Určitě, možná (2008)

Nevěřil jsem tomu, ale skutečně se opět objevila americká romanťárna, které s čistým svědomím dám za pět hvězd a vypůjčené [DVD] nechci dneska vracet. Těch důvodů je mnohem mnohem víc, a kdybych je všechny zmiňoval, bude to zbytečně dlouhý komentář. Takhle vyjmenuju jen ty tři nejdůležitější: Ryan Reynolds, Rachel Weisz, Clint Mansell.

V údolí Elah (2007)

Až mě napadá klasická cimrmanovská věta: "Je to hezký, ale že bych to musel vidět dvakrát...?" Uznávám, že možná zážitek stáhla nutnost pustit si film v českém dabingu, pač otec prostě nemá rád angličtinu a hlavně titulky, ale silně pochybuju, že by zážitek byl až o tolik horší. In the Valley of Elah je totiž klasická pomalá rozprávka, jejíž pointa je postupně a až staromilsky budována a vlastně tak celkem nezáživně podána. Problém je v tom, že na pomalé vyprávění musíte mít chuť a na tenhle způsob vyprávění musíte mít echt chuť. A to já prostě neměl. Nejspíš druhá projekce proběhne přesně podle chuti a v originále, ale teď jen za 60% nejen kvůli scéně s utopenou ženou, ale i samotné nevýrazné myšlence, kterou kazí i politický (irácký) přesah. Škoda ho. [DVD]

Jak se krotí krokodýli (2006)

Jedním slovem? Průser. Od odpadu film uchránil jen Mádl, všechno ostatní stálo za hovno a jestli někdo dbá na moje doporučení, pak: nedívejte se na to. Nikdy. [TV]

Vlkodav z kmene Šedých psů (2006)

Výtečná fantastika, kterou kazí jen rychlá prostříhanost (film by klidně zvládl být ještě o hodinu delší) a místy trapný a klišoidní scénář, jehož vrchol nadchází ve směšném finále. No ale neva, vizuál je nádhernej a ta slovanská, resp. ruská, syrovost, dřevěné chatrče a špinavost postav společně s povedenou muzikou, která občas přejímá hlavní roli vyzdvihává krásno tohohle snímku. A vyzdvihává jej společně s krásnem Oksany Akinshiny. Další čtyřhvězdičkárna, které nakonec dávám pět a odesílám objednávku na DVD.[TV] P.S. Musím si to koupit, dabing stál upřímně řečeno za houby. A edit: Po shlédnutí původního znění zvyšuju na pět.

Minority Report (2002)

Zaujímavou podívanou zazdil konec a na můj vkus staromódní hudba, ale jinak od vizuálu přes výběr herců až ke scénáři, kterej je zajímavej a potenciál sci-fi kultu skutečně měl, se jedná o špičkový snímek. Jen ten konec... [DVD]

Pevné pouto (2009)

Procentuální hodnocení tady vpravo se téměř plně shoduje s procentuálním hodnocením, které dávám já. Pecka se nekonala, průser taky ne, pořád je to nadprůměrné dílo, které nahoru tahají dva herecké výkony (ano, je to samozřejmě Stanley a Saoirse, která je v první cca polovině dominantní postavou na plátně), kýčovitý vizuál a překvapivě občas i grimasou hrající Mark Wahlberg. Jen škoda, že scénář naprosto vyškrtl maminu, která v knižní předloze měla grády, tadyhle Rachel jen hodí dva pěkné kukuče a je s ní konec. Přesto záživný film, na jedno skouknutí tak akorát :) [DVD]

Kniha přežití (2010)

Ojojoj. Kdyby nebylo té poslední cca desetiminutovky, ten film by se dal vytáhnout s přivřením očí i na čtyři hvězdulinky, takhle ovšem jen při "šokující" pointě v závěru divák udělá rozzuřené "WTF? To si ze mě děláte prdel!" Scénář si tahá nudli z nosu, někdo si tam neuměl vypočítat, že když udělám jeden logický lapsus, divák si toho všimne. A že když jich udělám ještě víc, veškerou pointu zahodím do bahna. Protože k čemu je výrazné náboženské cítění myšlenky, když vlastně dohromady působí směšně a trapně? Hm. No neva, protože tu průměrnou známku filmu vlastně zasloužila charismatická trojice Denzel - Mila - Gary; oba pánové sice tahají své průměrné výkony a Denzel očividně už nemůže běhat, proto všude jen chodí, ale Mila je oba nahrazuje a tou svojí nepřirozenou krásou na sebe strhá oprávněnou pozornost (jo, jasně, umí i hrát, ale zrovna v závěrečných scénách a ve scéně, kdy sedí s Denzelem na jeho posteli, průměrnej chlap herectví nepostřehne. Ha. Každopádně film ve mě zanechal dost rozporuplnejch pocitů a jeden vtíravej pocit, že Mila Kunis je fakt kundička. I to se počítá. [blu-ray] P.S.V kině to muselo vyniknout asi stejně jako na B-R, ale vizuál je fakt povedenej a spíš než TS připomíná notně Fallouta 3.

Těžká rozhodnutí (2010)

Průměrná známka za průměrný film. Četl jsem tu špatná hodnocení Fraserova výkonu, já ovšem naopak považuju Frasera za jediný kladný bod celého snímku. Klišé ve filmu se nerovná klišé v životě, ovšem v Extraordinary Measures právě tohle klišé vyčnívá nad ostatní nedostatky filmu. Prvoplánové hraní na city diváka by se dalo překousnout, kdyby bylo napsáno míň očividně. Po řemeslné stránce se mi fakt líbily některé kamerové záběry, ovšem velice brzy byly zapomenuty pod nádavkem emočních ataků, a tak se holt tenhle prvoplán nevydařil dle mých očekávání. Věřil jsem opravdu v nehollywoodský film, nepodařilo se, nevadí, jedeme dál. Ztrátou času bych ovšem EM nenazýval, koukat se na to skutečně dá a skutečně místy i baví a místy i s hrdiny soucítíte. [DVD]

Zajíček bez oušek (2007)

Typická kostra typické romanťárny, typický příběh, typický sukničkář, typická zápletka, všechno stokrát viděné... Ale přesto unikátní svým jemným německým a nenásilným humorem. Fakt jsem si ten film užil :)

Solomon Kane (2009)

Budiž pochválen déšť, bláto, sníh, Marek Vašut, James Purefoy a Mistr Howard. Tam, kde jiní hrdinové procházejí a zanechávají v divákových vzpomínkách patetické věty a sračkoidní dialogy, tam kráčí Solomon Kane, pro něhož si pro jeho hříchy příjde jednou sám Ďábel, a zanechává v divákovi jen nepříjemné chvění oscilující mezi husinou a podivným tušením, že i když je to patos a kýč, James Purefoy to myslí skutečně vážně... a jako Solomon Kane za sebou nechá jen mrtvoly. Protože k tomu byl tento negativní hrdina stvořen, zabíjel a hřešil, poté se kál a potom vzal do ruky dva meče a všem nakopal zadek. Příběh se točí v zaběhnutém kole fantasy sraček, ale takový je Mistr Howard. On zformoval tenhle fantasy crap a filmový Solomon Kane nakopal všem ostatním fantasy crapům zadek takovým způsobem, že z toho i v Česku sníh neroztál. Budiž pochválen déšť, bláto, sníh, Vašut a Purefoy a nehynoucí absence efektů (až na skvělý závěr), což vám nakonec vykreslí na duši příjemně oscilující pocit, že všechno je to strašná sračka, ale vám se to skutečně líbí. [zhlédnuto v Metropoli]