Maksym Osa (2022)

Lowcostová verze kozácké báchorky, kde několik herců běhá střídavě v zakouřeném lese a rozpadajícím se hradě. Nejpozději od 15 minuty máte všechny indicie, abyste odhadli, jak to všechno dopadne a jediné překvapení je, že to tvůrci dokázali natáhnou na 100 minut. update prosinec 2023: herec Vasilij Kucharskij, který hrál Maxima, zemřel 7.12.2023 na následky zranění, které utrpěl při obraně Ukrajiny proti invazní Hordě. Sláva hrdinům!

Vězni ztraceného vesmíru (1983)

Nízkorozpočtová blbinka z osmdesátek. Přeplácaná a plná nesmyslů, pobavila, ale do paměti se moc nezapíše.

Osobní strážce (1992)

Viděno znovu po 30 letech (ano, viděl jsem to v roce 1993 v kině) a... Ne. Je to hrozné. Horší než si pamatuju, zejména Whitney jako herečka je špatná.

Air Strike (1955)

Agitka US Navy. Pokud máte moudrého a chápajícího velitele, vyřeší se jakýkoliv problém během chvilky. Název dost kecá, protože nějaké akce je tam minimum, ale letecké fanoušky možná potěší časté záběry na F9F a další palubní letadla z USS Essex. Jinak je to nuda k uzoufání.

Spirited (2022)

Nekolik fakt povedenych vtipku a cameo Judy Dench to nezachrani. Je to roztahane a nudne.

Smrt na Nilu (2022)

Nuda v digitálním hávu. Škoda.

Nadace (2021) (seriál)

Epické, ale sterilní. Pro neznalé knih velmi matoucí a pro ty, kdo Asimova četli, vlastně také.