• Fantasy
  • Pohádka

Muž z Hongkongu (1965)

Pan i sluha jsou na hlavu, a to je teprve jízda. Scény zde jsou vážně geniální. 😄 Hlavní hrdina si zde opravdu zažil. Chtít se zabít a najmout vrahy, to byl nápad. 😄 A co teprve to pak zrušit. 😄 Myslím že za tu dobu zažil více adrenalinu, než za celý svůj život. Herecké výkony dobré. Hudba dobrá. Herecké obsazení super. Český dabing vás nejprve zklame, ale pak si rychle zvyknete. Některé scény nehrál ani James Bond. 😄 Poznámka: Ta válečná zóna je TOP! 😄 Film je vážně složitý na situace. Poznámka: Ty pojišťováci jsou TOP. 😄 Poznámka: Vrah na objednávku je také super. Poznámka: Film se zdá být strašně dlouhý. Doporučuji. Hvězdiček 5

Evangelium podle Matouše (1993) (TV film)

Pokud toto nepřijmete, nemůžete to ani pochopit. Podle mě by film měl člověk sledovat sám, a sám jej také pochopit. Pozorně poslouchejte vše, co uslyšíte. Slovo od slova, tak je psáno v knize Svaté (Bible). Budete svědky zázraků, i hrůzných příběhů. Asi nejkrásnější a nejlepší nápad, jak tento příběh přivést k lidu. 👍 Velmi sympatický herec (Ježíš Nazaretský). 👍 Epická hudba. Kostýmy dobré. Stále sledování verše z Bible na obrazovce, podle čísla v Bibli. 👍 Film má především upoutat pozornost, a to se povedlo. Herecké výkony velmi dobré. Hudba je velmi epická. Hudba super. Poznámka: Film je rozdělený na dvě části, a má tedy přes čtyři hodiny délky. Doporučuji. Hvězdiček 5

Všechno nejlepší, pane Beane! (2021) (TV film)

Úžasný dokument, o ještě úžasnější postavě. Mr. Bean je prostě jedinečný a dokonalý. A tohle vás vrátí o 30 let zpět! Podíváte se zde na některé scénky, a jak se točily. Muselo být těžké s ním být v jedné místnosti, a tvářit se normálně. Rowan Atkinson prostě umí to, co nikdo jiný. Poznámka: Velmi upřímné hodnocení jeho přátel. 👍 Poznámka: Nezůstane jen u seriálu. Doporučuji. Proč by ne. 😄 Hvězdiček 5

O kolečko víc (1999)

Nejtěžší úkol který můžete dostat je, když máte přivést jednoho vojáka z války je svému otci, jako slib jeho poslední vůle. 😄 Herecké výkony hlavních postav jsou skvělé, ale v klášteře jsou další dva. 😄 Scény: parkování, klášter, ladič piána, psychiatrie, letiště, a další jsou TOP. 😄 Poznámka: Film už někde není k dispozici s českým dabingem. Takže jsem improvizoval, a nahrál jej z VHS kazety (HBO TVRip). Doporučuji, i když asi bude oříšek film sehnat. Hvězdiček 4

Tři životy (2007) (TV film)

Pravým hrdinou je ten, co nemyslí na sebe, a obětuje i to nejcennější. Vše se zde točí kolem smrti, a kouzelného předmětu. Hlavní herečka e krásná, ale umí zahrát i pěknou mrchu. Herecké výkony ujdou. Hudba zvláštní. Příběh je o lásce. Poznámka: Scéna s bleskem je blbost. Hvězdiček 2

Zorro: Tajemná tvář (1998)

Na začátku je to vážné a drama. Pak se to ale promění v napínavý film, plný humoru. Parádní herecké výkony. 😄 Nový Zorro + šavle + kůň Tornado + mladá slečna = průšvih² 😂 Starý Zorro jako učitel, super. Příběh je dobrý. Hudba zaujme. Kostýmy TOP. 👍 Problémy, kam se podíváte, bude mít hlavně nový Zorro. Poznámka: Kůň Tornado, dělá jen samé naschvály. 😄 Super scény: Zpovědnice, šerm ve stáji, Poznámka: Zorro zde objevil první snowboard. Poznámka: Šermířské scény jsou zde skvělé, a když dojde šavle, jsou tu ještě pěsti. 😄 Doporučuji Hvězdiček 4

Šíleně smutná princezna (1968)

Nezapomenutelná pohádka, plná krásných známých českých písniček. Herecké obsazení, herecké výkony, hudba. TOP. Pohádku patří mezi české pohádkové klenoty, právem! Příběh je vtipný, a určitě se i něco podobného stalo. Pohádka je plná humoru, a také písniček. Helena Vondráčková, Václav Neckář. Dobrá volba, dát je dohromady. Hláška: Princezna "Když já si ho nemůžu vzít!" Král "Proč?" Princezna "Vždyť je menší než já." Král "Narovnej se!" TOP 👍 Doporučuji. Hvězdiček 5

Sůl nad zlato (1982)

Tuhle pohádku mám rád. Namyšlený král, dvě chamtivé dcery, a dva nápadníci chtivý boje. A jedna síla, ze všech sil nejmocnější. Krásné kostýmy, dobré herecké výkony, úžasný příběh. Fantastická hudba. Dobré triky. Úvodní melodie 👍. Varhany vás doprovází téměř všude. 👍 Poznámka: Ne všechno je tu povedené, ale mě se to líbí, tak jak to je. Poznámka: Z filmu si každý může vzít ponaučení. Že zlato a šperky (peníze), neznamenají nic, pokud nemůžete žít. (Sůl nad zlato, to dokonale vystihuje.) Těžkou zkouškou si prošli lidé z království. Doporučuji. Hvězdiček 5