Vlastníci (2019)

Myslel jsem, že to bude veselohra, ale spíše jsem byl znechucenej. Je to vlastně stejně ubíjející a otravné, jako ty schůze, což je samozřejmě záměr. Palec nahoru.

See (2019) (seriál)

První série super. Druhá už mě nebavila a přestal jsem to sledovat.

Alice ve městech (1974)

Od setkání s Alicí je to velmi dobrý, příjemně melancholický film. Bohužel onomu setkání předchází dost dlouhá doba naprosto o ničem. Začátek je fakt nuda a přišlo mi, že tam je pouze díky Wendersově fascinaci Amerikou a její kulturou, která je cítit z celého filmu.

Beze stop (2018)

O mnoho realističtější a v hereckém minimalismu i překvapivě citlivější, než tématicky příbuzný Tohle je náš svět s Viggo Mortensenem. Ben Foster, zde není hurá excentrik, ale traumatizovaný veterán, který nesnese lidskou společnost. Uvědomuje si, že dceru do takto extrémního životního stylu nemůže nutit, ale ona jediná mu zbyla a s ní se cítí fajn. Kvituji, že to není agitka a "systémové" postavy jsou zobrazeny vlastně velice mile. Nenápadný, ale dobrý film. Thomasin McKenzie má talent.

Souboj s rodinou (2019)

Pohodový film z atraktivního prostředí. Wrestling jsem na základce fakt žral, takže jsem si to užil.

Outsider (2020) (seriál)

Byl by to určitě skvělý film, ale je to jen nudný seriál. První dva díly jsou perfektní a slibují velké věci. S třetím dílem přichází na scénu jakási detektivka o které ostatní postavy mluví, jak je strašně divná, ale vlastně nic z toho nikdy neukáže a nejdivnější na ní je, že se sblíží s nesympatickým sekuriťákem. Co je ještě horší, že od třetího dílu se tam prostě NIC neděje. Asi jsem neviděl seriál, který by byl uměle natahovanější.

Ixcanul (2015)

Zajímavá sonda mezi indoše v guatemalském prdelákově. Žijou v chýši, pěstujou kakao, chlastaj v nejbližší "hospůdce" a mladí chtějí šukat. Bohužel výběr není veliký, tak se hlavní hrdinka spustí s nejbližším, poblitým debilem. No udělá se do ní no. Takže problém, protože amant, kterému je ofiko zaslíbená, místní předák plantáže, nebude chtít vychovávat cizího haranta a tak může celu famílii s klidem vyhostit. Na následujících událostech se tvůrcům daří zobrazit, jak jsou indiáni v Guatemale podřadní. Stále jsou velice pověrčiví, z čehož proudí problémy a když už by chtěli využít výdobytků civilizace, tak je zradí jazyková bariéra. Neumí španělsky a "normální" obyvatelstvo zase indiánsky. Líbilo se mi, že rejža občas přeskočil vyhrocené scény. Jsou tam přece jenom většinou neherci, kteří svoje party zvládají, ale lepší se nepouštět do ňákých větších akcí. Přišlo mi to vlastně jako hranej dokument a to myslím v nejlepším smyslu.

V zajetí rychlosti (2005)

A mě to prostě zahřálo na srdíčku. Hlavní hrdina je megasympatickej vitální důchodce, kterýho maj všichni rádi a s kterym je sranda. Navíc jede přes půl světa překonat rychlostní rekord se svojí obstarožní mašinou. No, jak to asi dopadne :) Je fajn, že samotné závody jsou jen tak třetina filmu, protože pro páprdu Hopkinse je malým vítězstvím, už jen to, že se tam dokázal včas dopravit. Ta road movie část mi taky sedla. Ukázala nám, že Bertovo charisma funguje i na drsné Amíky. 9/10

Léto 84 (2018)

Snaha imitovat tajemné filmy ze sousedství je chvályhodná, ale něco mi tu chybělo. Ústřední čtyřka zdaleka nebyli takoví sympaťáci, jak by tvůrci asi chtěli a celkově to bylo takové instantní. Všechny povinné atributy tam jsou, jen tvůrcům asi chyběl talent je mistrně použít.

Jógiša X no kenšin (2008)

Jako souboj dvou nabušených myslí celkem působivé. Drama vytvořené vztahy mezi postavami funkční. Ale filmu, který si zakládá na důmyslnosti a logice nemůžu odpustit kardinální nelogičnost. SPOILER on zavraždí houmlesáka, aby se policie zaměřila na jiné datum, paráda, ale naprosto se tam neřeší, co udělali s opravdovou mrtvolou. Odbydou to jednou větou, že jí asi rozřezal a zahodil do řeky. To jako vážně? Když není mrtvola, tak přece není vražda, tak nemusel vůbec nikoho dalšího zabíjet a jen se zázračně zbavit těla... Jinak ale fajn.