Těsně vedle (2007)

Bratři Farrellyovi umí točit inteligentní, romantické komedie a též si umí vybírat sympatické představitele hlavních hrdinů. Ben Stiller bezesporu patří ke komediální špici a v tomto snímku mě pobavil více než skvěle. Bratři zase přišli s originální zápletkou a příjemnou atmosférou plnou krásných žen a "příšernou" manželkou (což Malin Akerman zvládla skvěle). Zasmál jsem se opravdu obdobně a snímek měl obrovské charisma a "sladkou chuť", to mě neodpoutalo od židle. Konec byl tvrdý a nefalšovaný sarkasmus, kterej byl větší než celá struktura filmu a tvrdou ironii já velice rád=). Hodnocení: 8/10.

Těžce zamilován (2001)

Jack black je herec s obrovských potenciálem, který z něho v jeho filmech přímo srší, že by ho mohl rozdávat. O jeho hereckém talentu prostě není sporu a na filmy ve kterých se Jack blískne si najdu vždy čas. Snímek "Těžce zamilován" je důkaz že film z jednoduchým nápadem a svižnym tempem může skvěle pobavit a zaujmout. Chce to jen trochu vypnout mozek a naladit příjemnou, veselou atmosféru. Když pak zjistíte že se jedná o hrozně inteligentní a zajímavou romantickou komedii plnou krásných žen, tak máte vyhráno a večer zabaven, snad tak leskle jako já při sledování téhle originálně netypické komedie. Nápad se mě opravdu zamlouval a krása Gwyneth Paltrow samozřejmě též. Možná jsou 4* trochu moc, ale já se i při druhé projekci bavil a inteligentnímu humoru dávám přecejenom přednost před neomaleným a vulgárním a tohle byl můj "šálek kávy". Hodnocení: 7.5/10

Nae yeojachingureul sogae habnida (2004)

Jae-young Kwak znovu excelentní a to na plné čáře. My sassy girl patří k mím TOP, takže jsem se moc těšil na windstruck (ještě více při pomyšlení na Ji-hyun Jun a její znovuobsazení do hl. role). Nádherný příběh, perfektně propracované postavy, zžil jsem se s nimi a vytvořil si vůči nim soucítění a oblíbenost. Opravdu jsem to tomuto páru přál z celého srdce. Nechci srovnávat z MSG, tento film je více vážnější a postupně se ubíjí odlišným směrem a náplní, ikdyž místy se tu objeví totožný humor, v kterém je obsazena ta originalita a lehkost. Důvod proč nedávám plné hodnocení není nedostatek zábavy, to zcela ne (nasmál jsem se až až, hlavně když se oba probouzeli v posteli se želístky na rukách). Ani nedostatek vážnosti, konec filmu byl jím přímo vytvořen a to byla ta chyba. Sice sem brečel jak batole, ale film se po postřelení u továrny hrozně vlekl a to mu neprospívalo. Další chyba byla že film měl až moc emotivních vrcholů či vyvrcholení. Člověk už čeká závěrečný epilog, ale následuje ještě spousta děje, který neobsahuje ani z poloviny informací co první půlka. Ukazuje spíše trápení a lítost, v takových časových intervalech že vám emoce skáčou jako vlny z scény do scény, což Kwan nedomyslel. Jinak obě postavy skvěle zahrané, nemám výhrad co se týče obsazení ani samozřejmě režie. Byl jsem hodněkrát dojat ,jak již sem zmínil (na můj vkus až moc) a finální setkání bylo bravůrní. Závěrečný epilog by se dal pochopit jako takové znovuvrácení k "sassy girl" či hodně volnější requel. Hodnocení: 8/10

Akira (1988)

1988?...na tenhle rok je to sakra dobry počin, jak znázornili tu rebélii a politické hnutí, obstojné domonstrace a motorkářské gengy řídící se svím rozpurným životem a úřadující anarchií a vůbec jeden velký cyberpunkový svět. Jako kultuvní japonské anime moje očekávání splnilo. Postava Akira podle mého vnímání znamená podstata stvoření světa a obrovská energie díky které svět funguje tak ja má a jak byl "předurčen", že je něco jako odvaha v nitru každého z nás a že v každém se projevuje jinak a má jiný záměr. Tento snímek skrývá mnoho poznatků a za obrovskou oponou akce a kombinovaného příběhu je ukryto jádro snímku, které sem z mojim vzděláním (dokončení 1. ročníku střední školy) vskutku nepobral. Hodnocení: 7/10

Fresh Prince (1990) (seriál)

Perfektní sitcom s ještě lepším Willem (nečekaně). Opravdu jsem se směle zasmál a pobavil nad směšnou rodinkou Banksů. Nejenom William sršel vtipem, občas jsem z "gentlemana" Carltona umíral smíchem a o stríčkovi Philiphovi ani nemluvím, jeho ironický humor, který se občas měnil v cílený, ostrý sarkasmus mě dostával na plný čáře. Prostě příjemný seriál okořeněn černým humorem. Hodnocení: 7.5/10.

Kasandřin sen (2007)

Už když sem o filmu slyšel, říkal jsem si režie Woody a hl. herci talentovaný Ewan a Colin jako sourozenci, co tomu muže chybět? Musím přiznat že zápletka byla poněkud mrazivě realistická, protože hodně lidí stojí ve stejné situaci jako bratrové a hodně lidí udělá to onu osudovou chybu. Jedná se o film alá život je ironická svině, splň si svůj sen a nes za to následky. Nejvíce mě dostala scéna kdy si oběť vraždy připíjí s bratry a pronese přípitek "na život" což je sarkasmus jako brno už při pomyšlení na jejich plán. Celkový dojem byl velice zdrcující, ale velice slušný. Precizní obsazení a režie. Hodnocení: 7/10

Střihoruký Edward (1990)

Střihoruký Edward určitě patří mezi nejkrásnější a nejsmutnější Burtnovky, a řekl bych že možná zatím nejlepší spolupráce Tima z Johnnym(a to jich nebylo málo). Deep zahrál Edward mistrovsky, a ani nemusel mluvit protože jeho výraz mluvil za vše. Ten nevinný pohled, kterým Edward vždy smutně hleděl ve mě zustane navždy. Opravdu krásný film, který opět dokazuje Burtonův smysl pro pohádkovou atmosféru, dramatičnost postav a tu krásnou hudbu od Dannyho Elfmana, která rozzářila celý film . Hodnocení: 8/10.

Určitě, možná (2008)

Krásná moderní, inteligentní, romantická komedie, za kterou se skrývá velmy poutavý příběh, který mě pohltil a přinášel mnoho nevyřešených otázek ohledně Willova milostném životě, které se postupně odhalovaly, né v jako klasických romantických filmech že ste od začátku víte jak to vše dopadne. Tady jsi budete pořát klást otázky, které sou pevně schovány pod napínavým scénářem s krásným koncem v který sem celý film doufal. Tohle je důvod proč mám Ryana ve svých top 10 herců, ukázal že i přes jeho ostrý humor(Hannibal King), který ovláda velice zdatně jsou romantické komedie to pravé ořechové. Hodnocení: 8/10.

V Bruggách (2008)

Colin Farrell jednou řekl že už je herec, který si může role vybírat a né vzít každou roli za kterou dostane slušný zisk. Po tomhle filmu sem pochopil že to myslel vážně, protože jeho výkon v Bruggách byl skvělí a jeho přirozenost kterou mě v jeho filmech fascinuje dovedl k dokonalosti. Role Raye kterého hraje se kněmu náramně hodila a opravdu sem mu baštil každé slovo, ale Colin samozřejmě nebyl jediným pozitivem filmu, Kromě dobrého hereckého obsazení v čele z úchvatnou režií tu máme nadupaný příběh plný zábavných dialogů, který praskají ve švech svojí drzostí, originalostí a kultovním vtipem. Zápletka byla zábavná a sršela z ní krutá realita. Film i zahrál na emoce a konec byl shrnut tak že ikdyž ste věděli všechno jako by ste nevěděli nic, nebo to na mě aspon tak esteticky působilo. Hodnocení: 8/10.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

krásně porcovaný, emotivní a chladný příběh, skvělá hudba, dokonalé obsazení v čele z precizním Deepem a ctižádostivou Helenou, ale hlavně Typický Burtnovský Styl s ještě temnějším prostředím a "špetkou" krve. Aby toho nebylo málo jako třešničku na dort přidáme zpívajícího Deepa a a to celé okořeníme drastickým koncem a finito = recept na masové bochánky je dokončen. Dovoluji se jen popřát Dobrou a krvavou zábavu. Hodnocení: 8/10 BTW: Dobře si rozmyslete kam si skočíte na večeři pro nějaký ten bochánek.