Záhada Blair Witch (1999)

Sice oceňuji to, jakého efektu se filmu podařilo docílit s minimem výrazových prostředků, ale to umí i Lars von Trier a mnohem mnohem lépe. Naopak co mi na tomto filmu vadí je lživá kampaň, na které byla promotion tohoto filmu postavena. Je to etické, takhle krmit davy? Dodnes si pamatuji svoji ex-kolegyni, mimochodem to byl hrozně jednoduchý člověk, která byla přesvědčena (!), že tento film je pravda. Že ten dokument, který byl spuštěn, jako propagace filmu je pravdivý a nedokázal jsem ji vymluvit, že to není realita. .I když jsem jí vysvětlil, že jsou tam jen herci a že ten film rozhodně nebyl schovanej někde v hlubokém lese, pod šutrem, metr pod zemí, tak řekla: ,,No a co? já tomu stejně věřím."

Beetlejuice (1988)

Skvělá komedia Tima Burtona s fakt zajímavými postavami. Zdeptaná holka, šílená macecha, zhroucený otec, nebo Otto. A to nemluvím o těch zesnulých. Myslím, že tady se Tim celkem vyřádil, hlavně na onom světě je vše typicky Burtonovské. Paráda.

Pošetilost mocných (1971)

Čas běží, filmy stárnou a vtipnost gagů se pomalu, ale jistě vytrácí. To je zcela jistě případ tohoto filmu. V době vzniku se určitě lidé královksy bavili, ale dnes už to na žádné záchvaty smíchu nebude. Přesto film nenudí, a na konci jsem se málem zasmál.

K2 (1991)

Mám moc moc rád hory a lezení. Tenhle film mě zklamak, lae zase není tak blbý, jako například Vertiical Limit. Když pominu, že příběh je absolutně nereálný, tak je zde stejně několik dalších chyb. Už jen to prostředí. Jestli někdo někdy viděl zbáběry z K2, jako jsou například ve skvělém dokumentárním seriálu České himalájské dobrodružství, ten nedokáže v v oněch kopcích, kde byl film natočen vidět Himaláje ani s obouma očima přihmouřenýma. Jakýkoliv autentický záběr by filmu prospěl, jelikož záběry z opravdové K2 působí opravdu jinak. No, ale alespoň se někdo pokusil natočit lezecký film.

Tonoucí se stébla chytá (1967)

Další z řady Funesových komediíí, která nijak nevyniká. Příběh o ničem je prošpikován gagy, kterým se občasně daří podráždit bránici, ale mnohem častěji je znát, že tento film je poznamenán časem a spusta humoru již vyčpěla. K dobru přikládám dobrý herecký výkon Michela Galabru a výborný česká dabing.

Kdysi byli bojovníky (1994)

Vidím, že přídavné jméno "drsný" se vyskytuje skoro všech komentářích. Není se co divit, žádné jiné slovo film lépe nevystihuje. Opravdu šokující příběh je navíc doprovázen obstojným herectvím všech protagonistů. Tenhle film opravdu stojí za to být viděn.

Monty Pythonův létající cirkus (1969) (seriál)

Monty Pythonův létající cirkus je podle mého názoru to nejvtipnější co se kdy objevilo na televizní obrazovce. Po celé 4 sezóny si tento seriál udržel vysokou úroveň. A nejde jen o ten skvělý humor, jsou zde i geniální animace Terryho Gilliama, nebo skvěle vymyšlené a sestříhané přechody mezi jednotlivými skeči. A navíc všichni tito herci hrají úplně skvěle. Opravdová legenda humoru vtipná i téměř čtyřiceti letech.

Mlčení jehňátek (1991)

Tenhle film je fakt síla. Opravd ve mě budul strach, dějem hudnou a celkem uvěřitelnými postavami. Jako jediný z celé triloge stojí za to být viděn vícekrát.

Hledám Amy (1997)

Na tomhle filmu si cením uejména toho, že je dobrý, i přestože v něm hraje Affleck. om sám sice moc dobré výkony nepodává, ale role to po něm naštěstí ani nevyžaduje. Také se mi líbí, že je to jeden z mála koukatelných romantických filmů a to zejména kvůli své nevšednosti a drsnosti. Humor mi taky sednul.

Ztracen v La Mancha (2002)

Skvělý dokument o tom co obnáší natáčení filmu a také o tom, jaká pekelná smůla se může někomu nalepit na paty.. Snad vyšší moc nechtěla abychom viděli film o Donu Quichotovi. Také se jedná o zajímvý portrét jednoho z nejlepších režisérů současnusti.