jojoping

pozeranie filmov

4 body

1 2 3 4 následující >>
    • 25.10.2007  09:02

Davis Guggenheim bol doteraz seriálovým režisérom, minulý rok natočil výborný dokumentárny film Nepříjemná pravda (2x Oscar + 20x iné ceny) a tohto roku to skúsil s celovečerným filmom. Naozaj len skúsil, lebo cesta k hodnotnému filmu je pre neho ešte ďaleká. Tak ďaleká, ako cesta našej hrdinky Grace do futbalového mužstva. Kto si chce pozrieť dievča - futbalistku, nech si radšej zoženie film Super náhradník, ešte lepšie Blafuj jako Beckham a najlepšie urobíte, ak sa pôjde pozrieť na Hanspaulskou ligu do Prahy. Keď budete mať šťastie, uvidíte tam tohto času 3.najobľúbenejšiu "užívateľku" - Kateřinu (KevSpa). Veľa šťastia!

• 24.10.2007  11:24

Veľmi nepresvedčivé, hlavným postavám som neuveril a nezanechalo to vo mne žiadne pocity. Snáď len jeden. Nuda.

• 20.10.2007  23:18

Film je určný: A) Fanúšikom pokru - môžete tu vidieť množstvo skutočných hráčov pokra a nazrieť hlbšie do ich psychiky. B) Fanúšikom rodinných drám - rozvíja sa tu príbeh otca a syna. C) Fanúšikom romantických filmov - rozvíja sa tu príbeh dvoch osôb opačného pohlavia. D) Fanúšikom všetkých filmov - dobré herecké výkony ústrednej trojice hercov. Neodporúčam všetkým ostatným : dej filmu je klasické klišé, navyše, ak neovládate poker, budete okrátení o "vzrušujúce" karetné súboje, ktorým neporozumiete, odstrašujúca je aj zbytočná dľžka filmu.

• 18.10.2007  09:26

Odhliadnuc od nepochopiteľného správania hlavných hrdinov je to pohodový filmík, pri ktorom sa dá dobre zabaviť. Treba si sadnúť a odsledovať túto horse operu tak, ako nám ju tvorcovia naservírovali. Nezamýšlať sa! Len pozerať!

• 14.10.2007  01:56
    Ex Drummer (2007)

Film je zmesou nekonvečnosti, nespútanosti, neetičnosti, nevraživosti, neslobody a hlavne nevkusu. Rozbíjanie ženských hláv tehlami, mužský sex na hajzlíkoch, týranie otca a či znásilňovanie 6-ročnej dcéry sa tu prezentuje ako bežná denná realita. Celú atmosféru podčiarkuje psychodelická hardrockovo-punkovo-metalická hudba. Čo viac si môže divák priať? Tento film si nájde svoje dva protipólne tábory. Jedna skupina bude vychvalovať vynikajúci kultový film a druhá ho bude považovať za odpad. No a potom som tu ešte ja v samostatnej kategórií. U mňa pocity zostali niekde na polceste a náklonnosť k obidvom skupinám vyjadrujem pomerom fifty-fifty.

• 13.10.2007  00:06

Napriek rôznym oceneniam, ktoré získal tento film, mňa si nezískal. Neveril som v ňom nikomu a ničomu. Vrcholom sa mi zdá, že Sigourney Weaver bola dokonca nominovaná za hlavnú ženskú rolu (Genie Awards). Videl som už niekoľko autistov, ale to, čo predvádzala lovkyňa votrelcov sa k žiadnej forme autizmu nedá prirovnať. (Ale aby som nebol len negativistický, na Alana Rickmana a Carrie-Anne Moss sa dalo pozerať).

• 12.10.2007  23:48

Tak vysoké hodnotenie dávam len vďaka kostýmom. Inak je to úplne prázdny film. Je zaujímavé, že Yimou Zhang sa rozhodol ísť cestou znižovania kvality. Od Hrdinu, cez Klan létajících dýk až po zatiaľ najhoršiu Kliatbu. Kam sa dá ešte klesnúť? Treba len dúfať, že sa režisér zbaví kliatby a vráti sa k poctivým filmom.

• 11.10.2007  09:40
    Mrtví jako já (TV seriál) (2003)

Kto má rád čierny humor, ten si príde na svoje. Vynikajúci úvod seriálu, v strede nastáva mierny útlm, ale ku koncu sa scénaristi znova chytili. Škoda, že tento seriál bol predčasne ukončený a ešte väčšia škoda, že Ellen Muth si po skončení serálu nikde nezahrala. Tak nádherne unudenú teenegerku som ešte nevidel.

• 10.10.2007  12:12
    Síla srdce (2007)

Michael Winterbottom natočil predchádzajúci film The Road to Guantanamo (2006) ako dokumentárny, je to príbeh štyroch mladých muslimov a dej je situovaný do Karáčí a Afganistanu. Aj Síla srdce je natáčaný v dokumentaristickom štýle a odohráva sa v Karáčí. Ak k tomuto filmu pristúpite ako k dokumentárnemu, nie je mu čo vytknúť. Dopravné zápchy, špinavé zákutia a množstvo fúzatých mužov v kaftanoch. Scénar je fajn, réžia je fajn, hudba je fajn ... ale ako celovečerný film to až tak úplne nefunguje. Odhliadnúc od "hereckého" výkonu Angeliny Jolie a absencie feelingu, si myslím, že tento film by si mal pozrieť každý. A Mighty Heart bol určite nakrúcený s tým, že zaboduje u akademikov a získa nejakého Oscara. Ja si myslím, že nejaká pozlátená soška sa k tvorcom dostane.

• 9.10.2007  09:42

Ach, Hollywood, Hollywood ... Celý film som sa príjemne bavil a nebyť pre Hollywood nutný happy end, mohlo byť hodnotenie aj vyššie. Záverečná emocionálna, moralizujúca a preexponovaná časť mi odstránila úsmev z tváre. A čo dodať na koniec. Ach, ten koniec filmu, ten koniec ... Kto ešte nevidel Adama Sandlera v inej ako komediálnej úlohe, nech si pozrie tohtoročný Reign Over Me, podal tam skvelý výkon.

• 6.10.2007  23:10
    Transformers (2007)

Transformeri ma nikdy nechytili za srdce. Do konca filmu som sa nenaučil kto sa ako volal, ba často som mal problém rozoznať, ktorý je dobrý a ktorý zlý. Napriek tomu musím skonštatovať, že som sa pri ňom dobre bavil. Dej gradoval, humorné skeče sa striedali s akčnými naháňačkami, atmosféra hustla a z plátna sa valili stále nové a ku koncu trochu nudné počítačové súboje robotov.

• 6.10.2007  12:09
    Traveler (TV seriál) (2007)

Škoda toho, že tento seriál nebol dotiahnutý do konca. Je vidieť, že bol autormi skrátený a ukončený ešte skôr ako som si stihol obľúbiť hlavných hrdinov, nepravodlivo obvinených z teroristického činu. Podobnosť s Prison break 2 je evidentná. Keby bola dodržaná riadna dľžka mohlo byť hodnotenie vyššie.

• 6.10.2007  01:07
    Pusinky (2007)

Ak chcela režisérka Pusiniek dať nejakú závažnu výpoveď, tak ku mne sa nedoniesla. Možno niekto pochopil hlbší filozofický kontext a možno mal tento road movie slúžiť len na zabavenie. Miestami som bol filmom nadšený, miestami som chcel z kina odísť. Mimoriadne nevyvážený dej a tak pri rozhodovaní o počte hviezd prichádzala do úvahy celá škála od 1 do 5. Nakoniec som zvolil neistý stred.

• 5.10.2007  22:46
    Medvídek (2007)

Českému top 3-záprahu Jan Hřebejk - Petr Jarchovský - Ondřej Trojan dochádza dych a v závode o Českého leva to majú každý rok ťažšie. Vôbec sa nebudem čudovať ak sa im nepodarí za tento rok získať žiadneho. Po zhliadnutí Medvídka vo mne neodoznievali podobné pocity ako po filmoch Pelíšky, Musíme si pomáhat, Pupendo, Horem pádem, Šakalí léta a poťažmo Kráska v nesnázích.

• 5.10.2007  13:51
    Pokoj 1408 (2007)

Úvod ma zaujal, postupom času som sa začal nudiť a na konci som sa pristihol, že som si aj zdriemol. Na svoj žáner určite nadpriemerne natočený film, ale niečo mu chýbalo. Dávam 70%.

• 5.10.2007  10:09

Pravdepodobne najslabšia adaptácia Hrabalovho románu od Menzla. Poetika, svojský humor a všetko, čo robilo Menzlo-Hrabalove filmy atraktívnymi tu síce je, ale v podstatne menšej miere. Napriek tomu som presvedčený, že v porovnaní so súčasnými českými (aj slovenskými?) filmami je to nadpriemer. Všetky postavičky majú svoj jasne vykreslený charakter a jednoducho si ich nemôžte neobľúbiť.

• 4.10.2007  23:50

Bez komentára. Priaznivcom bezduchých béčkovým filmom sa to bude páčiť, ostatním radím nechodiť do kina. U mňa je to stred.

• 3.10.2007  17:40
    Astronaut (2006)

Predvídatelný dej, množstvo klišé a napriek tomu to funguje. Po zhliadnutí tohto filmu som zostal príjemne prekvapený. Žiadna bomba, ale pohodový oddychový filmík.

• 2.10.2007  01:17
    Boj (2007)

Film má dej, zápletku, prekvapivé rozuzlenie, akčné scény, parádne autiaky, naháňačky, rôzne typy japonských mafiánov, adekvátnu hudbu ... Zdalo by sa, že má všetko, čo akčný film má mať, ale zo všetkého je tu len trochu a dokopy to vôbec nefunguje. Rozhodne ma tento film sklamal, mal rozhodne na viac a nebyť dobrého hereckého výkonu Jasona Stathama určite by u mňa dostal nižšiu známku, takto je to slušná trojka.

• 15.9.2007  23:52
    Interview (2007)

Z filmu som vycitil snahu priblížiť sa výbornému kúsku Lost in Translation. Snaha bola, ale zostala niekde na polceste. Stratené v preklade bol film, v ktorom sa prechádzali a rozprávali dvaja frustrovaní a znudení ľudia a napriek tomu som sa pri ňom ani na chvíľu nenudil. V Interview charaktery hlavných hrdinov neboli dokreslené, ich konverzácia strácala zmysel, nastupovala teatrálnosť a zdalo sa, že autorovi došla šťáva. Herecké výkony boli dobré (najmä Sienna Miller) a po dopracovaní scénara by si film u mňa získal určite lepšie ohodnotenie. Takto dostáva len lepšie 3 hviezdy.

• 4.9.2007  22:16

Tento film si doslova pýta porovnanie s Kultom hákového kríža, kde sa američania snažia vyrovnať s časťou svojej histórie (neonacizmus). Angličania sa snažia o niečo podobné (skinheads), ale neviem, či to bol až taký úspešný pokus. Scénar, réžia a predovšetkým herecké výkony (nezabudnuteľný Edward Norton) jasne vyznievajú pre Kult. This is England u mňa vyhral pravdepodobne iba v hudbe. Nie, určite to nie je zlý film, ale Kult hákového kríža u mňa dostal 4* a tak Anglii môžem dať najviac 3*. Edit: Po mesiaci som sa k tomuto filmu vrátil a usúdil som, že 3 hviezdy som dal podstatne väčším kravinám a tak pridávam ešte jednu hviezdu.

• 3.9.2007  01:14
    Kontrakt (2006)

O maličký kúsok nadpriemerné Béčko. Ničím neoslní, ale ani neublíži. Dej nie je ničím zvláštny, ale nie je ani úplne predvídateľný.

• 2.9.2007  13:39

Paul Greengrass doviedol film k dokonalosti. To čo predviedol v United 93 ešte vygradoval v tomto kúsku k vrcholu filmového Olympu. Kto nevidel neuverí, ale Bourneova trojka sa určite zaradí medzi najlepšie akčné filmy všetkých čias (a určite nielen akčné).

• 2.9.2007  12:33
    V řetězech (2006)

Na tento film som sa tešil hlavne kvôli Justinovi Timberlakovi, ktorý ma prekvapil výkonom v Alpha Dog. Tentokrát ma sklamal vlažným výkonom (žeby to bola režisérová predstava?) Plne ho nahradila dvojica ústredných hrdinov. Samuel L. Jackson a Christina Ricci tu rozohrávajú herecký koncert. Väčšina deja sa odohráva v uzavretom priestore za prítomnosti len spomínanej dvojice, ale to vôbec nie je na škodu. Film vás udržiava celý čas v napätí a nenájdete si čas, kedy by ste si odskočili urobiť kávu.

1 2 3 4 následující >>