Zvoník u Matky Boží (1996)

Zvoník mohl být pěkaná gotická pohádka, kdyby film tvůrci stále neprokládali špatnou hudbou. s ještě horším "libretem". Když jsem film viděl coby kluk, celkem mě bavil, je ty muzikálové složky mě nudili a vystříhal bych je. Hudba tohoto filmu je ztělesněním, nebo spíš sezvučením toho špatného a kýčovitého na muzikálech. Navíc jsem viděl bohužel pouze zjizvenou českou verzi, která úplně zapadá do české muzikálové bažiny

Akta X – Akta 1: Neotevřená akta (1995) (video kompilace)

Tři nazaující díly seriálu daly dohromady excelentní video film. Díly, s UFO a vládním spiknutím jsou prostě ty nejlepší. Film parádně graduje a konec je prostě boží. Skvělé.

Antologie Beatles (1995) (seriál)

Nepatřím mezi nějaké skalní fandy Beatles, ale tento dokument je skvělý. Je to úžasné zachycení toho jakou cestou a totální přeměnou kapela prošla během pouhých deseti let. Beatles začali a prosadili se s celkem jednoduchými popovými písničkami, avšak postupně neuvěřitelně vyzráli ve velké hudební novátory a autory opravdu velkých skladeb. Vlastně od počátku jejich kariéry byl patrný trend vrzrůstající kvality, nemalý vliv měly také davové hysterie kolem nich, drogy, hippies, indická filosofie. To vše je ovlivnilo a fascinující je, že když kapelu někteří koncem šedesátých let odepisovali, oni měli ještě to nejlepší před sebou. Jedná se o velice vydařený dokumentární seriál, který je přeplněn skvělými dobovými a archivními záběry. Po skončení každého dílu jsem měl nutkání pustit si další a antologii bych doporučil každému, kdo trochu víc holduje dobré a kvalitní muzice, protože u Beatles to začalo, to oni prošli velký kus cesty pozdějším kapelám a mají velkou zsáluhu na tom, kde dnes anglická hudba oproti té americké, je.

Batman navždy (1995) odpad!

Takhle urazit dílo Tima Burtona, by měl být trestný čin.

Behind the Scenes with 'Goldfinger' (1995)

Tohle je vychytávka. Nejvíc mě dostalo, že tvůrci zamontovali do Aston Martinu všechny ty vychytávky a udělátka. Zajímavé jsou i záběry z castingu a tvorba triků.

Blesk (1995)

Děj je debilní. Úplně. Ale Jackie Chan je borec. Jeho akční choreografie je dechberoucí. Co se týče akce, je Chan umělec. Samozřejmě, že zbytek stojí za prd a vlastně i ony akční scény jsou úplně zcestné. Ale nasazení s jakým kaskadéří dělají svoje kousky je až dojemné a tak dávám celé 3 hvězdičky.

Casino (1995)

Film je postaven na podobné herecké sestavě jako předcházející Goodfellas. Filmová dvojčata De Niro a Pesci jsou i v tomto filmu "hustí." K tomu jim výborně asistuje Sharon Stone. Film je natočený velmi svižně. Za doprovodu hudby divák propluje téměř třemi hodinami, jako by to byla hodina jedna. Úžasný střih a kamera tomu silně napomáhají. Je zde pár opravdu úžasných scén, třeba hádky ožralé Stoneové a De Nira atp. Scorsese rád točí filmy o pravých drsňácích a i tentokrát mu to vyšlo.

Ghost in the Shell (1995)

V Ghost in the Shell se mi podařilo zoorientovat až po víceréém shlédnutí. Příběh opravdu není nic bezduchého. A tak nemám výhrad. Je zde geniální hudba, o příběhu už jsem se zmínil a pak je tu také překrásná kresba a animace a úžasné akční scény. Nemám výhrad.

Chage and Aska: On Your Mark (1995) (hudební videoklip)

Mě tento Miyazakiho snímek přišel trošku jako ptákovina. Nevím, co tím chtěl říci. Klípek sice obsahuje celkem srozumitelný příběh, ale je prostříhán také nevhodnými a zcela se nehodícími flashbacky. Ty na měn působí dojmem, žeč chtěl autor zaplácat mezery ve stopáži písničky. No a když už dělal videoklip, mohl si alespoň vyhrát nějakou výraznou písničku. To co zde hraje je podřadný popík.