Sherlock Holmes (2009)

Kdyz jsem film videl poprve pred lety v kine, byl jsem hodne zklamany. Kuwa, co to je? Sherlock jako posledni akcni hrdina riznuty Statecnym srdcem? To neni klasika. Ale...kdyz jsem film videl podruhe, potreti, po osme, po sestactyricate, najednou se z toho pro me stala kultovka se vsim vsudy. No a co, ze Holmes boxuje lepe nez Tyson, no a co, ze fetuje vice nez hrdinove Trainspottingu, no a co, ze je nesnesitelny a arogantni jak Babis, no a co, ze je to naprosto jiny detektiv, nez je original od Doyla. Je to proste svinsky zabavny a akcni film. A dvojka jakbysmet.

Mamma Mia! (2008)

Nema to zadny pribeh, je to sladke jak prdel cukrovkare, pevecke kusy muzske casti (myslim tim hlavne Brosnana) jsou, slusne receno, hodne prumerne. Ale ta letni bezstarostnost, cakle rasple v cele se Streepovou a nadherne exteriery z toho delaji paradni film na letni podvecer. A pro milovniky Jamese Bonda doporucuji koukat az do uplneho konce. Videt Brosnana ve stribrnych Hromnicich a v upnutem buzna oblecku je pohled pro bohy...

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Tak tohle je vazne luxusni zalezitost. Nadherny, syrovy, drsny film o neskutecne silne vuli, pratelstvi a vykoupeni. Nevim, jake by to bylo s jinym hercem v.titulni roli, jak se udajne uvazovalo, ale Tim Robbins je neskutecny. A Frank Darabont je nejlepsi, natocit dva silne filmy ze stejneho prostredi a nevykradat se pritom, to je kumst. Diky!

Tyranosaurus: Zhouba Aztéků (2007)

Kdyby tenhle film natocil S. Spielberg, scenar napsal G. Lucas, triky delalo Light&Magic a v hlavnich rolich zarili T. Hanks, B. Pitt a Zuzana Bydzovska...pak bych mozna dal jednu hvezdu. Ale jelikoz to natocilo nake hybridni vemeno z Ustavu pro mentalne zaostale, scenar stvoril jeho podobne retardovany spoluzak, tyranosaura nakreslila ctyrleta bezruka holcicka voskovkama a v hlavni roli "exceluje" Steve Sanders z BH 90210, nemohu jinak, nez dat nula hvezdicek - mene uz bohuzel dat nelze.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Kdyz ja nevim, miluju Indianu Jonese, Harrisona Forda i Spielberga...ale tenhle dil mi prisel uz zbytecny. Ford se snazi byt jeste v sedmdesati letech akcni a drsny, ale vetsinou se tu mota jak cigan v prazdnem sklepe. Dej je silene prekombinovany a nelogicky. A to se ma prej natocit jeste petka, no to me poser. Leda ze by se to jmenovalo Indiana Jones a tajemstvi koleckoveho kresla. To pak jo...

Ten Největší (2007)

Rob Schneider je sice lulinek, ale tadle komedie se mu docela povedla. Scena, kde lame prsty giganegrovi a sereze ho jak maleho picuse je uzasna. A Jennifer Morrison? Ta kdyby chtela, ta by me mela. Po te bych vypil i vodu z vany.

Setkání v červenci (1978)

Jeee, tenhle film se mi vzdycky moc libil. Je tam Tomas Holy, naznak sexu, holky bez podprsenek, docela sprosta mluva a neskutecne vlezly hlavni hudebni motiv.

Pán přílivu (1991)

Tak tenhle film me vazne dostal. Trosku smutny, kapanek vtipny, ale neskutecne pusobivy a silny jako noha u prdele. Nick Nolte prekvapil a Barbra je vyborna herecka a reziserka snad odjakziva. "Milujes ji vic?" "Ne, jenom dyl."

Hancock (2008)

Kdyz ja nevim...Carliz Teron je tady nadherna, Vil Zmiz zase sympatak, ale kdyz von ten film je takova nehorazna slatanina vseho mozneho, ze by se z toho jeden posral. Tesil jsem se na nej, ale ne, tenhle film nestoji skoro ani za ty dve hvezdy a davam je jen ze stare znamosti se sl. Teronovou