Jak vycvičit draka (2010)

Rozhodoval jsem se, jestli jít na Souboj Titánů nebo na animák, který vůbec nebyl propagován. Nakonec jsem se rozhodl správně. Tenhle film mě dostal do kolen nejen svojí nádhernou grafikou, ale také svým pestým amkouzelným příběhěm. Pokud bych měl hodnotit animáky z poslední dekády tak tenhle je tím nejpovedenějším. Dráček Zubatka mi tak trochu i připomínal svými grymasami mojí domácí čtyřnohou potvoru. Ano, tenhle film není jenom děti, ale i pro dospělé publikum, které se chce po týdnu v práci trochu odreagovat. Nemůžu hodnotit jinak než kladně, protože jsem žádné negativa na tomhle filmu neshledal.

Defendor (2009)

Woody, Woody a zase Woody. Tenhle chlapík má něco do sebe a svoje role pomatených bláznů hraje excelentně. V tomto filmu svoje herecké nadání prodal dokonale. Jeho Defendor a Defendog jsou v měřítku dnešní komedie o stupínek výše. Ano, člověk nebude mít otevřenou hubu smíchy od ucha k uchu celou dobu, byť někdy to za takhle veliký úsměv stálo. Hodnotím film jako celek a i díky konci přidávam ještě jednu hvězdičku navíc. Takže za 4.

Zelená zóna (2010)

Green Zone je skutečně majstrštikové dílo co se týče kamery. Prvních pár minut filmu diváka zavede děje, ale ne nějak impulsivně, spíše trochu komatovým tempem, které mu ale nic neubírá. Z komatu se film probírá do reality, aby před polovinou začal silně gradovat a v poslední půlhodině vyvrcholil. Damon si zopakoval roli, kde akce střídá akci, ale na první díl Bournea kouká trošku s odstupem. Film bych poslední částí a nabytostí dějové linky s akčním povlakem přirovnal k filmu Království s J. Foxem, kde posledních 15 minut bylo podobně vyostřených. Tenhle film má, ale něco navíc, páč takovýhle film dlouho na motivy akčního drama scházel. S poslední půlhodinou nepřetržitě nabytou akcí je jak už jsem výše psal krásnou vzpomínkou na Bournea.

Okrsek 13 (2004)

Od začátku do konce je to jízda jak na bobový dráze, protože lepší chvilka střídá slabší, ale ve výsledku dojedete do cíle spokojeni. Parkourové scény se mi moc líbili, protože v tomhle filmu jich opravdu bylo požehnaně a byly výborně propracované.

Sin City - město hříchu (2005)

Předlohu jsem bohužel nečetl a nemůžu tedy srovnávat, ale filmové pojetí a jeho ztvárnění triem Rodriguez - Miller - Tarantino vdechlo tomuto filmu jedinečnou podobu. Ono nadupat film jednou hvězdou vedle druhé kolikrát nepřináší zrovna nejlepší počin. Na druhou stranu v tomhle filmu každá z postav splní to co se od ní očekává. Tenhle biják potěší milovníky temného vyprávění, ale naopak nenadchne diváky co mají rádi napětí. Pro mě je to lepší průměr něco okolo 65%, za Albu přihodím ještě pár procentních bodů nahoru. Takže ve výsledku ostrouhaná 4*.

Smrt čeká všude (2008)

Co o tomhle filmu povědět? Dívá se na válku jako takovou z trochu jiného úhlu pohledu než klasické akční bijáky, které o válkách vpojednávají. Zajímavá je dějová linka, která se skrze Rennera zavrtává s postupem času pod kůži. Nemohl jsem hodnotit jinak než maximálním hodnocením, protože takový film dlouho na plátně mezi válečnými dramaty scházel.

Ninja Assassin (2009)

To co mohlo být zajímavé se zvrhlo v šílený patos. Akčních scén bylo jako šafránu a necelá hodina a třičtvrtě uteče jako voda. Po shlédnutí vyšumí jako tableta.