• Fantasy

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Upřímě? Čekal jsem to mnohem, ale mnohem horší. DC filmy moc nemusím obecně, ikdyž musím uznat, že Aquaman je fakt dobrej, ale tohle se mi překvapivě fakt líbilo. Hezké vypořádání se se vším tím hnusem okolo rozvodu s Jokerem, kterej jí pak "odkopnul". Mimochodem se mi moc líbila ta scéna v policejní stanici a taky pak jak si našla svojí baseballku. To bylo epic jako prase :D

Monster Hunter (2020)

Hru jsem sice nehrál a tudíž ani nemohu říct, co tam podle toho bylo špatně. Nicméně na film jsem se fakt těšil podle luxusního traileru a jediný, na co si můžu stěžovat je konec, kterej mě fakt nasral a mohlo to ještě takovou půlhodinku pokračovat. (To jsem ještě nevěděl, že to je jen asi polovina filmu, takže s tím dalším by to mělo bejt OK) Teď ale k samotnýmu filmu... Hudba je ultimátní, efekty taky (ikdyž jsem čekal podle traileru o dost silnější zbraně), akce opravdu velmi solidní, co vůbec nezamrzí a nakonec.... Milla je dokonalá jako vždy. To jediné na čem film ztrácí je příběh, ale což o to, dokonce i ten by se dal vpohodě překousnout, protože to není nic špatného, ale ten konec, TEN ZASRANEJ KONEC!....doprdele! Ten mě nasral teda fakt strašně moc. Nebudu spoilerovat, co tam bude, ale až do konce to je fakt super. Pak se teda naserete, ale co už. Rozhodně to stojí za to! XD BTW nechápu ty hodnocení 0-3*... to fakt filmu křivdíte hrozně moc, zaslouží si minimálně ty 3* když už.

Šílený Max (1979)

Budu se na to dívat očima jako bych to viděl v té době. A musím teda uznat, že to je fakt bombastický. Správná šílená jízda a vlastně celý Maxův lore jak se stal šíleným. Z dnešního pohledu to je samozřejmě nic moc a vidíme tam spoustu chyb, ale v té době to byla prostě neuvěřitelná bomba. A navíc, kdo z lidí může říct, že neví kdo to je Šílený Max (Mad Max)? Jak může... no to vlastně může, ale to je jedno.... říct, že ho neviděl aspoň 1? Nikdo. Nevím čím to je, ale tenhle film na to jak je starý má fakt top grafiku oproti mnohým ostatním. Buď to předělali do lepšího rozlišení, což je prasárna hrozná nebo nevim. GJ!

Bitevní loď (2012)

Teda musím říct, že jsem od toho filmu moc neočekával, ale rozhodně mile překvapil. Akční scény vypadají fakt dobře, záběry taky super a dokonce tam je i to napětí, dobré hlášky a skutečná odvaha. Nemám moc co vytýkat, rozhodně patří do nejlepších námořních filmů, co jsem kdy viděl. Na těch 5* to ale neni, tak moc mě to zase neuchvátilo. Co alemusím filmu hlavně pochválit jsou velmi dobře vypadající exploze, to jim jde fakt dobře :D

Rozčarování - Série 3 (2021) (série)

Tak to tu musím shrnout....POZOR SPOILERY Tohle je seroš, na který vyhlížím každou novou sérii s největším očekáváním, protože mě to extrémě uchvátilo. Když jsem uslyšel novou znělku, tak to bylo úplně jako nebeská hudba pro moje uši. Vtipných hlášek je sice méně se mi zdá, ale některé jsou fakt ultra top, hlavně s dabingem. Když byla ta scéna, kde se urážela Bean s Dagmar u toho vězení, tak nadávka "metráčku" mě sejmula nahned a okamžitě jsem dostal záchvat smíchu. Pak jak jí zase smashnula, když se za ní převlékla, to byl rekt jako svině a jenom "woooooooo, ooooo, coožee... XDDD". Nicméně se mi vývoj velmi líbí a jsem opravdu hrozně zvědavý, co se stane ve 4. sérii, protože poslední díl nám dává zatím nejvíc nezodpovězených otázek. Teď si vzpomenu na tyhle: Jak dopadne Zog? Kdo je tajemná postava v nebo pod peklem? Co bude s Bean a její matkou? Co bude s Lucíkem v nebi? Přežije Elfo? Jak to bude s královstvím? Co bude se Steamlandem? Jak je na tom Maru? OMG těch je!!!!

Jupiter vychází (2015)

Tak kde začnu... Viděl jsem to už před lety a přišlo mi to :OOOO a jako pořád mi to přijde :OOOO ale asi až na po 3. jsem to pochopil. Celou dobu jsem se v tom dost ztrácel. Teď to konečně chápu celý a pořádně a ani mi to nepřijde. Nicméně musím vyzdvihnout opravdu nádherné efekty a hudbu ve vesmíru, protože ta je opravdu nádherná společně s těmi epickými záběry. Taky se mi líbí hlavní myšlenka, že za X tisíc let bude lidstvo na takové úrovni a opravdu může být něco podobného. Mám teď namysli funkci genů a celkově ten boj o věčnost. Film má představit holku z nejspodnější společenské vrstvy a obdařit jí něčím zcela jedinečným. Něčím, co ani ona sama nedokáže pořádně pochopit, ikdyž má moc změnit doslova všechno. Škoda, že se nerozhodli pro druhý díl, určitě by byl mnohem přehlednější a troufám si říct, že lepší. (určitě v hodnocení) Nevím, proč to má tak špatné hodnocení, líbí se mi to. Jsem si jistý, že druhý díl by mohl být klidně o jakémsi znovupovolání jí jakožto titulované za jejími povinostmi a krásně by se tu uchytilo téma rozšiřování vesmíru. Nějaké lodě atd., kde by sama velela už připravená na všechno tohle. A taky nevím, proč to má sakra v tagu sebevraždu... to kdo tenhle tag navrhoval OMG.

Mythica: Hledání hrdinů (2015)

Já dokážu najít ve filmech různé nedoceněné věci včetně záměru, ale tady ať se snažim sebevíc, tak to bylo otřesně low budget a trapný od začátku až dokonce. No, kde bych tak začal. 1. Herecké výkony jsou na úrovni NPC z her (a hodně zabugovaný) a k tomu jsou jejich vztahy takový jakoby nebyly, vůbec to z toho nelze poznat. 2. Styl filmu se měl evidentně podobat Pánu prstenů a Hobbitovi...což jako OK, ale tím to je nejen vykrádačka, ale dostávám se k bodu 3.... 3. Špatná kamera, ano hodně špatná kamera. Záběry hrozné a střihy tam kde nemají být + taky hrozné. 4. Prostředí, kde se točilo mohli vybrat mnohem lépe, nikde neukázali nic pořádně, kromě monster. Taky jsem viděl v 1 záběru cihlovou střechu a betonovou zeď a to jsem se musel ale už hodně smát, protože v ten moment mi došlo jak špatný to je. 5. CGI monstra jsou ukázána hodně, ale jejich pohyby i vizuál je hroznej i na hru natož film. 6. Příběh by docela šel, ale vpodstatě se ve filmu nic nestalo (tak to vnímám já). 7. Hudba.... ta neni vůbec špatná, ale její vada je ta, že k filmu absolutně nesedí a radši si k 3/4 toho pustim LOTR sountrack. Podle mého mají tyto fantasy filmy jednu vadu a to je, že majít každý jen hodinu a půl a přitom by vpohodě mohli mít i 2h a stálo by to za to. Viz. Pán prstenů a Hobbit, to je panečku něco. Taky jsem přemýšlel a do filmu by mi klidně seděl místo toho vojáka Sean Beana a místo tý....kouzelnice z nějakýho toho řádu vpohodě Evangeline Lilli. Myslím, že tento film pošlu Medojedovi (pokud na to nedělal už video) na recenci, abych měl zase co poslouchat a tlemit se u toho, když píčuje nějakej film.. a že to vždycky stojí za to.

Aeon Flux (2005)

Na první pohled musím uznat originalitu města obehnaného divokou přírodou. Typem mi to připomíná Equilibrium, že tam je politika stejná a Aeon ztvárňuje jakoby elitního zabijáka, sakra jak jim říkali....Clerik, Clerikové, tak. Docela hezká je i ta nevědomost, která mi okamžitě připoměla Dárce. Normální divák v tom nevidí nic extra, ale ve druhé části vás nutí film přemýšlet a to je docela zajímavé. Myslím, že tento výtvor je dost nedoceněný pro svou hloubku a nikdo nad tím nechce nijak přemýšlet. Opravdu super pocit, když si musíte všechno spojovat, protože film vám to odmítá spojit sám a místo toho vám nakládá další a další tajemství. Nevědomost se udržuje celým filmem pěkně, to jo. Jen škoda, že se mi to zdálo tak...jednoduché, ale zároveň složité a něco mi tam i hned nedávalo smysl, ale dodatečný komentář to vše napravil ačkoliv nebyl nějaký slavný. Pak hudba... to se přiznám, že jsem snad jen občas zaslechl něco rychlejšího v boji a pak možná něco, kde se ani nemluvilo a nic se nedělo, ale celkově inu nic moc. Tohle mohli doladit. Teď by chtělo udělat seriál z toho jak se město bude měnit. To by se ale samozřejmě muselo nést v trochu jiném duchu. Ještě dodám, že o staříkovi co na všechno dohlížel, jsem si na první pohled myslel, že tam hraje Patrick Stewart, protože neříkejte, že mu nebyl sakra podobnej kdyby byl ještě starší než je teď nebo ve ST Picard. Za mě se mi film líbil, jen to možná chtělo více procítit, sem tam asi jinej záběr nebo kameru, ale pointu jsem pochopil a zaujala mne. Jak říkám už nějakou dobu... Miluju postapokalyptický svět jakéhokoliv druhu (snad ne jen Vodní Svět).

Underworld: Krvavé války (2016)

Takže....rekapitulace celé série. První 2 díly byly efektama fakt strašný a hudba taky špatná (ovšem vždycky se pro mě najde kousíček toho, co bych poslouchal furt). Příběh se mi zdá, že byl nadhozen docela i dobře, ale postupně to upadá, což je škoda. Čím novější díly, tím lepší efekty i hudba. Zdá se mi, že tato série má pořád skrytý potenciál, ale ne a ne ho objevit a to je obrovská škoda. Tento díl se mi zdá ze všech nejlepší a to jak po vizuální stránce, tak i té hudební. Výkony herců byly dobré, takže na ně si stěžovat nemůžu. Jedině to, že některé momenty a věci byly zbytečně uspěchané a ty 2h to klidně mít mohlo, určitě by to dost pomohlo. Teď zase celkově...postava Kate jakožto Selene mi mega moc připomíná Alice z Resident Evilu. Vlastně i její zabíjení a styl boje, všechno. Připadá mi, jako by to okopčili skoro až, ale jelikož se tyto série točily vlastně ve stejné době, tak nevím nevím no. Nebo jestli někdo z tvůrců pracoval i na RE, to fakt nevim. Každopádně když to porovnám s RE, tak je to slabota, co si budem, ikdyž teda zrovna tenhle díl už je fakt dobrej. Možná mému hodnocení taky pomáhá fakt, že tu vidím i 2 známé tváře, které mám docela rád. A to Theo Jamese, kterého jsem poznal v sérii Divergence jako 4ku a Charlese Dance ze Hry o trůny jako Tywina Lannistera. Theo se mi v Divergenci fakt líbil a Charles si získal můj respekt, když hrál v GoT velmi ctěného Tywina. Nicméně, když to teda shrnu, tak kvalita od prvního dílu pořád stoupá až sem, ale je škoda, že ta kvalita nebyla taková celou dobu. Velká škoda. Nicméně, co bych tvůrcům vytkl je opravdu příběh a vývoj Selene. Mohlo to být lepší, mnohem lepší a vlastně by se tato série poté dala i prodlloužit a díl by opravdu nemusel mít tu hodiu a půl, ale rovnou celé 2 hodiny a jen by to pomohlo. Sem tam teda bych hodil i lepší záběry a kameru trošku jinam, ale to je prostě zpětnej pohled, to se už nezmění, škoda to je no.

Underworld: Evolution (2006)

Nemůžu si pomoct, ale charakter Selene mi nějak moc připomíná Elis z Resident Evilu....a plakát zase animovanou Alitu. Jako, oproti minulýmu dílu je příběh slabší, ale aspoň se dozvídáme něco z minulosti. Zase taky upadaj efekty a některý smrti nebo prostě pohyby těl, když se do nich střílí jsou fakt trapný a uuuultra nahraný. Nevím čím to je, ale líbilo se mi to víc než minulej díl.