Půlnoční expres (1978)

Skvěle natočený a velmi silný fim. Navíc podle skutečné události. Něco takového bych si nechtěl prožít. Je dobré, že se takové filmy točí a odradí některé případné pokušitele od pašovaní. Někteří jsou však bohužel nepoučitelní.

Genesis (1998)

Další vynikající ukázka Cerdova výborného talentu. Tentokrát ještě mnohem křehčí, téměř až snový, či pohádkový příběh. Navíc vyzuální stránka snímku je také opět vynikající a dokresluje jemnou smutnou atmosféru. // PS: No sakra, ani si nevzpomínám, že ten žážitek byl tak TVRDÝ! (ano, to je snad ta nejstrašnější hrubka, kterou jsem kdy viděl -tak ji tu nechávám na památku)

Dům tisíce mrtvol (2003)

Jeden z nejlepších hororů natočených po roce 2000 a velký příslib. Pak už to ale Zombiemu moc nešlo. Škoda.

Impresionisté (2006) (seriál)

Impresionismus je jedním z mých vůbec nejoblíbenějších směrů, proto mě tento projekt velmi potěšil. Neberu to jako nějaké věrohodné povídání o osobnostech impresionismu, na to by to muselo být mnohonásobně delší, ale především jako představení těch nejznámějších, i méně známých, děl hlavních impresionistů široké veřejnosti a to se cenní. Ani se nebudu vyjadřovat k scestnému komentu igiho B.

K2 (1991)

Před necelým měsícem jsem narazil na knihu Reinholda Messnera "K2: Chogori - Velká hora", která je především o jeho výpravě a dalších významnějších expedicích na tuto horu. Natolik mě kniha zaujala, že jsem chtěl vidět i nějaký ten filmek o této krásce a vzpoměl jsem si, že před dávnými lety jsem něco podobného viděl. Jen jsem začal shánět, K2 jsem sehnal u novinového stánku. Film je sice o fiktivní expedici, ale opravdu v mnoha jedotlivých situacích byla zřetelná inspirace ze skutečné historie výprav na tuto horu. Sice nejsem horolezec, ale podle toho co vím, vše bylo celkem reálné, jediné co se dá vytknout je ten šťastný závěr. Na K2 platí pravidlo, že když se tam jednou někdo zraní, není šance aby se dostal dolu, je to příliš velké riziko pro ostatní členy a to zvlášť, když už zbude jenom jeden zdravý. Navíc je znát, že záběry nejsou z K2, ale to se snad dá prominut. I tak mě film pohltil a upřeně jsem sledoval od začátku do konce. Nakonec tedy musím nějaká procenta strhnout, ale i tak film pro mě získal slušných 85%.

Šílenství (1994)

Proč? Proč jen už to končí? Příběh, který bych vydržel sledovat ještě nekolik hodin. Úžasné, skvělé, psychodelické, šokující, šílené....jetště mnoho dalších přízvisek by mohl tento film mít. Dlouho mě žádný psychohorror tak nenadchnul, nevtáhnul do svého příběju. Společně s The Thing vůbec nejlepší Carpenterova práce, kterou jsem měl tu možnost vidět. Tohle se nedá komentovat, to musíte vidět. Možná tomu trochu přidalo, že jsem v sobě měl krapet lihu. Edit po druhé projekci (4.7.2010). Hodnocení lihem ovlivněno nebylo, In the Mouth of Madness je opravdu úžasně šíleným, mrazivým, inteligentním snímkem, rozhodně nejlepším a nejpropracovanějším z dílny Mistra Carpentera. Prolínání jednotlivých světů je dokonalé a vcelku jednoduše prohlédnutelné poselství zahrnující kritiku náboženství a slepé víry už asi netřeba zmiňovat. Top20.

Rolling Stones (2008) (koncert)

Skvělá práce. Stouny pochopitelně znám, jejich hudba se mi líbí, ale nikdy jsem je zas tak nevyhledával, ale teď, když jsem je poznal trochu víc zblízka musík konstatovat, že jsou vážně skvělý. Výborná hudby, zpěv, i všechno kolem (no jo no, na KATAPULT prostě nemaji (dnes už prý existují lidé, co kaťáky neznaji, to je ale mládež :-o)). Navíc dobrá práce nejen Scorseseho, ale i kameramanů, zvukařů a prostě všech co na tom pracovali. Trochu jsem s těma pěti váhal, ale potom co jsem si tu přečetl některý výplody, tak už neváhám. Na tohle opravdu doporučuju jít do kina. Cítíte se opravdu jak na konzertě.

Nájemník (1976)

Perfektní psycho, které na mě zapůsobilo jako už dlouho nic. Jasných pět hvězd bez váhání. Polanski se jako režisér opět předvedl v tom nejlepším světle a především i jako herec odvedl výbornou práci.

Sedím na konári a je mi dobre (1989)

Ale jo, nedá se to jinak. Ze začátku jsem na to koukal jak tele na flašku rimu, ale nakonec se z toho vyklubal solidní a především po pocitové stránce velmi silný snímek. V podstatě všechny postavy velice zajímavé, ale nejvíce mě osobně zaujala postava mladé oddané komunistky, která byla natolik zfanatizovaná, že pro ni byla ideologie důležitější než vlastní "mozek".