Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Ako fanúšik Harryho Pottera, bohužiaľ, tu som necítila tú správnu atmosféru. Akosi ma to nechytilo za srdce, a hlavne neznášam Redmaynea, ktorý má v každom zábere ten blbý retardovaný výraz (to sa nevie tváriť inak či to mal v scenári?). Každopádne, dvojke dám určite šancu / podľa trailerov vyzerá lepšie i čo sa príbehu týka.

Psí ostrov (2018)

Výborná rozprávka pre dospelých. Nenechajte sa ostatní, prosím, odradiť nekonvenčným spracovaním a animáciou, pretože dejovo to má čaro. Hlavne super sympatický hlas Bryana Cranstona a.k.a. Perníkového tátu. Vtipy i tie neverbálne sú originálne a nie stokrát otrepané ako to už býva. Príbeh dokonca skrýva i nejakú tú hlbokú myšlienku a ponaučenie. Pre mňa osobne najkrajší animovaný film 2018.

Mejdan v Las Vegas (2008)

Keď mám hodnotiť romantickú komédiu, či splnila účel, tak áno splnila. Dokonca som ju videla už viackrát, keďže kvalitných komédií už je ako šafránu. Zabavila som sa, dvojica je vtipná a posun ich vzťahu je celkom milý. Nejde o nič svetoborné, ale od komédie nič také ani nečakajme, prosím. Dávam 4* a chcem sa naučiť otvárať šampáňo ako Cameron! :-)

Ant-Man a Wasp (2018)

Tento AntMan sa mal volať: AntMan zachraňuje roky zabudnutú svokru/tchýni, aby dostal spať svoju ex. A okrem toho sa vykašlal na svojich Avengerských kamošov a ako vysvetlenie sme dostali, že bol v domácom våzení, aj keď si ho miesto neho odpykával jeho mravenčí zvåtšený kamoš. Ako som vchádzala do kina s presvedčením, že sa vysvetlia niektoré medzery v Infinity War, tak som odchádzala rozčarovaná z celkom nezmyselného deja a rozpačitými pocitmi z obsadenia do role Janet VanDyne a.k.a. Michelle Pfeiffer. Miška sa totiž už nevie poriadne ani usmiať, lebo pravdepodobne v kvantovom svete sú dostatočne dobrí plastickí chirurgovia a kožní lekári s hektolitrami botoxu. Neviem no.... jasné niektoré pasáže boli fajn, akčné atd, nesklamalo, ale očakávala som viac. Možno keby tvorcovia pustili do kín tento príbeh skor než Infinity, tak by to zmysel dávalo aspoň trochu. Okrem toho záporáčka nebola dostatočne spracovaná, bolo to celé také oničom. A preto 3*.

500 dní se Summer (2009)

Ako osoba vyrastajúca na amerických klišoidných romantických komédiách, ktorá si tento film pozrela pred rokmi v dobe sklamania z lásky, dávam teraz po dlhej dobe zaslúžených 5*. Hlavne preto, že v tomto sa jednoducho musí nájsť každý , kto sa raz v láske sklamal. Tento film je nadčasovým zobrazením ako to vždy býva/ a nemusí ísť len o vzťah typu friends w/ benefits ako tu. Aj napriek role, ktorú Zooey vyfasovala, bola strašně kjút, až do chvíle kým sme si všetci neuvedomili, že je vlastne mrcha. Ale ako herečku ju mám rada a príjemne sa na ňu pozerá, působí sama trošku chladne a nezávisle, a preto si neviem predstaviť niekoho iného do jej role. S Josephom tvoria skvelý pár, hodia sa k sebe a pri prvom pozretí proste veríte, že sa to všetko dobre skončí, lebo im to klape. A aj keď tu niektorí hodnotili nevydarený koniec, ktorý odľahčil celú tú depresiu, ja si myslím, že scenárista alebo režisér mal práve toto v pláne a chcel tým poukázať, že aj keď je v jednej chvíli všetko naprd, aj tak sa to může hocikedy zmeniť a jednu osobu raz nahradí tá druhá, mnohokrát lepšia len jej treba dať šancu. Bonusovo je tu ešte aj užasný soundtrack.

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Jedna z mojich najobľúbenejších sérií vôbec. Švédi vedia ako na to, aspoň tu sa to ukázalo naplno. Celá sfilmovaná švédska trilógia ma bavila a nakoľko je posledná Stiegova knižka moja najobľúbenejšia bála som sa ako dopadne filmové spracovanie, ktoré je väčšinu času situované do súdnej siene a skúmania Lisbethinej integrity. A nesklamalo, mňa osobne film bavil od začiatku do konca, i keď som už knihy mala za sebou napätie bolo to tam. Herci mi tiež počas celej trilógie vôbec nevadili práve naopak, nesúhlasím ani so sťažnosťami na Mikaelov (Nyqvistov) nedostatočný sexepíl, i keď nie je môj , najmä vekový typ, ale najväčšia bomba, ktorú americká verzia Milénia nemala a nebude mať je samotná Noomi Rapace. Do role Lisbeth sa určite narodila, zahrala ju presne ako som si to počas čítania knihy predstavovala. Kiež by sme sa dočkali ešte pokračovania v danom obsadení, bohužiaľ Nyqvist by to už nedal.

Spider-Man (2002)

Pre mňa navždy najlepšie filmové zosobnenie Spidermana. Tobey je zlatíčko. Stran jeho noobstva v osobnom živote, vnútorného súboja, ktorý zvádza so svojou tajnou identitou, so svojou tajnou láskou k M.J., so všetkým. Najlepší je ale soundtrack, a to ku všetkým trom častiam. Žiadny film nemám tak opozeraný a opočúvaný než je Spiderman. A je jasné, že Tobeyho zosobnenie samo o sebe ostane nekonečným zdrojom meme, pretože niektoré scény v jeho podaní sú proste neskutočne cringe, ale položme si otázku. Boli by také nezabudnuteľné aj v podaní napr. Toma Hollanda? Úprimne pochybujem.

Sestra (2018)

Ani neviem vyjadriť sklamanie nad týmto filmom, a tiež nad ľuďmi, ktorí to ohodnotili nad 3*. Tak veľmi som sa tešila, pretože Conjuring Universe vítam s otvorenou náručou, ale tak TOTO?! Sem by som to ani nezaradila, pritom neviem kde sa stala chyba. Tak začnem poporiadku. ad 1) cameá Sestry v predošlých filmoch boli strašidelné, hovorila som si "vlastný origin to bude šupa", ale nie, Sestra vo filme pôsobí druhorado, aspoň ja som mala ten dojem. Okrem toho najviac ma sklamalo, že jej origin tam vlastne ani nebol. 2) postavy nemali žiadnu charizmu, dokonca sestra Very Farmigy Taissa bola svoj tieň, keď si ju porovnám z AHS série. Kňaz - Miracle Hunter (WUUT? preboha povedzte rovno, že exorcista pre Vatikán!) - akoby z čerešne spadol, na každý trik sa nachytal, prenasledoval doslova tiene, ani raz vo filme neukázal štipku skúseností v rámci svojho povolania, no a najlepšie alebo skôr najhoršie na koniec- Frantík. 3) Frantíku, Frantíku - preklad mena veľmi utrpel, ale to nie je jediný problém "Frantíka". V každej scéne, v ktorej sa F. (ani to už nevyslovujem) objavil, horko-ťažko vybudované napätie filmu sa zrazu vytratilo do stratena. Ako by sa aj mohlo (napätie) udržať, keď sme Frantíka videli hneď v jeho 2.(?) scéne v spoďároch naháňať kury (pre ČR slepice). 4) Áno, priznávam, dvakrát počas filmu (v kine) ma odhodilo do stoličky - ale všetko len kvôli nasilu vytvoreným zvukovým efektom, ktoré mali jediný lacný cieľ - vyľakať. Nie napätie deja, nie Sestra, ale zvuky. 5) Finále bolo azda najväčším sklamaním, už som len očakávala koniec filmu, titulky a hajde domov. Takto nie. Dve hviezdičky dávam horko-ťažko za kulisy a atraktívne prostredie rumunského kláštora.

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Prečo tento už takmer 20 ročný film stále tak verne milujem? Heath Ledger, neodolateľný hrdina modernej doby, Julia Stiles, neposlušná Shakespearom-inšpirovaná "čajočka", ktorá nenávidí snaď celý svet a svet neznáša ju, jej sestra, čistou náhodou klišoidná hviezda americkej high school a mladý Joseph, v dobe, keď som ešte nevidela tú podobnosť s Heathom. Každopádne tínedžerský film, aký sa v dnešnej dobe proste už nedá natočiť z nepochopiteľných dôvodov. Je to prosto film, ktorý vybudoval časť mojej osobnosti a premenil ma na nevyliečiteľnú romantičku. Určite neodporúčam tým, ktorí nemajú radi podobné typy filmov (Breakfast Club, She´s all That, ...) tu sa zázrak neudeje a nebude sa vám to páčiť.

Odnikud (2017)

Tak ako sa mi nechcelo ist do tohto filmu tak som (opäť raz nečakane) ostala prijemne prekvapena. Film bol rozdeleny do troch kapitol vyjadrujucim psychicke rozpolozenie hlavnej hrdinky. Herecke vykony boli nadmieru uveritelne, dejovo slusne vygradovane, finalne som z toho mala az arytmiu. Ak by sa navyse dala dat bonusova polhviezdicka, tak ju dam za zaverecnu piesen od Lykke Li.