Zombieland (2009)

Od tejto Zombie-komédie môžete očakávať všetko, len nie príbeh. Je to "iba" 88 minút zbližovania hlavných a takmer jediných postáv v zombie svete, v ktorom si vďaka absencii iných ľudí môžu robiť čo chcú a že to aj využili! Akčný chod deju nahradila pomerne pohodová a humorná atmosféra, robiaca si srandu zo slabostí hlavných postáv. A ono to fungovalo! 8,5/10 (Videné 16.2.2020, CZ dabing)

Noční můry z temnot (2019)

Nočné mory z temnôt okrem zprzneného prekladu výrazu "Scary Stories" určite ponúkajú dávku atmosféry a zaujímavých príbehov. Hororové situácie tu boli úplne oddelené od tých ostatných a to, čo bolo strašidelné bolo také jemnejšie, pre masového konzumenta hororu celkom bežné a ničím špeciálne, ale mňa ako hororového amatéra to dokázalo vydesiť. Celkovo hororové prvky tu boli hlavne na dochutenie a film vsádzal hlavne na ten nápad. Z toho záveru mám však trochu pocit prádnoty, mohlo sa to skončiť zaujímavejšie a poriadnejšie, ale aj tento záver beriem. 7/10 (Videné 7.2.2020, CZ dabing)

Tisíc slov (2012)

Šialená komédia postupne sa meniaca na tragickú drámu. Občas som však nechápal Jackovo správanie. Napríklad mohol miesto hádania sa so stromom použiť svoje slová na to, aby svojej žene vysvetlil stromovú problematiku aj s názornou ukážkou opadávania listov, ale namiesto toho spravil zo seba šialenca, čo však filmu iba prídávalo na zábavnosti. Pri tých Eddieho pazvukoch ma niekedy išlo roztrhať. 7,5/10 (Videné v TV, SK dabing)

Zataženo, občas trakaře (2009)

Doslova chutné a originálne animované potešenie s originálnou myšlienkou jedla všade, zaujímavými situáciami, hlavne s tým rôznym jedlom a toto celé obalené skvelým tempom. Samozrejme originalita začala stagnovať, keď prišlo ku akčným scénam pred záverom, ale aj tak je tento film gurmánskym zážitkom, ktorý chcem zažiť znova! 8/10 (Videné 31.1.2020, SK dabing)

Králíček Jojo (2019)

Malý fanatik, spoločne so svojím kamarátom Adolfom sa stretnú so židovkou žijúcou v priestore 5m³ v ich stene, ku čomu bola pridaná solídna dávka uleteného humoru, súvisiaceho najmä s vojnou. Toto by však na poriadny vojnový film nestačilo, tak bolo pridaných pár naozaj zaujímavých zvratov a došlo aj na emócie. Kombinácia, ktorá rozhodne nešla na istotu, ale určite sa vydarila. 8,5/10 (Videné v kine, 25.1.2020, Originálne znenie)

Cesta na Měsíc (1902)

Veľa som od toho nečakal. Čo by som aj mohol očakávať od filmu z doby, v ktorej bola ešte moja prababka v plienkách? Na svoju dobu to bolo nadčasové, ale nie až tak extrémne, ako niektorí tvrdia. Tu sa hlavne cení nápad cesty na mesiac a s ním priam až komediálne prvky zážitku astronautov na mesiaci. Film nebol až taký očarujúci, ale určite sa môže považovať za veľké umelecké dielo. 7/10 (Videné 21.1.2020)

Ti druzí (2001)

Temný dom, o nič menej temná atmosféra a zvláštna rodinka so svojími zvyklosťami, pri ktorých som bol naozaj zvedavý, že prečo. Tiež sú tu tí druhí, s ktorými musia tí prví spolunažívať a hlavne si uvedomiť ich prítomnosť. Záver to totálne zaklincoval, ale taktiež otvoril aj nejaké otázky ohľadom konania niektorých postáv, ale aj napriek tomu som si túto mysterióznu temnotu užil. 8/10 (Videné 20.1.2020, SK dabing)

Slepičí úlet (2000)

Slepačí úlet z Tweedyho farmy, ktorá pripomína akýsi mix koncentráku, väzenia a gulagu. Príbeh dosť originálny, prepracovaný, s určitou myšlienkou slobody a života bez hraníc a vzhľadom na rôzne narážky aj celkom vyspelý, čiže skôr niečo pre starších divákov, čo by asi nikto neočakával. Plastelínová animácia sa tu extrémne hodila. Prostredie farmy, sliepky a nakoniec aj ľudia boli "vymodelovaní" naozaj dobre. Jednoducho, sedemnástimi slovami: "Úlet pri ktorom treba zahodiť všetky stereotypné predsudky a pozrieť si ho, lebo toto naozaj chcete vidieť!" 8/10 (Videné 18.1.2020, CZ dabing)

Mrtví neumírají (2019)

Keby nebolo Seleny Gomez, tak by som si tento film ani nepozrel. A ona tam bola. Asi 1 minútu! Naozaj ďakujem, že najlepšia herečka dostala tak malú šancu, že nechýbalo veľa a jej rola by sa mohla nazývať komparzom. Film ako celok bola taká prechádzka pomedzi zombíkov, pri ktorých oceňujem to, ako sa s nimi maskéri pohrali, okrem Seleny bol na nich najlepší pohľad. Pár policajtov a škótsky postrach nemŕtvych v podobe Tildy Swinston riešili zombícku otázku, ktorej predchádzali tie momenty, kde diváci niečo tušia a hlavné postavy nemajú ani šajnu, čo sa deje. Toto bolo jediné, o čo vo filme šlo a ja sa naozaj divím, ako ma mohol baviť film, ktorý je takmer o ničom.. 8,5/10 (Videné 8.1.2020, Originálne znenie)

Jumanji: Další level (2019)

V podstate dosť podobný film ako ten z roku 2017. Začiatok dosť vážny, pokračovalo to dobrodružstvom v džungli s ešte viac vtipmi a hláškami ako minule a ku koncu z toho bola viac menej popkornovka, kde hlavnú rolu hrala akcia, občas sprevádzaná ďalšími vtipmi, lebo bez nich sa tu neobišlo takmer nič. Novodobé Jumanji naozaj nie je iba milkovaná séria a tento diel mal taktiež určite čo ponúknuť. !Minispoiler! Tomu záveru jednej postavy som naozaj nepochopil :D !Minispoiler! 8/10 (Videné v kine, 28.12.2019, SK dabing)