzemské televizi se v Čechách stal podobný případ a spekulovalo se (v bulváru:-), ale ještě předtím v mé hlavě), zdali vrah nebyl filmem inspirovaný. 70%

Velká ryba (2003)

Přiznávám, že ze začátku mě film trochu nudil a možná jsem byl i mírně zklamaný. S každou další minutou jsem se však dostával do děje, příběh mě začal uplně pohlcovat až mě pohltil úplně. Opravdu mistrovský kousek Tima Burtona. Abych mohl objektivně hodnotit, tak se budu muset na snímek podívat ještě jednou. Zatím je to za čtyři hvězdičky, ale je tu velká pravděpodobnost, že jedna se ještě v budoucnu dostaví.

King Kong vs. Godzilla (1962)

Druhý film, který jsem od režiséra Ishira Hondy viděl. První byl Godzilla - Útok z neznáma. Čekal jsem něco podobného, ale byl jsem velice, opravdu velice příjemně překvapen. Takhle jsem se u filmu opravdu už velice dlouho nezasmál. Už jenom ty schválně neuvěřitelně naivní triky mě tak pobavili, že bych hodnotil dobře, ale celkové výkony dvou monster byly famózní, především závěrečný souboj byl snad tou nejlegračnější bitkou, kterou jsem ve filmu kdy viděl. Opravdu vřele doporučuji všem filmovým fanouškům, protože tohle si nemůžete nechat ujít. Mám opravdu nutkání hodnotit plným počtem, ale to je snad jen krátká euforie po zhlédnutí. Přece jenom se zde našlo pár trošičku nudnějších a slabších míst a zdravý rozum mi to nedovoluje. Proto to vidím na zasloužené 4 hvězdičky, ale možná někdy v budoucnu, po dalším zhlédnutí, ještě jedna přibude.

Canterburské povídky (1972)

Další velice dobrý Pasolini, s množstvím humoru, který asi každý nezkousne. Když sem film viděl kdysi dávno poprvé, připadal mi jako nudná volovina ze středověku. Teď, když už sem viděl několik Pasoliniho filmů a zvykl si na jeho způsob podání, se mi to líbilo mnohem víc. 70%......zajímavý komentář: Silas

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Pěkný film, výborné, promyšlené dialogy a skvělí herci. Dobrá ukázka, že napětí a akce se dá vytvořit i bez nějakých speciálních efektů.

Čí je to vlastně život (1981)

Působivá studie psychiky člověka, který je po autonehodě plně odkázán na pomoc druhých a je odsouzen dožít své dny na lůžku. Jediné co zůstává v pořádku je jeho mozek, ve kterém se pomalu rodí myšlenka na jediné možné řešení deprimující situace…na smrt.

Valmont (1989)

Příjemné romantické drama s vynikajícím hereckým obsazením, kostýmy, režií. Filmu však chybí nějaký výraznější spád, působí zdlouhavě, místy možná až trochu nudně. I přesto však zůstává kvalitní podívanou. 70%