Můj vysvlečenej deník (2012)

Co dělaj holky, když maj depresi? Nic. Blejou. Konec citace. Není to komplet buransky "teenagerovské", to je ale asi jediná poklona, kterou jsem schopen složit. Deník je úplně prázdný, nezáživný, nesmyslný, nezajímavý, nezábavný. Jestli "současnou českou komedii", tak Přebor a klidně i Vrásky z lásky. Jestli komedii od holek, o holkách a "pro holky", tak jedině Bridesmaids. 50%

Bitevní loď (2012)

Feel-good blockbuster léta? Ou jé! 70%

Piráti! (2012)

Aardmani jsou rozpustilí hračičkové i pod supervizí velkého hollywoodského studia. Opět jednoduchá storka, opět obalená tunami sofistikovaných fórků, roztomilých nápadů, nečekaných návštěv (svůj moment tu mají i Jane Austen či proradný Charles Darwin) a hlavně extrémně vypiplaných, krkolomných, invenčních akčních srandiček. Jack Sparrow mává z pirátského hřbitova, Pirátský kapitán vládne. 90%

Šťastný Nový rok (2011)

Ze sv. Valentýna sálala bezelstná, cukrkandlová, avšak dokonalá romantická atmosféra, z Nového roku nečiší vůbec nic. Všechno je umělé, vykonstruované a bezemoční, Marshall zmateně těká mězi jednotlivými, nezajímavými epizodkami a superhvězdné osazenstvo se stopáží víceméně pronudí. Čest kouzelným výjimkám (Swank-De Niro) a několika fórům (hlavně bitva rodiček), jinak by to bylo úplně o ničem. P.S. Co ta věková nevyváženost párů aneb ona 40 až 50+ a on mlaďoch? Parker - Duhamel, Pfeiffer - Efron, že by nový trend? P.P.S. Silvestr není jen o naději, nových záčátcích a půlnočním polibku, ale i o pořádné party. Kde je? Postávání statistů na Times Square nepočítám. P.P.P.S. Stejně si to celé pro sebe ukradl Rober Downey. Stačil mu jeden záběr na plakát na druhého Sherlocka.) 50%

S ledovým klidem (2012)

Willis si chtěl natočit svoje Taken... které mu přebral Henry Cavill! Božský Bruce je na pláně skutečně jen na moment, pak štafetu nedobrovolně předá synkovi s vizáží budoucího Supermana. Což asi nebyl úplně nejšťastnější tah. Cavillova postava se postupně stává agentem par excellence, škoda však, že kromě fyzičky nenabírá i charisma. Nevěřil jsem mu vůbec nic. Jinak je Ledový klid naprosto snesitelná a neurážející honička po madridských ulicích i klubech, která umně vyzobala to lepší z žánrových konkurentů poslední doby. Pročež funguje. 65%

Slečna nebezpečná (2012)

Slyšíte to? To Katherine Heigl zatlouká poslední hřebíček do rakve své kariéry. A přitom to po Zbouchnuté vypadalo tak nadějně... Slečna nebezpečná je direct-to-dvd slátanina, která nemá v kinech vůbec co dělat. Chcete romantiku? Nedostanete ji. Chcete komedii, akci? Nedostanete je. Nechcete Heigl ve sprše? Dostanete ji! 30%

Titanic (1997)

Monumentální a fascinující ve všech ohledech. Kromě 3D, které sice není tak zprzněné jako u Star Wars, do kolen z něj ale asi nikdo nepůjde. 100%

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Neuveritelny komedialni timing, smrtici kadence perfektnich foru, neodolatelne popkulturni reference a dojemne dojemne momenty. I ta naloz obscenniho, sexistickeho a fekalniho humoru nijak neirituje a dokonale funguje. Na novinarsky projekci se tleskalo. Pravdepodobny cerny kun letosniho leta a pravdepodobna komedie roku. Let's make this reunion our BITCH! 85%

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Konečně komedie, u které se není vůbec třeba cítit trapně. I když dramaturgicky a nečekaně i "hláškově" by to šlo vipiplat mnohem víc. Friendly i pro seriálový neznalce a ne"fotbalisty"! 70%

Hněv Titánů (2012)

Prachsprostá vyvanutá kopie jedničky. Nudou sice asi neumřete, Perseova odysea je ale ukázkový artikl zaměnitelné a fádní hollywoodské rutiny. Nechat zhynout jedinou zábavnou postavu (Bill Nighy) po deseti minutách? Fail. 50%