Mělas to vědět - The Undoing (2020) (epizoda)

Příjemně civilní, opojně americkej, tak akorát sexy pilot s výtečnou závěrečnou tenzí.

The Haunting - Záhadné sídlo Bly (2020) (série)

Flanagan je regulérně skvělej autor, žádný instantní udělátko na lekačky. Strašně oceňuju, jak tence vypráví, jak jde po emocích a jak narozdíl od většiny duchařskejch hororů odpovídá, namísto kladení dalších a dalších otázek. Nebýt kapku uondaný první půlky, vyšíval bych i pětihvězdu. Černobílá Romance s róbami je totiž ta nejlepší hororová hodinka, jakou jsem za poslední léta viděl.

Follow Me (2020)

Námět je prima. A rozuzlení, který jsem si tajně přál, zachránilo ve výsledku jednu hvězdičku. Především v poslední třetině se totiž Follow Me topí v hluboký tůni nezajímavosti. A Ronen Rubinstein je (byť do jistý míry záměrně) asi nejprotivnější hrdina v hororu 'ever written'.

Psychiatr - Anděl temnot (2020) (série)

Velmi slušná první půlka, vydatně příšerná ta druhá. Angel of Darkness to valí striktně podle Carrovo předlohy a to je zle. Protože zatímco čtvrtá epizoda odhaluje a twistuje jak o závod, další čtyři jen bezduše přežvykujou ukončenej děj. A mrzí mě to. Dakota je totiž fantasticky jiná hlavní hrdinka.

Emily in Paris (2020) (seriál)

Darren zná svý pappenheimský. Nejenže s Emily začíná na místě, kde s Carrie končil, on vlastně jen sebral svůj rukopis a vypral ho v aviváži z mileniálů. Tam, kde ale Sex před lety uměl být místy i zemitej a naturální, je Emily čistokrevná pohádka. Svým zasazením, hromadou klišé, naivní hrdinkou i pitoreskníma postavičkama kolem ní, který se chovaj všelijak, jen ne normálně. Chvíli jsem si musel zvykat. Nakonec mi ale zdejší nenáročnej motiv přišel vcelku enchanté.

Noční bouře (2019) odpad!

Uondaná nuda i na poměry Nickova tradičního bahníčka.

Death of Me (2020)

Maggie Q je sympatická, genius loci ze začátku docela tuhý a Bousman dokáže přitvrdit, jakkoli z toho malej rozpočet páchne jako zdechlina. Dvakrát škoda, že scénář od prvních minut jen projíždí snad všema předvídatelnejma zastávkama, kterýma jste ve filmech o turistech v zahraničí už jeli milionkrát.

Americká vražda: Rodina od vedle (2020)

Jak tyhle věci Netflix normálně umí, tahle rodina je vedle. Navzdory hromadě exkluzivního footage, díky kterým není dokument tradiční zpovědí mluvících hlav, tu totiž nefunguje tenze. A ani ten rádoby morální hlavolam, jestli je polehčující okolností, když je oběť hysterická kráva, na mě zrovna dvakrát nefungoval.

Karel (2020)

Karel je dobrej film v obou rovinách, který má. Ta první je jasná. Rok 2019 a vědomí, že 'he dies at the end' dělá samo z každý scény instantní zádomráz. Špátová má navíc regulérní cit pro zachycení každodennosti. A hrozně tomu pomáhá sám Gott svým vtipem. SRSLY. Tolik potenciálních hlášek na zlidovění nebylo v českým filmu dobrejch dvacet let. 🙏 Oceňuju ale, že je dobrá i ta druhá rovina. Ta životopisná. Neotravuje, dobře vrství záběry, který nejsou děsně profláklý, a navzdory miliardě už natočenejch televizních gottofilmů působí svěže a neuondaně.