• Romantický
  • Mysteriózní

Krajina přílivu (2005)

Absurdní situace, bizardní obrazy, skvělý herecký výkon té malé (byla opravdu dokonalá!), možná trochu surrealistické, pěkná podívaná (pokud zrovna kamera nesjíždí tlející mrtvolu) a trocha černého humoru. Je pravda, že jsem tak v posledních 15 minutách objevila krátká hluchá místa, ale před koncem mě film znova vtáhl, takže jsem z kina odcházela spokojená.

Kousek nebe (2005)

televizní odvar Skřivánků na niti. Samozřejmě nesrovnatelně horší, ale na neděli večer na jedničce ideální.

Once (2007)

filmařská amatérština, ale silný a krásný příběh + hudba jako třetí postava ke kouzelné dvojce Markéty a Glena

Skřivánci na niti (1969)

K Hrabalovým hnihám si nejak nemůžu najít cestu, ale Menzlovy adaptace mě vzdycky donutí předlohu znovu otevřít a hledat to, co jsem viděla ve filmu. Menzel je prostě borec, který dokáže z literatury vytáhnout to nej a geniálně to přetavit do skělého filmu. Další český režisér světového formátu!

Andaluský pes (1929)

Surrealismus v celé své kráse! Asi nemá smysl pátrat po tom, co tím básník( v tomto případě režisér a malíř) myslel, i když Freud by mohl posloužit. Nejlepší je nechat na sebe snímek působit a soustředit se na vlastní interpretaci s vědomím toho, že každý to vidí jinak. Mravenci , kteří lezou z ruky - to je jasný Dalí + práce s kamerou - Buňuel = skvělá spolupráce. Bohužel na tu první scénu s okem nemám žaludek, ale je to krásný příklad surrealizmus- nutkavá potřeba něco zobrazit, i když to nevoní možná ani samotnému tvůrci.

Nenápadný půvab buržoazie (1972)

Nevěřícně jsem zírala. Naprosto ujeté vtípky, absurdní situace, výborná nezvyklá práce s kamerou. Nejvíc se mi líbila ta neustále kouřící a napájející se bloncka. Jistý zvrhlý půvab se zkrátka burožoazii odepřít nedá!:)

Otevřená srdce (2002)

absolutní nadřazenost obsahu nad formou, vůbec žádná hudba v podkresu, film působí téměř jako dokument o tom, jak je život zatraceně nespravedlivý a jak si lidi ubližují, i když se v podstatě snaží nikomu neubližovat

Jedna ruka netleská (2003)

Film mě perfektně pobavil a to mi stačí. Samozřejmě, chybí jakékoliv poselství, jednotící linie, leccos se okopčilo,atd. ale to neznamená, že je film špatný. Na mě zapůsobil jako absolutní zjev, vůbec nechápu, jak někdo mohl sepsat něco tak pitomého (v pozitivním slova smyslu!) Zkrátka byla to prdel a já se ráda zasměju znovu.

Kráska v nesnázích (2006)

Herecké výkony super, hudba dobrá ale ve filmu naprosto samoúčelná, příběh dost jednoduchý a o ničem, navíc mi chyběl konec. Jsou filmy, které se tváří, že nemají konec, ale právě to je ten konec a mnohdy tento "trik" působí skvěle. U Krásky nebyl konec naprosto bezdůvodně. Máme zkrátka perfektní herce, dobré i ucházející režiséry, ale scénáře na ...

Sex a Lucía (2001)

tři a půl. Jsem na vážkách jestli se náhodou nejedná o naprostou slátaninu co se týče příběhu, ale na druhou stranu tvůrcům se nedá upřít znalost filmařského řemesla + dobré herecké výkony. Možná mě u obrazovky držel jen ten sex, každopádně jsem se nenudila.