Donggam (2000)

„Tak plyne čas." Ditto je roztomilá romantika z příjemným nádechem Sci-Fi ve stylu Il mare. Srovnání z již zmíněným pozdějším počinem Hyun-seung Leeho si nemůžu odpustit, protože toho mají hodně společného ve všech filmových ohledech. Každé srovnání musí mít zákonitě vyhodnocení, takže po delším rozmyšlení bych se přiklonil spíše ke snímku Il mare a to z jediného prostého důvodu: Jeon Ji-hyeon sem si zde oblíbil a zalíbila se mi, naopak u Kim Ha-neul to říci nemůžu, prostě mi tam nějak neseděla. Kromě "nesympatické" herečky ještě zmíním dost pomalý a místy nezáživný začátek (rezjest). Čím více se snímek blížil konci, tím více jsem si ho oblíbil. Všechno směřovalo k výbornému ukončení, které za sebbou nechalo pár nedořešených otázek pro myslícího diváka. Příjemné strávení důležitého času a další pochvala směřující ke korejské romanci. Hodnocení: 7.5/10.

Moobangbi dosi (2008)

Mubangbi dosi je především výborné krimi drama (akční nádech tu je výrazně zřetelný, dobře dávkovaný, avšak vyloženě o "akční" snímek se nejedná, již zmíněné dva žánry sedí na Open City podstatně více), kterých není nikdo dost (obvzlášť v korejské kinematografii). Povedená zápletka, propracovanost postav, pohlťující příběh, efektivní kapsářské řemeslo a působivé prostředí zlodějských gengů, to jsou jistě neomilné a působivé klady filmu. Nesmím zapomenout na prostě neodolatelnou Son Ye-jin, která mě svojí krásou nikdy nepřestane překvapovat, zde nám uzrála jako víno do nejpřitažlivější gangsterky všech dob. Jako bonbonek jsem si vychutnal přesmutnělou a dosti emotivní "dohru" za přítomnosti běžících titulek a slz uzavřeného policisty. Vydařená korejská záležitost a dobře podané krimi, jenž určitě nikoho neurazí. Hodnocení: 8/10.

Drsný časy (2005)

Filmová jízda přes všechna svinstva a sračky, které v temných zákoutí LA naleznate. Díky velice sugestivnímu pohledu do nitra zločinu vás snímek pohltí svojí depresivní a šokující atmosférou. Z režijního hlediska se jedná o více než vydařený počin a David Ayer věděl moc dobře, co dělá. Ke konci občas strácí příběh na intenzivitě, ale poslední scéna, která umožnuje divákovi vlastní dořešení situace a nutí ho přemýšlet o sledu událostí, to naprosto vynahradila. Chvíli mi trvalo stotožnit se z rolí Baleho, ale postupně jsem čím dál víc žasnul z elánu, který do své role vložil, až si jako šíleného Jima neumím představit nikoho jiného. Že měl Ayer co dočinění ze "Training Day" je hodně znát a můžeme jen doufat, že se bude pořád ve své práci džet stejného tématu, protože na to má ten pravý cit. Harsh Times není nic jiného, než našlapaná krimi jízda, která má pořádně ostrý říz. Hodnocení: 8/10.

Má je pomsta (2002)

Dusivé, syrové, šokující a silné drama podané dost tvrdě a nekompromisně, pojednávající o zoufalství a pocitu bezmocnosti. Příběh je drobně uzlovaný, ale uvěřitelný (nesmím podotknout, že skvěle propracovaný), pomalejší chod událostí a brždění děje sice občas vyvolali zmatek a člověk se někdy slušně ztrácel v komplikovanosti příběhu, ale ta úžasná prvotní myšlenka filmu to zastínila. Netradiční a tvůrčí styl režie odděluje snímek od průměrných sociálních dramat a to pojetí chaotického světa skrz hluchoněmého Rya si zaslouží minimálně uznání režisérových kvalit (postupné oddalování kamery ve scéně, kdy Rya vycházel z "přáteli" vícepatrové schody je geniální). Dílo mělo však hluchá místa a oživění děje by občas neškodilo, nicméně poslední (cca) půlhodina je dokonale násilnická a frustrující. Z hlediska režie úchvatný, jinak více než dobrý film, zasluhující přidělené hodnocení. Hodnocení: 8/10.

Geunyeoreul midji maseyo (2004)

Lehká, chytlavá, zábavná, milá a chytrá jednohubka, která zaručeně neurazí, ba naopak zaujme a potěší. Dong-won Kang začíná být zárukou dobrého filmu a miloučká dračice Ha-neul Kim je v roli prolhané kriminálnice s (přecijenom) dobrým srdíčkem naprosto úchvatná. V táto lehké romantice nenajdete negativní zónu, takže vám úsměv na rtech zůstane až do příjemného ukončení. Moc pěkně se na zamotanou zápletku, která vyšla z jediné lži kouká a na dobu neurčitou plánuji zcela určitě repete. Nicméně jsem i přes sytou porci zábavy a kus skvělé j.korejské filmařiny nedospěl k maximálnímu hodnocení, k dokonalosti tomuto snímku kapka procítěnosti chyběla. Jinak snímek dobře laděný, pro dobrou náladu=) Hodnocení: 8.8/10

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Adam "chlupatej pták" Sandler jako šílený kadeřník ve stylu Chucka Norise v naprosto ulítlé, svěží, letní a typické "sandlerovce", ovšem s poněkud více neetickým přístupem, než je zdrávo (to však dělá tuto oddechovku naprosto cool). Zohan nám hned z kraje předvede, že jako jediný umí napočítat do nekonečna (a to hned 3x). Po sléze ochutnáme špetku jeho obdivuhodného sentimentu s menší dávkou nezkrotné touhy po postarších dámách a nakonec narazíme na jeho chlupatého "plejtváka" alá recept „jak se to ženskejm líbí po izraelsku". Já si Zohana velice oblíbil a hltal mu každé slovo, které ze své nevymáchané huby vypustil a musím říci, že jsem se vrchovatě pobavil, až do největší sytosti. Ovšem, nic netrvá věčně a čím více se snímek blížil konci, tím více jsem se nudil a ostrý humor se mi začínal protivit. Příběh byl (očekávaně) velice slabý a předvýdatelný (jako u většiny podobných komedií byl prostě „na jedno brdo"), ale o to tu (ani zdaleka) nešlo. Hlavní účel byl prostě pobavit a to se Adamovi sakramensky povedlo. Smích zcela vyhrával nad trapností, čehož si u těchto komedíí cením nejvíce. Zohane, si borec:-) Hodnocení: 7.5/10.

Ztraceno v překladu (2003)

Označení: komedie, zde není tak na místě, řekl by spíše cynický a osobitě hořký humor s životními pravdami a netradičním pohledem na vyvíjející se vztah, bez všech serepetiček a zbytečných milostných aktů či slov. To vše velice syrově a otupěle podáno, přesto snímek působý "krásně" až jde z tohoto romantického realizmu bez láskyplných ideálů, naprosot skvělý a uvolněný pocit maximálního filmového nasycení. Vše klapalo, jak mělo, výborná režie, scénář a ještě lepší klaun mnoha tváří - Bill Murray, který působil věrohodně a líbivě. Jsem více než spokojen, na tato díla je radost hledět. Jak zde pravdivě jeden uživatel napsal: „Film o lidech s lidmi".Hodnocení: 8.5/10 BTW: Lost in Translation - naprosto vystihující název!

Bad Taste - Vesmírní kanibalové (1987)

Jackson mě (po Braindead) znovu potěšil a jenom potvrdil pravidlo, že filmy nekomerční a točené pro radost v sobě mají mnohem více potenciálu než tuctový teen shit s tučným rozpočtem. Příjemný, usměvavý a zábavný splatter, kterému krvavé "čvachtáky" určitě nechybějí. Bohužel není Bad Taste takový masakr jako Braindead, ale to jeho kvalitu vůbec nesnižuje, protože "úchyláren" je tu dost a to všeljakých (o lžící servírovaném mozkovém pudinku ani nemluvě). Snímek má mnoho chyb, což ho právě učinuje kultovním a dodává mu určitou geniálnost. Hodnocení: 8/10. BTW: Stačilo pár pohledů na "prdelaté" alieny a o zábavu bylo postaráno=)

Iron Man (2008)

Po špatných pocitech z nevydařeného HELLBOYe, jsem si s cynickým plecháčkem náramně spravil chuť. Downeyovo kouzlo osobnosti je tak ohromné, že dodalo iron manovi ten potřebný šmrnc a noblesu, či samotnému Starkovi silné alterego, které svým charismatem náležitě vyvážil. O zvolení správného hlavního představitele není tedy z mé strany žádného sporu, naopak si nedokáži představil v roli cool milionáře nikoho jiného. Avšak sympatické obsazení není jediný klad komiksového blockbusteru, snímek si mě dostal hlavně skvělým scénářem, náležitým spracováním, líbivou atmosférou, dobře zvolenou hudbou, trikovým nadhledem a v neposlední ředě: chytlavou výpravou. Musím prohlásit, že konečná bitva ve stylu Transformers už ztrácela na kouzlu, ale přecijenom kvalitu snímku to až tak neohrozilo, spíše to upevnilo můj přidělený stupeň hodnocení. Iron Man splnil všechna moje očekávání a příjemně naladil na (hodně) budoucí projekt The Avengers, na který se nevýslovně teším. Hodnocení: 8/10.

Nájemní vrazi (1995)

Hodně jsem zvažoval, jak Assassins ohodnotit. Nijak výraznější a chvilkami dost děravý scénář, (jenom) slušná režie a Stallone ve své standartní či typické prkenné roli (kterou víceméně zvládl dobře). Přesto vše nemám to srdce zařadit tento napínavý thriller do průměru a to hlavně díky ÚŽASNÉMU Banderasovi, který svojí roli výbušného "psychopata" zvládl na výbornou. Akční sekvence též nebyly vůbec zlé, dalo by se říci, že byly přímo porádní a přesvědčili mě o zasloužených 4*. Hodnocení: 7/10. BTW: historka o zmrzlém ptáčkovi se mi moc páčila=)