Avengers: Infinity War (2018)

Fuuu... No tak to bolo niečo. Nastala u mňa obrovská zmena v rebríčku filmov. Čo sa týka žánru sci-fi som obrovským fanúšikom sveta Star Wars, ale toto prekonalo všetko, čo som doteraz videl. Thanos je pre mňa novou modlou a absolútne top záporákom. Naozaj som takéto niečo nečakal a odporúčam každému. Som aj celkom zvedavý na akých percentách to tu na čsfd skončí. Môj tip je tak okolo 87%. K filmu samotnému nemám takmer žiadne výhrady, sedelo mi všetko cez hudbu, famózny vizuál ako aj príbeh. Z postáv top hlavne Thanos, Thor a Drax, jeho hlášky boli naozaj skvelé. Celkovo konfrontácia jednotlivých charakterov bola super a ani na chvíľu som sa nenudil. Ani sa mi nechce veriť, že to malo dve a pol hodiny. Určite to je treba vidieť viac krát. Ja na to ešte minimálne raz pôjdem plus doma BD keď bude dostupné je povinnosť.

Trosečník (2000)

Naozaj skvelý film. Bez slov, ale zábavné a dojímavé. Jedinou záhadou mi je, že tento film nie je vyššie v hodnotení tu na ČSFD.

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Najkrajšie spomienky sa mi spájajú s pozeraním tohto seriálu ešte začiatkom 90-ich rokov s otcom a jeho naozaj úprimné zabávanie sa na bláznovstvách, ktoré títo dvaja blázni spolu vyvádzali. To, že to bavilo mňa ako malého fagana je snáď samozrejmé...

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Najlepší seriál z môjho pohľadu. Neuveriteľne strelené a naozaj dokonale spravené a zahrané postavy. Top je samozrejme Sheldon a nekonečné množstvo komických situácií, vyplývajúcich z jeho samotárskeho a zároveň geniálneho pohľadu na život. Veľmi veľa zábavných častí a mne osobne ani vývoj jednotlivých postáv v neskorších sériách nevadil. Dokonca skôr vítam nejaký vývoj, hoci chápem aj to, že humor z posledných epizód a sérií už samozrejme nie je totožný s tým zo začiatkov a niekomu to môže prekážať. 5 hviezd u mňa absolútne jednoznačných...

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Vynikajúca rozprávka, ked ju už malá nechcela pozerať znova, donútil som ju. Hudba mi vyhovuje, vizuál je fascinujúci, postavy veľmi zaujímavé a príbeh takisto. Takto to má podľa mňa vyzerať, rozprávka by mala zaujať deti aj dospelých.

Hněv Titánů (2012)

Naozaj zvláštne hodnotenie tu na CSFD. Podľa mňa perfektná oddychovka a akciou prešpikovaná lahôdka. Worthington hrá tak, ako vždy, bohovia sú bohmi, netvori netvormi a Kronos je kráľ titánov. Vynikajúci film, postupne vygradovaný a naozaj impozantný comeback najväčšieho z titánov. Dal by som štyri hviezdy, ale zaráža ma to hodnotenie tu.

Matrix Revolutions (2003)

Za mojim hodnotením si stojím a zaslúži si to plnú. Vizuálne perfektné, vojna, efekty, všetko hrá. Ale k zakončeniu tohto fenoménu mám predsa len pár výhrad. Prvou sú emocie, tie mi chýbali pri finále. Kým na jednej strane (Sion) boli, na druhej som ich postrádal, nebál som sa o hlavných hrdinov, ale neviem prečo. Hudba? Zlé gradovanie napínavosti deja? Neviem. Každopádne môj pohľad a ani hodnotenie to neovplyvnilo, hoci by som bol radšej, keby som nemal vôbec čo vytknúť ukončeniu tohto fenoménu.

Matrix Reloaded (2003)

Pokračovanie už síce nemá až taký fanúšikovský ohlas, ako jednotka, ale pre mňa je to na podobnej úrovni, len to dalej rozvíja dej a buduje si cestu k finále. Mne osobne vyhovuje aj smerovanie a napredovanie príbehu, ale ešte viac ma fascinujú bojové scény a nové postavy. Merovingian je super, dvojičky naozaj drsné a Belucci je mega sexi... Proste má to všetko, čo to má mať. Staré postavy sú uveriteľné a po otvorenom finále sa každý, koho to oslovilo musí tešiť na záverečnú česť trilogie.

Matrix (1999)

V tej dobe naprostá bomba a ak sa na to človek pozerá aj po dvoch dekádach a je sa aj po vizuálnej stránke stále na čo pozerať, znamená to jediné - predbehlo to dobu. Myslím, že veľké množstvo ľudí tento film donútil zamyslieť sa. Pretože dáva alternatívne vysvetlenie všetkého, čo nás obklopuje a to je fenomenálna myšlienka. Ako daľší dôkaz toho, že toto je nadčasové dielo je treba si uvedomiť, koľko filmov už použilo napr. bullet time. Film odporúčam všetkými piatimi.