The Orville - Paradox smrtelnosti (2022) (epizoda)

Kedysi som Orville zbožnoval, ale táto séria sa mi zatiaľ nepozdáva. Z troch dielov je tento jednoznačne najlepší, len trval dlhšie ako by mal. A to aj predošlé dve - pokojne by im stačila klasická dĺžka okolo 40 minút.

Star Trek: Podivné nové světy - Podprostorová rapsodie (2023) (epizoda)

Milujem muzikálové epizódy, a keď som sa dozvedel, že Star Trek jednu dostane, neskutočne som sa tešil. No ostal som sklamaný - bola to hodina plná nudy a pritom nám to nedalo ani jednu výraznú pieseň, ktorú by ste chceli počuť znovu. Predstaviteľ Spocka má ale veľmi pekný hlas!

Banda - Payback (2022) (epizoda)

No ja vám neviem - mohlo to skončiť druhou sériou, si myslím...

Andor - Teď jdem ven (2022) (epizoda)

Andor ma nebaví, baví ma len Andor. Inak povedané, bavia ma len linky s hlavnou postavou. Tie ostatné sú tak nudné a nezaujímavé, že pri nich skoro zaspávam. Od začiatku mi príliš seriál ako celok nesadol, táto epizóda ma ale hrozne bavila. Andy Serkis je skvelý. Únik z väzenia si zaslúžili plný počet, no pol hviezdy strhávam za tie zbytočnosti navyše. 4,5/5

The Mandalorian - Kapitola 20: Nalezenec (2023) (epizoda)

Čo sa to deje s týmto seriálom? Prvé dve série milujem, zatiaľ čo pri tejto sa nudím. Polovica je za nami a mám pocit, že sme tam, kde i na začiatku. Kam vôbec táto séria smeruje? Na tejto epizóde stál za to akurát tak flashback so zachraňovaním Grogu.

Iveta (2021) (seriál)

Spomedzi slovenských seriálov zaujímavý a dosť výrazný projekt, to sa musí nechať. Bolo to ako na hojdačke - raz to bolo fajn, potom sa to nedalo a tak ďalej a tak ďalej. Celkom ma prekvapuje, že sme za 8 štyridsať minutových dielov zažili tak rýchlo meniacu sa cestu hlavnej postavy - boli sme v Trebišove, potom zrazu v bordeli v BA, potom je z nej modelka, zrazu sme v Grécku, potom zase na Slovensku a ide na finále miss. Keby sa viac zapracovalo na logike a scenári, mohol byť z toho vcelku podarený seriál. 2,5/5

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Som spokojný. Nedostal som nič viac, čo by som neočakával. Tak ako predošlé dva dieli sa to ponášalo v komediálnom duchu. Kathryn Newton ako Cassie mi nesmierne sadla, na úlohu sa hodí a je veľmi sympatická. Najvýraznejším znakom filmu je jednoznačne herecký výkon Jonathana Majorsa, ktorý bravúrne stvárnil Kanga. Na postavy MODOKa, toho telepata či dokonca Billa Murrayho, ktorý sa tu len strápnil, by som najradšej zabudol. 3,5/5

Ted Lasso - Série 2 (2021) (série)

Menej futbalu, viac zo života postáv. Obľúbil som si všetky, dokonca aj novú postavy psychologičky, ktorá sa mi najprv zdala ako otravná, no nakoniec bola veľmi sympatická. Boli tu výrazne výviny postáv, napr. asi najvýraznejšie to bolo pri Nateovi. S druhou sériou som spokojný a neviem sa dočkať tretej.

Nurse on Wheels (1963)

Nenáročná priemerná komédia s klasickým britským humorom. Štvrtá hviezdička je za herecký výkon Esmy Cannon, ktorá hrala strelenú matku hlavnej postavy.