inutihar

inutihar

okres Blansko

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 13.8.2018  09:03

Smál jsem se hodně. Jako výplň týdne před premiérou Žraločího tornáda 6 docela dobré.

• 5.8.2018  23:05
    Štěstí (1998)

Romantická komedie o různých podobách lásky. Jen to málokdo pozná.

• 24.6.2018  21:01

Mahraganat, arabský výraz pro karneval nebo obecně pouliční párty, dal název eklektickému hudebnímu stylu, který kombinuje tradiční egyptskou lidovou hudbu, zběsilé elektronické i živé beaty, autotune efekty, rap a sociálně a politicky kritické texty. Byť jsou jeho kořeny v chudinských předměstí Káhiry, díky internetu se rychle rozšířil po celém Egyptě. Elektro shaabi, jak je styl znám mimo Egypt, se stal vyjádření frustrace egyptské mládeže, které revoluce v roce 2011 ani následné politické turbulence, přinesly jen velmi málo dobrého. Dokument mapuje jak prostředí, odkud umělci vzešli, tak historii stylu i s poněkud ambivalentním epilogem, týkajícím se komerčního úspěchu některých v dokumentu zobrazených hudebníků.

• 17.6.2018  20:42

Nuda.

• 17.6.2018  20:41
    Horká kaše (1988)

Metalové gangy terorizují Jižák! Dost děsivá sonda do života dospívající mládeže na konci 80. let 20. století.

• 18.5.2018  00:18
    Cobra Kai (TV seriál) (2018)

Tento seriál není pro mladé. Pokud je vám méně než třicet (no, možná i méně než 35) a neviděli jste Karate Kida (toho původního, ne s černochem a Jackie Chanem), tak asi nepochopíte, co je na tomto seriálu to nejzábavnější.

• 2.4.2018  22:50

Od druhé půlky série jsem jen nevěřícně zíral. Finále naprosto mrazivě uchvacující.

• 19.3.2018  21:54

Vlastně to byla čistá melancholie.

• 16.3.2018  22:06

Na jedné straně brigádníci v luxusním karibském hotelu, na druhé snobští a arogantní hosté. Mezi nimi několik dívek. Jak to asi dopadne? Nevtipná a naprosto předvídatelná komedie.

• 4.3.2018  20:03

Od jistého věku se už tyto filmy prostě nedají sledovat...

• 10.1.2018  09:45
    Soudruh detektiv (TV seriál) (2017)

Škoda toho, jak se to vyvinulo. Ta stylová retro absurdita prvních dvou dílů včetně toporného dabingu byla vysloveně skvělá, na pět hvězdiček. Bohužel, od třetího dílu to začalo být až příliš překombinované a poslední díl a rozuzlení mě opravdu zklamalo. Nicméně jako nápad dobré a určitě bych si dovedl představit sledovat takových kousků víc.

• 6.1.2018  20:57
    Fair Play (2014)

Moc schématické.

• 31.12.2017  14:16

Je ale pravda, že příliv bizarností po nějaké době začne trochu nudit.

• 28.12.2017  14:49
    Našrot (TV seriál) (2016)

Vynikající britský sitkom. Sean Bean perlí.

• 26.12.2017  00:39

V kontextu tvorby Doris Wishmanové více než povedený kousek a překvapivě téměř žádná nahota. Zkušenější divák ve způsobu práce s kamerou a střihem i kontinuitou pozná ozvuky francouzské nové vlny, i když se jedná spíše o vnější podobnost, do jisté míry toto přirovnání odpovídá osobitému přístupu Wishmanové k filmovému médiu. Rozhodně stojí za vidění.

• 25.12.2017  19:13

Jedna z mnoha zaměnitelných "spring breaks" komedií. Čtyři dívky se rozhodly užít si na Floridě. Přesně víte co čekat a přesně to dostanete.

• 24.12.2017  23:47
    Carne (1968)

Kultovní argentinské rape&revenge sexploitation s legendární Isabel Coco Sarli v hlavní roli.

• 20.12.2017  23:19

Další z nudistických filmů Doris Wishmanové je opět téměř k nerozeznání od jiných autorčiných kousků. Tentokrát se do nudistické kolonie vypraví herečka (v podání slavné striptérky Blaze Starr) znechucená životem celebrity. V koloni potkává samé spokojené a usměvavé lidi, kteří v nekonečně dlouhých záběrech hrají volejbal, šachy, střílejí z luku, jezdí na lodičkách, koupou se a sbírají ovoce. A to je v podstatě všechno. Jestli Blaze Starr zůstane se snoubencem nebo její srdce získá ředitel nudistické kolonie už můžete shlédnout sami. Pokud jste viděli víc než jeden autorčin film, tak je to k nepřežití, ale pokud Wishmanovou neznáte, tak se aspoň chvíli pobavíte.

• 17.12.2017  20:26

Kousek zejména pro oddané fanoušky Russe Meyera. Sice to má jen hodinu, ale i tak je to asi o 30 minut delší, než by bylo třeba.

• 17.12.2017  18:19

Toto bylo hodně slabé i na Wishmanovou.

• 9.12.2017  10:53

Návrat na pláž po více než dvaceti letech se moc nepovedl. Avalon i Funicello si sice dělají ze svých klasických postav docela legraci, ale jinak je vidět, že celá ta kouzelná naivita původních plážových filmů je pryč. Škoda. Hostující celebrity i máničkovský Dick Dale potěšili, ale třeba plážoví pankáči působili, jako by zabloudili z nějakého filmu od Tromy (možná není náhoda, že ze stejného roku jsou Surfoví náckové). A ty neonově zářící neopreny a bizarní účesy... Prostě osmdesátky jako vyšité.

• 12.11.2017  20:23

Zoufale nevtipné.

• 12.11.2017  20:22

Lepší než pilot, ale pořád dost nuda.

• 11.11.2017  20:39

Nakonec bych řekl, že to patří k lepším dílům serie. Jsou tam motorkáři, i když ne moc často.

• 11.11.2017  17:43
    Pokoj (2003)

Nuda. Ano, je to tragicky neumětelské, je tam vše zle tak, jak popisují další hodnotící. Ale že by to bylo výrazně horší než některé jiné filmy, které jsem viděl (nebo nedejbože nejhorší film všech dob) to si nemyslím. Kdyby k tomu nebyl ten mediální "hype" tažený k premiéře _The Disater Artist_ , tak to prostě bude jen jeden z mnoha desítek nepovedených (polo)amatérských filmů, které každý rok vznikají, víceméně nikoho kromě tvůrců nezajímají, a čas od času je vytáhne nějaký festival pro specifické publikum.

• 6.11.2017  20:37
    Nemotorové (1979)

Představte si, jak vám dva až tři lidi líčí zážitky z nějaké akce, kde jste vy ale nebyli. Oni skákají od příhody k příhodě, překřikují se, smějí se a vy nechápete. A pak vám řeknou něco jako "no, to bys tam musel být". Přesně stejný pocit mám z tohoto filmu, který vypadá, jako náhodně slepené scény z táborového seriálu. Bill Murray je výborný, je vidět, že ho to baví, že má verbální i fyzickou komiku zajetou z SNL a někde evidentně volnostylově improvizuje, ale zbytek herců a hereček vedle něj je vysloveně marný, nemluvě o tom, že některé postavy řeknou za celý film jednu, dvě věty.

• 4.11.2017  12:36

Pořád mě fascinuje, že Hasselhoff dokáže žít jen z toho, že je Hasselhoff.

• 31.10.2017  21:47

Jeden ze slabších dílů "beach party" série, protože chybí motorkáři. Kulturisti v růžových trenýrkách se jim nemůžou rovnat. Ale je tam král surfrockové kytary Dick Dale (& The Del-Tones) a hostující teenager Stevie Wonder a spousta dívek v bikinách. Na surfu, jako skoro ve všech filmech z 60. let, kde se surfovalo, legendární Miki Dora. A spousta dalších zajímavých jmen - Luciana Paluzzi, která hrála Fionu Volpe v Thunderball či noirová legenda Peter Lorre.

• 30.10.2017  10:23

Ty písničky jsou opravdu chytlavé. Ale jinak je to jen pro velmi otrlé diváky.

• 28.10.2017  20:42

Film je sice celkem předvídatelný, ale zase to je jeden z mála hraných filmů o surfování, který není úplně dementní. A ty jízdy ve Waimea Bay v podání Grega Nolla a Mikea Dory dodnes stojí za shlédnutí.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21