Technologie Hvězdných válek (2007) (TV film)

Rozbor vybraných technologií Star Wars začínající veleobjevným zjištěním, že zvuk výbuchu ve vesmíru by nebyl slyšet, až po povrchní povídání o vývoji AI. Zbytečný počin, řekl bych.

Telefonní budka (2002)

Cože? Tolik%? Za co? Za to, že Schumacher vykrádá dříve natočené? Za špatný herecký výkon Farrella? Všechny ty střihy jsou je tak na efekt a jsou ubohý. Zápletka ubohá. To, že vrahem je po celou dobu neznámá postava považuju za nejubožejší možné vyústění. Jo a mimochodem, kdyby v USA někdo neodhodil zbraň a nedal ruce vyhůru, tak by se s nim fízlové nebavili, ale hned by to do něj našili.

Temná voda (2001)

The Deep End nijak neurazí. Ale jeho smůlou je, že se vlastně jedná o úplně obyčejný film. Dá se bez problémů skouknout, ale žádné výrazné zážitky si člověk neodnese. Zkrátka ani dobrý, ani špatný. Příběhu by spíše slušelo zpracování televizní inscenací, než kinofilmem.

Temný rytíř (2008)

Burtonův Batman je definitivně překonán. Jeho gotické Gotham city za hudebního doprovodu Dannyho Elfmana je sice nedostižné, ovšem ve všem ostatním Nolan dominuje. Aby navodil ponurou atmosféru nepotřebuje temné uličky ani děsivé chrliče. Stačí mu jeho postavy, které jsou díky psychologické propracovanosti a skvělým hereckým výkonům vskutku plastické. Divák úplně pocítí tíhu břímě, které na svých bedrech hlavní postava nese. Ledgerův Joker je zlověstnější a psychopatičtější než Nicholsonův a porovnávat Harveyho Denta s Lee Jonesovým ani nemá cenu. To, že Bale se pro Batmana narodil už bylo jasné v prvním díle. Opuletní soundtrack Dannyho Elfmana zde geniálně nahradilo místy až miniamlistické kvílení, umocňující dusnou atmosféru strachu a napětí. A o napětí rozhodně není nouze, posledních 30 minut je takřka infarktových. Dark Knight je nejlepší filmový komiks všech dob a rozhodně si zaslouží být viděn v kině. PS: Když jsem se díval na tento film podruhé, byl jsem bohužel nepříznivou shodou okolností donucen sledovat dabovanou verzi. Hodnocení - 60%. Kdo neviděl v originále nemůže nikdy pochopit, jak moc je tento film dobrý. Famózní výkon Heatha Ledgera je absolutně utlumený, je to jen stín orginálu. Nejde o to, že by byl namluven špatně, ale o to, že se se mu sebelepší dabér nemůže nikdy vyrovnat, protože dabing je z principu vždy špatný.

Temný rytíř povstal (2012)

Některé diskuse mě vysloveně baví, třeba nevím kdo přišel s názorem, že třetí film je oproti tomu druhému spíše politicky vlevo. Proč? Protože se kousek odehrává na burze? Někteří fandové to zkrátka trošku přehnánějí se zkoumáním filmu ze všech možných úhlů a pak se může stát, že ve filmu vidí něco co tam fakt není. TKDR sice není tak moc hodně dobrý jako předešlý film, ale pořád je to skvělý komiksový film, lepší než většina souputníků a celá trilogie patří k těm nejlepším v dějinách filmu. Konečně taky nějaký dlouho očekávaný film, který nezklamal.

Temný úsvit (2006)

Tak tohle je Herzogův návrat v plné síle. Pan režisér využil jak svůj um, tak i to jakési něco, co ho odlišuje od ostaních rutinních režisérů a činí ho solitérem s vlastním rukopisem. Silných aspektů je zde na jeden snímek dost. Jednak je zde téma o síle a slabosti člověka, které nám úžasně zprostředkovávají všichni herci. Christin Bale mě svým herectvím naprosto zaskočil. Doposud jsem ho znal jen z rolí málomluvných zamračených týpků, ale zde nám předvádí něco zcela jiného. Zde ztvárrnil extrovertního člověka, charismatickou vůdčí osobnost, který ani přes všechny ty plivance osudu neztrácí sílu. Dalším silným tématem je vliv nepřátelské džungle na duševní zdraví člověka. A to divákovi komunikuje, s vydatnou pomocí skvělé minimalistické hudební kulisy, hlavně sám režisér Herzog. Jeho filmová řeč skvěle umožňuje chápat, to jak snadné je v takovém zeleném pekle zešílet. Styl na pomezí šílenství. Něco podobného jsem již viděl v geniální Apoclapse Now, či právě v Herzogově Aguirre. Tento film rozhdoně patří k tomu nejlepšímu, čím nás kdy Werner Herzog obdařil.

Tenká červená linie (1998)

Nechápu nízká hodnocení. Tenhle film je dokonalý. Útočí na divákovy emoce psychologií, místo akce. Možná přijde film někomu složitý a komplikovaný, ale já jsem si vychutnal každou scénu. Vojín Witte, ztvárněný Caviezelem, je nesmírně fascinující postva. Herecký výkony jsou první liga.

Tenkrát na východě (2000)

Tak to vypadá, že Jackieho filmům rozhodně Hollywood neprospívá. Tenkrát na východě je ve všem hodně slabý odvar toho, co už jsem od tohoto charismatického blázna viděl. Problém je, že film nabízí málo akce a místo toho nám cpe nějaký úplně debilní příběh. Místo řežby pak musíme sledovat, jak se hrdinové rozhádají, protože jeden řekl, že druhý nikdy nebude jeho přítel apod. Příběh samotný je tak průzračný, že si divák závěr domyslí už z filmového plakátu. A když už na akci dojde, nejde o nic mimořádného. Pár salt, přemetů, nic co by se mohlo rovnat například k Drunken Master. Ztráta času.