Klášter Shaolin (1982)

Esenciální šaolinský film. Neuvěřitelné množství soubojů v naprosto úchvacujícím provedení, neustále hláškující buddhističtí mniši a asi každé klišé tohoto žánru, na které si je divák schopen vzpomenout. Akce, zábava, romance i smutek. Pro mě plný počet.

Beat Street (1984)

I hiphopová kultura má své základní kameny. A toto je opravdová old school klasika.

Chlapci ze sousedství (1991)

Jeden z filmů, který by všichni teenageři s placatými kšiltovkami měli vidět, aby poznali skutečné kořeny gangsta kultury a došlo jim, jak moc je to dnes jen póza. Na doplnění pak můžou dát opravdovou old school v podobě Beat Street, která je starší než většina z nich. Ale to Chlapci ze sousedství taky.

Šódžo kakumei Utena: Adolescence mokuširoku (1999)

Psychedelie jiné dimenze. Každé shlédnutí mě přinutí chápat tento film úplně jinak. A jelikož mám Utenu už od r. 2005 jako pozadí na ploše monitoru, tak je jasné, že u mě je to za pět.

Teletubbies (1997) (seriál)

Guilty pleasure. A pro Karlose80: ano, opravdu jsem to sledoval ráno, než jsem se vydal na VŠ přednášky a nebyl jsem sám. Pravda, dost lidí to sledovalo s jointem, pak to teprve mělo ty správné grády.

Pingu (1990) (seriál)

Asijská ujetost a švýcarská preciznost. Smrtící kombinace, před kterou není úniku.

Tip a Tap (1971) (seriál)

Masakr největšího kalibru. Pravděpodobně celý štáb jel v LSD nebo podobné substanci.