Správní chlapi (2016)

Lepší tři. Nejvíc to na mě působilo jako pilot vysokorozpočtového TV seriálu, který bych určitě chtěl sledovat.

Zvrat: Washingtonovi špioni (2014) (seriál)

(aktualizováno v srpnu 2017) Rozjezd první série byl dost pomalý, což asi dokázalo odradit diváky čekající válečnou akci. I špionážní hry se rozjely až na konci.Druhá série naštěstí působilá výrazně lépe. Třetí série rozhodně nejlepší jak scénaristicky, tak z pohledu produkce a vývoje postav. Čtvrtá série byla dost poznamenáná tím, že AMC se rozhodlo seriál ukončit a bylo tedy nutné vyhrát válku za nezávislost a zároveň uzavřít osudy všech postav v deseti dílech. Dost bylo vidět, že AMC nemá rozpočet na to, aby seriál působil opravdu dobově, triky slabé i na televizi a masové válečné scény odehrávalo pár statistů. Jinak jsem byl spíše spokojen, přece jen z této doby moc jiných seriálů není.

The Thundering Mantis (1980)

Toto jsem fakt nečekal. První přibližně hodinu je to ztřeštěná čínská kung-fu komedie plná slapstickového humoru, sprostých vtípků a všemožných kliše, pro staré kung-fu filmy tak typických. Pak se najednou nálada filmu úplně obrátí a závěrečná, snad 15 minut dlouhá nonstop řežba, je naprosto neuvěřitelná, drsná, fyzicky likvidační záležitost. I hudba přestane hrát. Nepamatuji si, že bych v nějakém filmu podobného ražení kdy viděl něco podobného, vždy tam zůstával nějaký nahled nebo zábava. Zde ne. Zde stříká krev, praskají kosti a mrtvoly se kupí. Rozhodně je to něco, na co asi dlouho nezapomenu.

The Pig Keeper's Daughter (1972)

Toto americké sociální drama nastavuje zrcadlo pokryteckému světu amerických farmářů. Monotóní rytmus sexuálních scén nutí diváka přemýšlet nad zdrcujícím stereotypem špinavého venkovského života, jemuž nezabrání ani rozvolněnost rodinných a partnerských vztahů.

Shaolin dou La Ma (1983)

Dialogy ořezané na množství nezbytně nutné, aby film ještě dával smysl. Jinak by to byla řežba nonstop.

Shao Lin zhen ying xio (1979)

Tchajwanský příspěvek do záplavy šaolinských filmů s hostujícím klasikem Gordonem Liu. Nesmyslný děj, divná hudba, špatné střihy, nenavazující kontinuita a pocit, že je něco ztraceno v překladu (oldchoolový anglický dabing). A samozřejmě souboje každých asi pět minut. Co víc si přát?

Ha-Trempist (1972)

Psychedelická hippie fantasie se mění v noční můru a primitivní instinkty zvítězí nad volnou láskou. Absurdní, neuměle deklamované dialogy spolu se zmatenými symbolickými scénkami zvýrazňují neschopnost tvůrců a jsou chvílemi směšně a chvílemi nudící. Jeden z nejhorších izraelských filmů se odstupem čtyřiceti let stal kultovní klasikou půlnočních promítání.

I katové umírají! (1943)

Noir o atentátu na Reinharda Heydricha a hrdinném českém odboji. Celá zápletka sama o sobě nemá (ovšem celkem logicky) s realitou nic společného. Geniální kamera a práce se světlem i některé velmi silné scénky z vězení, na druhé straně naprosto šílený Heydrich a bizarní postavičky gestapáckých vyšetřovatelů a kolaborantů, kteří v sobě mají až něco švejkovského, šíleně komolená česká jména a česko-anglické noviny a nápisy a další podobné záležitosti z toho s odstupem více než 70 let dělají docela zábavné dílko

Shock Waves (1977)

Že je naprosto pochybná logika děje, to se dá z premisy filmu tak nějak očekávat, ale že absentují gore a nahota je trestuhodný nedostatek.

Masakr nastřelovačkou (1985)

Dostanete přesně to, co slibuje název, víc vlastně ani není potřeba psát. Z nějakého důvodu mám problém dát víc než tři hvězdičky, ale rozhodně to stojí za vidění.