Americký sniper (2014)

Mám rád příběhy podle skutečné události a Clint to umí naservírovat tak, jako nikdo. Nedělám z tohoto film špičku co týče žánru, to ne, ale spíše něco, nad čím člověk popřemýšlí právě po skončení filmu a kdy naskočí závěrečná sekvence videí a fotek. Bradley zahrál výborně a myslím si, že tento herec má potenciál se vypracovat v herce, na kterého bude radost se dívat v jakémkoliv filmu.

Free Fall (2014)

Zápletka hodná tajícího nanuku a i v těch nejvážnějších chvílích má drsnější výraz klika od výtahu.

Za borovicovým hájem (2012)

Velmi pěkně odvyprávněné drama, kde jsem stále musel přemýšlet nad tím co se může stát. Také přemýšlím, že do kin kolikrát jdou větší blbosti a tento snímek byl opomenut. Docela škoda, jelikož na velkém plátně by mu to slušelo jak prdel na hrnec.

Na život a na smrt (2013)

Hezké hory, hezké lesy, hezké pušky a sem tam nějaký ten mrtvý talibanec. Filmy podle skutečných událostí mám rád, tady jsem si přišel na své i díky vynikající kameře, která měla být tam, kde to divák chce.

Frajeři ve Vegas (2013)

Taková hezká a plynule ubíhající story o budoucím životě a práškách co k němu budeme potřebovat. Herecké obsazení zajímavé ale vtipy jaksi drhly jak rozbitá převodovka. Neříkám, že to má úroveň vyhasínajícího plamene u svíčky, ale co také dělat se čtyřma dědkama.

Noc žraloka 3D (2011)

Ale ano, být mně o pár několik let méně, tak se i bavím, jenže i u takhle nafouklé bubliny, která uchází od žraloka, když zařadí turbo pod vodou a nakonec si ve vzduchu dá trojitý salto s pěti vruty je i na takovýho diváka, který se by se chtěl něčemu alespoň trochu zasmát, trochu moc. Ono naházet porno hvězdy a porno herce do filmu o domácích mazlíčcích co poslouchají na slovo dva nejtupější a jednoho ještě tupějšího herce, není zrovna košér. Příště by to možná chtělo víc použít rozkrok a né hlavu.

Záměna (2010)

Sakra, to byls komedie jako vystřižená. Ne, to byl hloupej joke. Kdybych si tuhle komedii nevybral jako příjemné prožití večera, možná by to vyznělo lépe. Ale bohužel na tomhle filmu se dá upřednostnit to, že jsem neusnul, jelikož jsem se statečně držel jako tonoucí nacucané klády, která se mu rozkládá pod rukama, stejně tak se to dařilo i hlavním hrdinům. Když se člověk u filmu, který má titulek komedie nezasměje ani jednou je to zvláštní. Chraň bůh Anistonovou a Batemana, že jsem je nezahodil do odpadu.

Pomáhat a chránit (2011)

Typickej irskej humor, který nikdy nezklame. Výborná oddychovka, skvělé hlášky a dobré výkony Gleesona a Cheadleho. To vše tvoří vynikající film.

Warrior (2011)

Nevím jestli se v Hollywoodu všichni zbláznili, aby se děti naučili prát a bojovat. "Ring" nebo klec v letošním roce vítězí na plné čáře, to je bezpochyby, protože mu zdatně sekunduje Real steel. A teď k filmu. Film jsem zhlédl na doporučení zdejších štammoviegastů a po téměř dvou hodinách mohu říci, že to doporučení uhodilo hřebíček na hlavičku. Dějová zápletka je sice patrná, ano je to klišé, ale v dnešní době je těžké vymyslet něco převratného v rámci sportovního drama, aby to fungovalo. Problém je v tom, že v tomhle skvěle, ano mohu říci skvěle, natočeném dramatu tohle klišé klape setsakra dobře a zařezá se do diváka jako čerstvě nabroušená pila do kusu dřeva. Výkony herců byly famózní, ať už Hardyho tvrdost v citlivém těle nebo Edgertonova vůle jít si za svým snem a ochránit rodinu. Nolteho role otce od rozvrácené rodiny, funguje snad ještě lépe než oba předtím zmiňovaní herci, protože to on je spojnicí obou znesvářených bratrů a to on je nakonec spojí dohromady. Sportovní stránku nebudu zmiňovat, vzhledem k tomu, že asi si každý dokáže představit to, kdyby Hardy či Edgerton vlezli do skutečné klece v MMA, ale tím rozhodně nezpochybňuji jejich sportovní výkon, ba naopak. Režie se povedla na jedničku, byla tam kde být měla. A co se týče hudby? K tý nemám slov, Udělala celý kousek ještě zajímavějším a ještě více podmanivějším. Dost vychvalování, ať si každý zhlédne film a udělá si na něj názor sám. Můj už znáte.