Zločin století (2021) (seriál)

K dokumentu sme sa dostali po zhliadnutí seriálu Dopesick s výborným Michaelom Keatonom (mimochodom veľmi doporučujem) - chceli sme si doplniť nejaké informácie na túto tému, čo dokument plne dokázal. O opiodovej kríze som dovtedy počula len okrajovo, ale netušila som , že vznikla práve z predpisovania Oxy, a hlavne až tak neskutočnej a ignorantskej nenásytnosti farmaceutických gigantov. Som rozpoltená názorom či tento dokument púšťať na stredných školách alebo radšej si ho pozrieť ako zodpovedný dospelý, pretože by občas mohol fungovať ako trigger.

Počátek (2010)

Prvykrat co som Pociatok videla som … to asi vobec nepochopila. Alebo som bola este jednoducho nevyspela na tuto ‘intelektualnu uvahu’ o zivote a sne … a podvedomi… a podpodvedomi. No ale opat raz , respektive dvakrat-trikrat a vtedy mi to doslo. Neskutocne co Nolan dokaze vyprodukovat. A klobuk dole za to, ze herci dokazu tak vierohodne predniest zhruba to co Nolan chce povedat nam obycajnym ludkom. Ale co by to bolo za Nolanov film pokial by nezahral Zimmer svoje umenie? Bez neho by to boli ‘len’ silne styri hviezdy, takto to je jasnych 5*. Bum.

Tenet (2020)

Videne trikrat (Nolan, no ved viete …) a po kazdom vzhliadnuti sa objavia nove a nove skutocnosti. Prvykrat v kine pri soundtracku som myslela, ze mi ‘vybije šiby’, tak neskutocne prepaleny zvuk, ze som asi stratila docasne sluch, a to ze kvalitne. Pattinson mohol byt kludne hlavna postava, Debicki proste pre mna od Widows jasny herecky objav. Niezeby to bol pre mna najlepsi Nolanov film, ale urcite hanbu nerobi. Nekompromisne 4*.

Chlast (2020)

Film, ktory neglorifikuje alkohol ako taky, nesnazi sa nam vnutit lutost, nenavist, sympatie alebo akykolvek iny pocit k alkoholu zavislym ludom. Divak je len divakom a sleduje obycajny pribeh styroch (ne)zrelych muzov, ktori sa z nudy (?) rozhodnu o spociatku nevinny experiment, a to doplnit pol promile, ktore podla teorie jednoho psychologa chyba od narodenia kazdemu jedincovi. Zivotom prevalcovani chlapi to skusia, aby zistili, ze su zrazu spontannejsi, zabavnejsi a citovo blizsi k svojim teenage studentom. Mads je ako vzdy skvely herec a ak radi sledujete jeho herecke remeslo tak urcite doporucujem. Jednoznacne tomuto filmu na kvalite pridala intimna a vierohodna severska produkcia, inak povedane ak by toto tocili v ‘Halyvude’ tak by to bola asi sra.ka.

Super drbna - Série 1 (2021) (série)

Davam 1* za ´threesome’ vztah medzi Audrey-Akim- Maxom. Inak je tento reboot podla mna velky omyl. Vacsinou nezaujimave postavy bez ladu a skladu, serial sa snazi byt korektny AF a k tomu nevidim nejaky hlbsi intrigansky podmaz a to je uz po prvej serii a karty stale nie su rozdane. Ked mi bude clivo za GossipGirl radsej si pozriem znovu originalnu verziu , lebo toto …

Půlnoční láska (2018)

Veľmi slabé. Bella sa snažila pôsobiť zraniteľne a ako outsider, ale bolo veľmi ťažké uveriť, že nikdy nebola vonku a zažívala veci s Charliem prvýkrát. Kým som sa dokázala vžiť do jej situácie už aj bol koniec filmu a zrazu jej nebolo. Smútok ľudí čo po nej zostali mi pripadal plytký a neuveriteľný. Soundtrack k filmu neoriginálny. Strata času.

After: Polibek (2019)

Stručne a jasne: dávam 3* za ústrednú dvojicu - slečnu kjút Langfordovú a magneticky príťažlivého mladého Voldemorta, ktorý nám vyrástol do krásy, UF a akej! Okej, tak možno nebudem až taká stručná … dej, scenár etc etc radšej nerozoberajme , ale kto má rád romantické fantazmagórie ako som kedysi mala ja a pri tomto filme som si uvedomila, že ešte stále som “into it” , tak vitajte a užite si tú magickú chvíľu, keď sa úplne bezhlavo zamilujete a neviete proti tomu nič robiť. Momenty kde boli spolu Tessa a Hardin boli akoby spomalené v čase, a predsa som nechcela, aby skončili (hlavne tá vo vani, to bolo jednoducho roztomilé), ostatné chvíle s vedľajšími postavami a ehm zápletkou kedy sa niečo (nič) riešilo - tak to by som z filmu všetko vystrihla. Proste dvojica mala chémiu ako hrom , ale zvyšok ….

Plameny vášně (2003) (seriál)

Brané s nadsázkou, pretože inak telenovely brať ani nemôžeme, však? Je veľmi vtipné ako polovica hodnotiacich dala odpad (asi dúfali v Oscarovú hlboko korektnú drámu) a druhá sa stotožňuje s názorom, že ide o najlepšiu telenovelu. Skrytá vášen je moja najobľúbenejšia telenovela , ktorá má v sebe obrovskú dávku vtipu a dovolím si tvrdiť aj sarkazmu a irónie, často sme svedkami zosmiešnenia postáv v odľahčenom duchu, čo dodáva seriálu na komickosti, a to často v tomto type žánru chýba, všetko je brané akosi seriózne, ale toto je pravá výnimka. Ďalšie nezanedbateľné pozitívum sú samozrejme nezabudnuteľné piesne a herci/herečky, na ktorých sa príjemne pozerá a sú neskutočne sympatickí, svoju rolu hrajú proste dobre. Každá postava v seriáli je špecifická a každý si nájde tú svoju, či už pritepleného Leandra, neznesiteľného tučka Benita, pozitívnu Ruth alebo spontánnu Pepitu. Hlavná zápletka, ktorá je klišoidným klišé - tri sestry+traja bratia - tú hravo dokážem odpustiť, pretože aj to beriem ako čistú paródiu na svoj žáner. Keď som sa nedávno dozvedela, že je seriál na Netflixe s originálnym dabingom tak mi srdce poskočilo :D ps: RIP Juanova kamioneta

Bez kalhot XXL (2015) odpad!

Moze tomuto dat niekto viac nez odpad? a to som ženská preboha ! *omegalul*