Where the Boys Are (1960)

Dost mě překvapilo, jak se taková celkem civilní studentská komedie ze 60. let najednou změnila v naprosto odlišný žánr.

Fighter (2024)

Tak nějak jsem tušil, že Modi je nacionalistický magor a Indie se posouvá někam k autoritářství. Ale že Fighter bude až tak moc Jai Hind, to jsem úplně nečekal.

Sisu (2022)

Zábavná jednohubka. Ovšem ti anglicky mluvící náckové to strašlivě sráží dolů, v němčině by to bylo vtipnější. Zajímal by mě prequel, kde by Aatami v zimní válce likvidoval sovětskou armádu.

Nimona (2023)

Nejpřeceňovanější film roku 2023.

Bob Marley: One Love (2024)

Bohužel až příliš doslovné. Zklamán jsem asi nebyl, ale to hlavně proto, že jsem neměl vysoká očekávání. Kontroverznější pasáže Bobova života jsou buď úplně ignorovány nebo přeskočeny někde na pozadí jednou větou nebo střihem a rastafariánství je zploštěno na minimum, takže některé scény budou pro neznalé možná až nepochopitelné. Kingsley je docela dobrý, ale asi neměl moc šanci předvést něco více.

Princess of the Nile (1954)

Orientalistická fantazie ve stylu starosvětských filmových dobrodružství ala Douglas Fairbanks. Vlastně jsem se docela bavil, byť někdy spíše ironicky.

Seks i ničoho osobistoho (2018)

Komedie o tom, jak Ukrajinec Serhij přijede na Silvestra do Prahy, aby se stal sexuální mašinou a místo toho pozná, co je pravá láska. Neboli i na Ukrajině je Praha spojená s levným sexem a alkoholem (a exekucemi). Česky mluvící diváky ve filmu čeká několik bizarně zábavných překvapení. Remake kanadského Moje nečekané sexuální dobrodružství (2012)

Přepadení v Pacifiku (1992)

Akční klasika z raných devadesátek, což byla nejspíše vrcholná doba žánru. Segalova dikce je fakt šílená.  Erika za pět hvězdiček.