Requiem za sen (2000)

Requiem za sen jsem poprvé zahlédl v žebříčku nejdepresivnějších filmů. Snad každý žebříček obsahoval tento snímek. Tou dobou jsem ale byl moc mladý, takže jsem pár let počkal a konečně teď nedávno přišla ta chvíle si tento počin v klidu vychutnat. Řeknu na rovinu, že se to na mě celé trochu podepsalo. Hlavně můj pohled na drogy a závislosti se změnil. Vždycky jsem věděl, že drogy jsou svinstvo. I tak mě to ale neskutečně šokovalo, když jsem viděl, co to s člověkem udělá. Z toho všeho vyplývá, že je to celé neskutečně depresivní, takže nic pro slabé povahy. Ja sám jsem měl co dělat. O to horší je, že to celé přichází velmi pomalu. Ze začátku se zdá, že se jedná o klasické Drama, avšak pomalu se to blíží až na samotné dno plné utrpení a bolesti. Posledních asi deset minut patří k tomu nejdepresivnějšímu a nejponuřejšímu zážitku, jaký jsem kdy viděl. Cítil jsem bolest a beznaději. Slzy mi tekly samy od sebe. Jenom jsem tak seděl a cítil veškerou bolest s hlavními postavami. Jinak, herci předvedli neskutečný výkon, a to úplně všichni. Dokonce i Marlon Wayans, který ukázal, že umí hrát i v kvalitních filmech a nejen v hovadinách typu Scary Movie. Možná bych si dovolil říct, že všichni (Leto, Connelly, Burstyn a Wayans) měli svůj herecký koncert. Na závěr dodám, že jsem si nic z toho, co jsem psal výše, nevymyslel. Takové pocity jsem opravdu měl. Dal bych ruku do ohně za to, že každý člověk, co to viděl, měl špatný pocit. Takže, opravdu mě film zasáhnul. Nevím, jestli ještě ve svém životě uvidím něco tak ponurého. Po zhlédnutí zaručuji špatnou náladu. Netuším, za jak dlouho se odhodlám k druhému zhlédnutí. Vím ale, že za hooodně dlouho. Toto je tak nějak vše. Je to dlouhé, ale potřeboval jsem se vyjádřit. Requiem za sen navždy zůstane v mém srdci a proto ho odteď nazývám Filmem s velkým F. 100%

Havel (2020)

Václav Havel je (nebo spíš byl) velice zajímavý a hlavně dobrý člověk, tudíž moc nechápu, proč se jeho životopisný snímek nedostal na plátna kin už dříve. No, to je jedno. Přišel tento rok a já měl možnost zajít do kina, takže jsem neváhal a šel. Vracel jsem se s rozporuplnými pocity. Jasně, špatně natočené to rozhodně není, ale chtělo by to celé lépe popsat, dle mě. Vzít celý jeho život od začátku až do konce. Dále mi velice vadil střih, se kterým si očividně moc záležet nedali. Samozřejmě jsou tu také klady. Viktor Dvořák jakoby z oka Havlovi vypadl. Aňa Geislerová také nezklamala a Martin Hoffman neurazil. Když bych to měl shrnout, tak se jedná o fajn životopis, který by ale mohl být lepší. 60%

Kopačky (2008)

Dost dobře natočena a povedená komedie, u které si člověk skvěle odpočne. Příběh je vcelku originální a vtipný. Herci super. Jason Segel je prostě frajer. Kristen Bell v roli zákeřné přítelkyně hlavního hrdiny také pecka. Všecko to funguje dobře, tudíž se jedná o ujetou komedii, která prostě pobaví. 80%

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Uf, tak tohle je teda síla!! Neskutečně depresivní a zdrcující snímek o přátelství a hrůze války. Celý příběh je opravdu povedený a dost dobře napsaný. Avšak, celé to začne být napínavé někde v půlce filmu. První polovina je ale také zajímavá a dobrá. herecké výkony jsou skvělé. Nejvíce ale září dětští herci Asa Butterfield a Jack Scanlon, kteří předvádí nádherný výkon. Ostatní, jako např: Vera Farmiga nebo David Thewlis, jsou také fajn. Kamera dobře funguje a dialogy také. Musel jsem o tomto filmu dost přemýšlet, jelikož je to velice depresivní. Několikrát jsem musel zamáčknout slzy. Dovolím si říct, že se jedná o jeden z nejlepších filmů na téma Druhá světová válka. Jednoznačně doporučím. 100%!

Pátek třináctého (1980)

Někteří film zbožňují, někteří ne. Ja jsem však spokojen. Příběh je zajímavý a dobrý, ačkoliv tu není hlavní. Hlavní je zde napětí a akce. Zemře tu docela dost lidí. Každá smrt je dobře udělaná a u některých jsem se i trochu bál. Postavy jsou fajn a herci též. Možná je trochu škoda, že tu kromě Kevina Bacona nehraje nikdo známy. Délka je tak akorát a film uteče poměrně rychle. Finální souboj je na dnešní poměry trochu trapný, ale to nic nemění na tom, že jsem si Pátek třináctého užil. Dávám pěkných 70%

Jedna mezi oči (2012)

No super!! Pořádná akční týmovka, od které jsem nic moc nečekal. Opak byl ale pravdou. Stallone chrlí jednu hlášku za druhou a Kang to samé. Spolu tak tvoří skvěle duo. Děj asi ničím nepřekvapí, což ale neznamená, že by byl špatný. Naopak, je fajn, ale skoro ničím originální. Záporáci jsou tři. Momoa mi z nich vadil nejvíce, Akinnuoye-Agbaje je fajn a nakonec Slater, který byl z nich úplně nejlepší. Tento krimi akčňák jsem si opravdu užil a v rámci žánru tomu dávám dost dobrých 80% a doporučuji. Na volný večer to není vůbec špatná volba.

Sharknado 2 (2014) (TV film)

Nakonec mě to nedalo a musel jsem se po neuvěřitelné jedničce podívat na dvojku. Narovinu říkám, že je to cele naprostá sra*čka. To ovšem neznamená, že jsem se nebavil. Naopak. Bavil jsem se “královský”. Celý příběh je prostě úplně špatný, ale to tvůrcům očividně nevadí. Je to to stejné, jako první díl. Iana už to v Beverly Hills očividně omrzelo, tak sbalil Taru a společně se vydali do New Yorku, kde je samozřejmě čeká další tornáda. Bohužel, efekty jsou snad ještě horší, než v prvním díle. Bolí mě z nich po zhlédnutí oči. Fyzika tvůrcům samozřejmě nic neříká, takže nekomentuju. Herecké výkony ničím nepřekvapí, takže kdo ma rád dnes již ikonické duo Iana a Taru, bude nadšen. Opět jsem se nechal trochu unést. Tenhle film je strašná kravina, která se snad nedá hodnotit vážně. Dávám 20% za to všechno, ale přesto naštvaný nejsem. U Sharknada to prostě nejde.

Žralokonádo (2013) (TV film)

Haaaahaaaaa. Pane, za co mě trestáš!!!!!!! Dobře, vezmeme to od začátku. Sharknado je prý “úspěšná” a hlavně “hororová” série o tornádu se žraloky (překvapivě). Se svým bratránkem jsem se nudil, tak jsme tento “skvost” zhlédli na YouTube. Celou dobu jsme se nemohli přestat smát. Ten film je neuvěřitelně stupidní, až to tak trochu bolí. Herecké výkony jsou otřesné a o dialozích radši ani mluvit nebudu. Abych ale na toto veledílo neházel jen samou špínu, tak něco pochválím. Musím uznat, že je to celé neskutečně originální. Kdo by to byl řekl před dvaceti lety, že někdo natočí film se žraloky v tornádu. Herecké výkony jsou (jak jsem již zmínil) strašné, ale vlastně jsou tak moc špatné, až jsou úžasné. Ian z Beverly Hills a Tara z Lebowskiho spolu tvoří duo, které se jednou zapíše do dějin filmu......nebo už se zapsalo!??!?!?!. Dost kravin!! Tento film je opravdu špatný a 30% dávám za nápad a perverzního Johna Hearda.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Filmy od Edgara Wrighta mám rád. Jsou ujeté, zábavné a se skvělým obsazením. Scott Pilgrim není rozhodně výjimkou. Celá zápletka je (překvapivě) správně ujetá a velmi originální. Zpracování má krásný grafický nádech a i komiksové scény vybrané přímo ze sešitu pobaví. Co se týče třeba takového obsazení, tak zde nenajdeme hvězdy předchozích snímků od Wrighta jako například: Simon Pegg nebo Nick Frost. I tak jsem ale spokojen. Role Scotta je pro Michaela Ceru jako ušitá. Délka je tak akorát. Celkově jsem nadšen a rád si zase někdy zopakuji. Skvělých 80%

Sedm (1995)

Od režiséra Davida Finchera jsem viděl pouze Klub rváčů a Vetřelce 3. První zmiňovaný snímek je neskutečně skvělý a druhý je nudný. Přesto jsem ale věděl, že mě od něho Sedm nezklame. Měl jsem pravdu. Nevím, kdy naposledy jsem viděl takto zdrcující psychologické Drama, o kterém jsem přemýšlel ještě dlouho po zhlédnutí. Doslova herecký koncert Morgana Freemana a Brada Pitta. Oba dva jsou naprosto geniální a správně vážní. Za zmínku stojí také Kevin Spacey, který sice má pro sebe málo scén, i tak se ale skvěle předvádí. Příběh je depresivní a správně temný. Atmosféra by se dals krájet. Dialogy perfektní. Nevím, co víc si přát. Rozhodně se jedná o nejlepší Thriller, který jsem kdy viděl. Nemůžu se dočkat, až za nějakou dobu zopakuji. Dávám neuvěřitelných 200%