Sunjeong manhwa (2008)

Největším kladem této něžné korejské romance je velice příjemné a sympatické herecké obsazení. Ústřední páry si zde doslova zamilujete. Jediná záporně laděná myšlenka v mé hlavě směřuje k faktu, že film neměl o hodinu díl, tak jsem si hrdiny snímku zamiloval, že mě skutečnost konce nepříjemně ranila=)

Superbad (2007)

Ale tak jo, musím uznat že to špatný nebylo. Parkrat sem se u týhle sprostý komedie ukrutně vysmál. Klasickej příběh o zoufalsvtví ze sexu a touže pro něj udělat cokoli. V případě Superbad jsou to dva looserové Jonah Hill a Michael Cera který chtějí nakoupit alkohol na párty, aby u holek bodovali. Film je podle mého gusta až moc zdlouhavý, ale jako teen movie mě vskutku zaujal. Pokud se chcete pobavit dvouma zoufalci a jejich hláškám, doporučuju. Hodnocení:6/10

Suprhrdina (2008)

Strašná bejkárna. Tohle se snad ani filmovému fanouškovy nemůže líbit. Ono nestačí že Hollywood vykrádá "každej" cizokrajnej film, který má velké finanční obraty, on také dělá stupidní parodie na filmy který jim vydělávali. Komerce a nic víc, řekli si: "vydělali jsme balík na Spidermanovi, tak na to uděláme parodii, přitáhneto diváky a budeme mít plný kapsy." Tato parodie jde ve stopách všech ostatních z posledních let (epic movie, děsnej doják....), nic co by nějak změnilo filmové dějiny. Jedná se o otřesně vlezlý a trapný humor, scána jak tam babička prdí v křesle jenom dokazuje tvůrcovu nestydatou a povrchní demenci. Jak už tu párkrát padlo: film který by měl pobavit, tak akorát nasere. Znovu musím pochválit v poslední době pro mě "zbožňovaný" Hollywood, jak my krásně zkazil náladu touhle rádoby komedií. Hodnocení: 1/10 (BTW: pár vtípků ušlo, ale to snímek neomlouvá v jeho blbosti.)

Svět podle Prota (2001)

filmová lahůdka plná optimizmu a krásy (dokonalosti) každého člověka. Vše začíná hrozně příjemně a pohodově, však tempo neustále roste a tajemství se pomalu osvětluje - dochází k velice procítěné dramatické části a snímek doslova mutuje k nepoznání od první "volnější a uvítací" části (což možný důvod většiny slabších hodnocení - někomu to nesedlo). Skvělý příběh dirigoval Softley naprosto famózně, protože natočit film zavýslý pouze na vzájemných konverzacích mezi "doktorem a pacientem", s absencí jakékoly nudy a naopak velkou dávkou "šťávy", která nutí diváka přemýšlet a zamýšlet se spolu z doktorem o záhadném tajemství, není vůbec lehké a já před režisérem smekám. Nejvěčí poklonu si samozřejmě zaslouží neuvěřitelný Spacey, to jak pojal "návštěvníka z jiné planety" a jeho chování vůči vnějšímu prostředí bylo dokonalé. Proměny, které ve filmech podstupoval skvěle prezentoval a scéna z banénem - na to jen tak nezaomenu;=) Jeff Bridges byl výtečným "soupeřem" a vůbec kouzlo tohoto snímku tkví hlavně v té lidskosti(v příběhu o mimozenšťanovi, trochu zarážející né?), toho pocitu naděje jenž (nejenom) pacienti prožívaly...K-PAX je důkaz, že k výbornému Sci-Fi nepotřebujete žádné speciální efekty. Hodnocení: 9/10.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

krásně porcovaný, emotivní a chladný příběh, skvělá hudba, dokonalé obsazení v čele z precizním Deepem a ctižádostivou Helenou, ale hlavně Typický Burtnovský Styl s ještě temnějším prostředím a "špetkou" krve. Aby toho nebylo málo jako třešničku na dort přidáme zpívajícího Deepa a a to celé okořeníme drastickým koncem a finito = recept na masové bochánky je dokončen. Dovoluji se jen popřát Dobrou a krvavou zábavu. Hodnocení: 8/10 BTW: Dobře si rozmyslete kam si skočíte na večeři pro nějaký ten bochánek.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Stylizace, kamera, drajf, tajůplný hrdinové, akční sekvence, neustále trvající akční sekvence, masky, kostýmy, noční záběry, futuristická víra a ztvárnění... je to cool je to nářez a otočky si to drží skoro pořád před bodem varu. Jen mezi tím "plným plynem" všechny akční sekvence splynou v jednu dlouhotrvající a člověk si po odchodu z kina už ni nevybaví půlku děje filmu. Nějak v tom roztřiku tekutýho dusíku do krabice soleného popkornu tvůrce zapomněl na jedno podstatné ochucovadlo - duši. Do kina paráda, lze jen doporučit.

Štamgast (1987)

Úžasný příběh, úžasný chinaski (v podání Rourkeho) a jeho život básnického ožrali. Skvělé drama o myšlení geniálního blázna a způsobu života, který žil a v který věřil. Člověk, který nemohl dýchat v kleci se zlatým dnem a pocit bezmocnosti, stroskotání ho naplňoval blahem. Člověk, který měl rád lidi, ale cítil se líp, když nebyli kolem. Člověk, který obětoval svůj život tuláctví, aby mohl psát o utrpení - to je Henry Chinaski. „Všichni jsme v nějakém pekle a cvokhouse je jen místo, kde lidi vědí, že jsou v pekle." Hodnocení: 8/10.

Tajný život mazlíčků (2016)

Pěkně udělané "pet story", zvířátka si zachovaly typické rysy a grimasy. Škoda, že trailer byla nejzábavnější scéna z filmu. *** zlý králíček, jestřáb na dietě, párková továrna na sny, loučení a vítání s páníčky, hadí heslo, pudl metalista***

Táta je doma (2015)

Není to žádná hitparáda, ale pár gegů se vyřadilo. Nástup Marka a wrestlingovýho Johna do filmu byl parádní. U scény kdy farrel na basket. zápase střílí na koš jsem si malém cvrnknul. Starý-mladý pes bezdomovec taky pobavil. Slušná nenáročná komedie s poučným morálním základem.

Táta na plný úvazek (2004)

Krásná Smithovka, sympatičtí představitelé a příběh, který měl pravidelný tep a příjemný nádech. Humor sice nepřekračoval morálku a určité zásady, které Kevin ve většině svých filmů porušuje. Přesto jsem cítil v příjemném příběhu občasný záchvat Kevinovi "tradice" (né moc troufalí, ani příliš vyzívavý, pouze jemnou příchut, která ladila k námětu). Shnuto, jako velice líbivá a poutavá romantická komedie, kterou si většina diváků určitě oblíbí. Hodnocení: 7.5/10.