inutihar

okres Blansko

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 23.11.2018  23:24
    Jablko (1980)

No ty vole... Co to bylo?

• 5.10.2018  22:52
    Hellraiser (1987)

Jako horor to dost vyčpělo, ale výborně jsem se bavil.

• 26.8.2018  18:12

Viděl jsem jak sestříhanou, tak i nesestříhanou verzi. Teprve nevystříhaná verze (126 minut) působí jako normální film. Vystříhaná verze dost redukuje některé postavy a je dost chaotická, nedivím se nízkým hodnocením. Dost mě překvapilo to otevřené masakrování skutečných zvířat, to už by teď neprošlo.

• 23.8.2018  10:48

Bohémský argentinský básník, hledající pravou lásku, se zamiluje do uruguayské prostitutky. Značná část dialogů je převzata z veršů slavných latinskoamerických spisovatelů a básníků Oliveria Gironda, Maria Benedettiho a Juana Gelmana.

• 20.8.2018  19:16

Když se Tori Spelling zeptala Iana Zieringa jestli spolu nechodili na střední, tak jsem se fakt zasmál. Musím přiznat, že to bylo o něco lepší, než jsem po děsivém pátém díle čekal a dokonce si to dovedlo udělat ze sebe srandu výrazně lépe, než v mnoha minulých dílech. Konec dobrý, všechno dobré?

• 16.8.2018  11:05

Nevěřil jsem vlastním očím (čtyři hvězdičky jsou oceněním úrovně zábavy, nikoliv hodnocením kvality filmu).

• 15.8.2018  09:37
    Suspiria (1977)

Atmosféra luxusní, škoda jen toho urychleného konce.

• 13.8.2018  09:03

Smál jsem se hodně. Jako výplň týdne před premiérou Žraločího tornáda 6 docela dobré. Ale chtělo by to nevykastrovanou verzi s R ratingem.

• 5.8.2018  23:05
    Štěstí (1998)

Romantická komedie o různých podobách lásky. Jen to málokdo pozná.

• 24.6.2018  21:01

Mahraganat, arabský výraz pro karneval nebo obecně pouliční párty, dal název eklektickému hudebnímu stylu, který kombinuje tradiční egyptskou lidovou hudbu, zběsilé elektronické i živé beaty, autotune efekty, rap a sociálně a politicky kritické texty. Byť jsou jeho kořeny v chudinských předměstí Káhiry, díky internetu se rychle rozšířil po celém Egyptě. Elektro shaabi, jak je styl znám mimo Egypt, se stal vyjádření frustrace egyptské mládeže, které revoluce v roce 2011 ani následné politické turbulence, přinesly jen velmi málo dobrého. Dokument mapuje jak prostředí, odkud umělci vzešli, tak historii stylu i s poněkud ambivalentním epilogem, týkajícím se komerčního úspěchu některých v dokumentu zobrazených hudebníků.

• 17.6.2018  20:42

Nuda.

• 17.6.2018  20:41
    Horká kaše (1988)

Metalové gangy terorizují Jižák! Dost děsivá sonda do života dospívající mládeže na konci 80. let 20. století.

• 18.5.2018  00:18
    Cobra Kai (TV seriál) (2018)

Tento seriál není pro mladé. Pokud je vám méně než třicet (no, možná i méně než 35) a neviděli jste Karate Kida (toho původního, ne s černochem a Jackie Chanem), tak asi nepochopíte, co je na tomto seriálu to nejzábavnější. Naprostá, nečekaná bomba, jízda na vlně nostalgie, která bude aspirovat na nejlepší seriál roku. Nebo prostě měknu...

• 2.4.2018  22:50

Od druhé půlky série jsem jen nevěřícně zíral. Finále naprosto mrazivě uchvacující.

• 19.3.2018  21:54

Vlastně to byla čistá melancholie.

• 16.3.2018  22:06

Na jedné straně brigádníci v luxusním karibském hotelu, na druhé snobští a arogantní hosté. Mezi nimi několik dívek. Jak to asi dopadne? Nevtipná a naprosto předvídatelná komedie.

• 4.3.2018  20:03

Od jistého věku se už tyto filmy prostě nedají sledovat...

• 10.1.2018  09:45
    Soudruh detektiv (TV seriál) (2017)

Škoda toho, jak se to vyvinulo. Ta stylová retro absurdita prvních dvou dílů včetně toporného dabingu byla vysloveně skvělá, na pět hvězdiček. Bohužel, od třetího dílu to začalo být až příliš překombinované a poslední díl a rozuzlení mě opravdu zklamalo. Nicméně jako nápad dobré a určitě bych si dovedl představit sledovat takových kousků víc.

• 6.1.2018  20:57
    Fair Play (2014)

Moc schématické.

• 31.12.2017  14:16

Je ale pravda, že příliv bizarností po nějaké době začne trochu nudit.

• 28.12.2017  14:49
    Našrot (TV seriál) (2016)

Vynikající britský sitkom. Sean Bean perlí.

• 26.12.2017  00:39

V kontextu tvorby Doris Wishmanové více než povedený kousek a překvapivě téměř žádná nahota. Zkušenější divák ve způsobu práce s kamerou a střihem i kontinuitou pozná ozvuky francouzské nové vlny, i když se jedná spíše o vnější podobnost, do jisté míry toto přirovnání odpovídá osobitému přístupu Wishmanové k filmovému médiu. Rozhodně stojí za vidění.

• 25.12.2017  19:13

Jedna z mnoha zaměnitelných "spring breaks" komedií. Čtyři dívky se rozhodly užít si na Floridě. Přesně víte co čekat a přesně to dostanete.

• 24.12.2017  23:47
    Carne (1968)

Kultovní argentinské rape&revenge sexploitation s legendární Isabel Coco Sarli v hlavní roli.

• 20.12.2017  23:19

Další z nudistických filmů Doris Wishmanové je opět téměř k nerozeznání od jiných autorčiných kousků. Tentokrát se do nudistické kolonie vypraví herečka (v podání slavné striptérky Blaze Starr) znechucená životem celebrity. V koloni potkává samé spokojené a usměvavé lidi, kteří v nekonečně dlouhých záběrech hrají volejbal, šachy, střílejí z luku, jezdí na lodičkách, koupou se a sbírají ovoce. A to je v podstatě všechno. Jestli Blaze Starr zůstane se snoubencem nebo její srdce získá ředitel nudistické kolonie už můžete shlédnout sami. Pokud jste viděli víc než jeden autorčin film, tak je to k nepřežití, ale pokud Wishmanovou neznáte, tak se aspoň chvíli pobavíte.

• 17.12.2017  20:26

Kousek zejména pro oddané fanoušky Russe Meyera. Sice to má jen hodinu, ale i tak je to asi o 30 minut delší, než by bylo třeba.

• 17.12.2017  18:19

Toto bylo hodně slabé i na Wishmanovou.

• 9.12.2017  10:53

Návrat na pláž po více než dvaceti letech se moc nepovedl. Avalon i Funicello si sice dělají ze svých klasických postav docela legraci, ale jinak je vidět, že celá ta kouzelná naivita původních plážových filmů je pryč. Škoda. Hostující celebrity i máničkovský Dick Dale potěšili, ale třeba plážoví pankáči působili, jako by zabloudili z nějakého filmu od Tromy (možná není náhoda, že ze stejného roku jsou Surfoví náckové). A ty neonově zářící neopreny a bizarní účesy... Prostě osmdesátky jako vyšité.

• 12.11.2017  20:23

Zoufale nevtipné.

• 12.11.2017  20:22

Lepší než pilot, ale pořád dost nuda.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21