SpongeBob v kalhotách: Film (2004)

Klasická Spongebobovská zábava s bláznivými a občas aj pekne bizarnými situáciami tak, ako sme na to zvyknutí. Narážky, ktoré pochopí iba dospelejší divák, ako napríklad "opití" Spongebob a Patrick boli pre tvorcov záležitosť, ktorá v Spongebobovskom celovečeráku nemohla chýbať. To, že to bude v podstate iba dlhšia epizóda seriálu muselo byť hneď od začiatku jasné a bohužiaľ tu boli niektoré scény trochu zbytočné, ale aj tak je toto filmové spracovanie celkom úctyhodným konkurentom epizód seriálu, ale ich kvalite sa však rozhodne nevyrovná. 7/10 (Videné 5.4.2020, CZ dabing)

V cizí kůži (2011)

Filmy o zamenení tiel sú špeciálne tým, že ma zaujmú aj vtedy, keď neprinesú nič nového a The Change-Up nie je ani tento prípad, keďže priniesol naozaj zaujímavý štýl humoru, ktorý aj napriek svojej jednoduchosti dokázal byť vtipný. Rozdielnosti životov Mitcha a Davea a ich svojské vysporiadanie sa so zámenou prinieslo veľa zábavných situácií, ale niekedy to vyzeralo tak, že si navzájom robia zle, pri čom to mysleli dobre, čiže naozaj zvláštne. Mám pocit, že som to prvýkrát videl, keď som mal asi 10, to som asi všetko nepoberal :D 8/10

Dennis - postrach okolí (1993)

Milá rodinná pohoda plná zábavných situácií, ktoré zabezpečuje blonďavý chlapec s nevinnou tvárou a nevinnými úmyslami, ale výsledok už tak nevinne nevyzerá a takto dokáže zabaviť celú rodinu. Postavy a niektoré situácie sú občas celkom predvídateľné, ale vždy vás zaujíma, ako sa to tomu Denisovi podarí. Na konci vykrádačka Sám doma, ktorá však dobre pobavila. Neomrzí ani po pár zhliadnutiach :) 7/10 (Videné v TV, SK dabing)

Zkus mě rozesmát (2011)

Poriadne pohodová komédia, nesúca sa v mierne rodinnom duchu. Čím sa Dannyho situácia začala viac komplikovať, tým to bolo zábavnejšie, hlavne tá jeho ochota spraviť hocijakú blbosť pre to, aby si získal Palmer. Od určitého momentu to začínala byť čakačka na ten už očakávaný záver. 8/10

Nákaza (2011)

Aktuálne je toto "Sci-Fi" najnavštevovanejším filmom na ČSFD. Niet sa čomu diviť, keďže svet momentálne okupuje niečo podobné, ale je jasné, že v tomto filme je opísané niečo oveľa drastickejšie ako COVID-19, aj keď treba uznať, že tieto dva vírusy majú čo to spoločného a to robí tento film zaujímavejším a asi to aj zvyšuje moje hodnotenie. Ide tu hlavne o zaujímavú ukážku šírenia nemenovaného vírusu "deň po dni" a jeho riešenie, ktoré bolo pomerne jednoduché, ako aj veľa iných aspektov v tomto filme. Dojem však zvyšuje atmosféra, do ktorej sa divák môže v momentálnej dobe dokonale vcítiť a rozhodne aj to úžasné zakončenie. 7/10 (Videné 15.3.2020, CZ dabing)

Zabil jsem svou matku (2009)

Opis kolísavého vzťahu dospievajúceho s matkou plný vzájomného nepochopenia, hnevu a snahy o zlepšenie vzťahu. . Xavierovi Dolanovi sa tieto pocity podarilo veľmi dobre vyjadriť a je vidno, že si niečím podobným prešiel. Film sa síce dejovo veľmi neposúva a obsahuje minimum dramatických zvratov, ale ako ukážka naštrbených rodinných vzťahov to funguje. Úctyhodný štart mladého a talentovaného režiséra a scénaristu, od ktorého sa dajú očakávať veľké veci. 7/10 (Videné 12.3.2020, Originálne znenie)

Mary a Max (2009)

Spojenie dvoch odlišných ciest odlišných osobností s prvkami humoru a miestami aj trochu depresívnej drámy. Tento film zlepšuje hlavne zaujímavá plastelínová, čiernobiela animácia a štýl rozprávania, kde postavy rozprávali iba minimálne. Zaujalo ma to, ako sa posúva čas ďalej a ako sa mení situácia, aj keď v Maxovom prípade iba minimálne. Po nejakom čase to síce začne trochu nudiť a vyzerá to už tak, že film už neukáže nič zaujímavého, ale aj tak považujem tento film za pokus, ktorý celkom vyšiel. 7/10 (Videné 6.3.2020, CZ dabing)

Méďa 2 (2015)

Prvý diel zarobil viac ako 500 miliónov dolárov, čo je myslím dosť na zafinancovanie toho druhého a to aj vrátane poriadného dopingu pre scénaristov. Takto to na mňa zapôsobilo. Viac hulenia a o trochu menej srdiečka, ale aj na to došlo. Množstvo humoru tu bolo tak, ako predtým, ale tu to zachádzalo až tam, kde čistá duša len ťažko zablúdi. Ten príbeh tu bol v podstate iba pozmenenie minulého dielu a tak trochu sa tu vykrádalo, ale aj tak je Macík 2 zábavná jazda, pri ktorej som sa pár krát výborne zasmial. Srdcervúca jednotka však u mňa víťazí. 7/10 (Videné 29.2.2020, SK dabing)

Kořist (2019)

Korisť ukázala, že aj aligátory môžu rovnako ako žraloky spôsobiť z jednoduchého námetu napínavý, občas strašidelný a hlavne poriadne vlhký thriller! Ten námet a prevedenie tu bolo veľmi jednoduché a možno aj trochu predvídateľné, ale v rámci atmosféry filmu, ktorú dotváral poriadny dážď, to bolo dobre využité. Taktiež tu bola pekne ukázaná bezmocnosť hlavných postáv, ktoré boli blokované hladnými a obrovskými plazmi! 8/10 (Videné 23.2.2020, CZ dabing)

Hledá se Dory (2016)

Krásny vizuál a overené postavy - z toho som musel byť nadšený, keď som na tom bol vo svojich 12tich rokoch v kine, ale teraz vidím v tomto filme jednu vadu, na ktorú nie som u PIXARU zvyknutý a tou vadou je až moc rýchly rozbeh príbehu. Začne to úžasným prequelom, potom to voľne prejde do sequelu a potom sa to rozbehne extrémnou rýchlosťou a to, čo sa obyčajne deje v animákoch posledných 20 - 30 minút sa tu dialo poslednú hodinu. Na dojme tomu uberá aj to, že je to tak trochu vykrádačka Nema, len to už nie je taký "Road movie" ako bol Nemo a už z toho nie je cítiť tú PIXARovskú dokonalosť a originalitu. Úctyhodné pokračovanie, ale nič by sa nestalo, keby sa to nestalo. 7/10 (Videné v kine, 2016, SK dabing)