Válečný kůň (2011)

Australia, part deux a snímek, ve kterém epické smyčce doprovází i orání pole. Nijak mě to nestrhlo ani nedojalo, vlastně si nevzpomínám na jedinou emoci, kterou by ze mě War Horse vydoloval. Plus za magické setkání nepřátel při koníkově záchraně, minus za fejkovyho Michaela Fassbendera. 60%

Železná lady (2011)

Život Margaret Thatcher smrsknutý do několika líbivých hesel a zredukovaný na materiál pro konzumenty Blesku pro ženy. Streep sice RULES (Britain), scénář je ale esence povrchnosti. 60%

Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko (2011)

Hugo a jeho velký objev, verze 9/11. Oproti Scorseseho opusu však mnohem slabší, utahanější a rozbředlejší. Z vod prvoplánové ubrečenosti Daldryho naštěstí vytahují skvělí herci (hlavně perfektní Thomas Horn a Sandra Bullock, která dokazuje, že oscarová performance v Blind Side nebyla náhodou) a stále silné a působivé memento "nejhoršího dne". Ten film mě nijak neiritoval, možná proto překvapivě spokojených 70%.

Underworld: Probuzení (2012)

Pobledlá teenagerka, několikero podřezaných žil a neortodoxní masáž srdce. Ne, to není nový Twilight, nýbrž další Underworld - ale je stejně vyčpělý, statický, nudný, odzívaný a zbytečný jako upírsko/vlkodlačí Stmívání. Jistě, Kate to v latexu pořád sekne, to však není důvod pro vznik dalších pokračování. 30%

Tohle je válka! (2012)

This means fun! Paradni spionska romcom, ktera zadupava do zeme jak Brangelinu v Mr. and Mrs. Smith, tak Cruise s Cameron Diaz v Knight and Day. Mezi kapitanem Kirkem, vyslouzilou pravou blondynkou a warriorem Tomem Hardym to navic perfektne jiskri i vybuchuje - a kdyz prach sedne, zbyde cas i na dialogy o Hitchcockovi a Klimtovi. Tenhle film je smart and sexy. Co chtit vic? 70%

Nepřítel pod ochranou (2012)

Reynols s Washingtonem střílí, mluví, střílí, mluví... a divák rychle upadá do polospánku. Nejnudnější rutina roku. 50%

Cesta na tajuplný ostrov 2 (2012)

Pár pěkných 3D triků, špičkování mezi Cainem a Rockem, několik WTF momentů (zpívající Rock, Rock odstřelující bobule prsními svaly, Rock mluvící...) a... vlastně nic. Cesta na tajuplný ostrov je naprosto zaměnitelná infantilní blbina, bohužel ne dostatečně zábavná, ani dostatečně dobrodružná. S dětmi v únoru do kina jedině na Huga! 50%

Den zrady (2011)

Politika není sexy. Ani když ji dělá Clooney a řidič z Drive. 70%

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Kdo říkal, že romcom je mrtvá? Úžasně povznášející, vymazlený kousek, který disponuje nejlepšími a nejzábavnějšími zahradními scénámi v historii kinematografie! 90%