Pach krve 2: Cesta nikam (2007)

Tisíckrát obohrané téma, ale tentoraz v slušivejšom kabátiku. Pod pojmom slušivejší rozumiem spôsob filmového spracovania, nie obsah. Krv strieka všade, vnútornosti sú porozhadzované po celej obrazovke a občas zimomriavky behajú po celom tele. Určite je to nadpriemer vo svojom žánri.

Pan tělocvikář (2007)

Komédia, ktorá sa rozbehne v dobrom tempe, ale doplatí na moralizujúci záver. Nebyť jeho, určite by vo mne zostal väčší, lepší a krajší zážitok, takto len bežný priemer. Billy Bob Thornton nadväzuje na svoj podobne ladený film Škola svádění, kde mu ale Jon Heder bol podstatne lepším sekundantom ako Seann William Scott.

Pan Včelka (2007)

V úvodnej desaťminútovke sa striedal jeden fórik za druhým, potom sa náhle autori vystrieľali a nasledoval priemerný animák. S priemeru ho nevytrhli ani známe osobnosti, ktoré boli síce obohatením deja, ale na celovečerný film to bolo málo.

Persepolis (2007)

Zaujímavý pohľad na život iránskej dievčiny. Nechýba historický prehľad dejín Iránu, humor, tragédia, ale aj romantika. Určite sa oplatí vidieť. Odporúčam všetkým.

Pirát silnic (2007)

Nesmiešna komédia, ktorá si ale určite nájde svoj okruh priaznivcov. Ja osobne som očakával viac ako som dostal. Na zopár fórkoch som sa pobavil, ale väčšinu času film prebiehal akosi bez života.

Plán hry (2007)

Klasický rodinný hollywoodsky film. Predvídateľný dej, dobro víťazí nad zlom, záverečný prerod zlého muža na dobráka ... Neviem, čím to je, ale až tak som sa na ňom nenudil, ako na väčšine podobných filmoch, ale taktiež treba uznať, že ma ničím nenadchol.

Pokání (2007)

Pokánie začína ako historický film, určený pre nižšie vekové kategórie, postupne sa mení na romantický, pribudne kriminálna zápletka, zrazu zmena na vojnovú drámu a končí v prítomnosti. Zmeny žánru a časových postupností je tu niekoľko, ale sú vyvážené a prehľadné. Film je natočený na absolútnej profesionálnej úrovni, režisér ho má celý čas pod kontrolou, výborný scenár, práca kamery (osobitne by som upozornil na päťminútový nepretržitý záber pri vylodení spojeneckých vojsk) a podporený je hereckými výkonmi (popri osvedčených hercoch Keira a James ma zvlášť upútala Saoirse Ronan). Každý fanúšik dobrého filmu si tu nájde to svoje a film ako celok sa určite zapíše do filmovej histórie.

Pokoj 1408 (2007)

Úvod ma zaujal, postupom času som sa začal nudiť a na konci som sa pristihol, že som si aj zdriemol. Na svoj žáner určite nadpriemerne natočený film, ale niečo mu chýbalo. Dávam 70%.

Pozemšťan (2007)

Od úvodného okamžiku ma tento film dostal. Posedenie uzavretej spoločnosti na osamelej chate a vedenie intelektuálnych rečí, to na prvý pohľad nevyzerá veľmi pútavo, ale v tomto prípade to pútavé je. Až do konca som hltal každé slovo a čakal na výsledok. Je ten profesorík naozaj nesmrteľný, alebo nie je?

Prasáci (2007)

Tento film si nezaslúži, aby niekto k nemu písal komentár.