Kouzelná romance (2007)

Bol to mix klasického animovaného starého Disney filmu s moderným hraným Disney filmom. Nakoniec to bolo celkom zábavné, ale predsa len to mohlo byť o trochu kratšie. 7/10

McFarland: Útěk před chudobou (2015)

Muž sa presťahoval do chudobného mesta, v ktorom z neznámeho dôvodu vie dobre behať snáď každý druhý chlapec, avšak ich osud je predurčený tak, že skončia školu a tí najlepší môžu makať na poli a tí horší sa častokrát dostanú do väzenia, alebo do gangov. Pán Jim sa rozhodol, že ich predurčené osudy zmení a začal ich trénovať beh a je vidno, že mu to ide :) Celkom fajn natočená športová dráma, až na jednu zbytočnú dramatickú scénu sa mi to páčilo. Tiež bolo zaujímavé to, že na konci to nespravili tak dramatické, ako by to iné dramatické filmy spravili a tým vybočuje z davu :)

Dobrý ročník (2006)

Tento snímok celý čas ukazuje rozdiely medzi dvoma odlišnými svetmi. Veľkomesto v Británii kde hlavná postava rieši svoju kariéru a vidiek vo Francúzsku, kde si ľudia žijú svojim pokojným životom, pestujú hrozno a vyrábajú víno. Film tohto druhu mohol byť extrémne nudný a nezáživný, ale režisér ho spravil tak, že vás bude baviť a neunudíte sa pri ňom. Taktiež tento film bol osviežený rôznymi vtipmi, čo je tiež fajn.

Pád do tmy (2005)

Príliš veľa postáv tomuto filmu ubralo. Niekedy som naozaj nevedel, že kto je kto a v podstate tie charaktery postáv boli viac menej rovnaké a nie dostatočne rozvinuté, a tak sa do ich utrpenia nedalo ani poriadne vcítiť. Avšak The Descent vytvoril viackrát veľmi dobrú klaustrofobickú atmosféru a pri hororových prvkoch ma viackrát slušne zamrazilo. 6/10

Pokojný bojovník (2006)

Omnoho viac mainstreamový príbeh oproti knihe. Film celkovo kladie dôraz na veci, ktoré v knihe boli iba mierne načrtnuté a naopak iba mierne načrtol veci, ktoré boli v knihe zásadné. Neviem, ako moc to dokáže zapôsobiť na niekoho, kto nečítal knihu, ale ja v tomto filme nevidím až tak veľa špeciálneho, čo sa o knihe nedá povedať. 6/10

Všude dobře, sám doma nejlíp (2021)

Ono tá debilnosť tomuto filmu paradoxne pridáva a keď sa to spojí s faktom, že sú vianoce, tak z toho vzniká celkom obstojná kombinácia. Po roku plnom pozerania prvotriednych filmov sa rád pozriem na odvrátenú stranu a užijem si takéto primitívne dielo. 5/10

Halloween II (1981)

Toto je celkom úpadok oproti prvému dielu, ktorý sa nehanbím stavať medzi najlepšie vyvražďovačky, alebo aj celkovo horory. Klesla atmosféra a vraždy boli akési slabšie (a tichšie). Dalo by sa to nazvať slabou druhou polovicou dlhého príbehu, ktorá proste musela byť. 6/10

Ukradené Vánoce (1993)

Animák, ktorý celú svoju originalitu vyčerpal na zvláštnej animácii a postavičkách a už mu neostalo na príbeh. Až sa čudujem, že Burton dokázal príbehovo natočiť niečo tak obyčajné bez jeho typických "úchylných" prvkov, ktoré máme všetci tak radi. Keď hrali pesničky, tak som už naozaj mal pocit, že tu ide o detský film, čo by však znamenalo, že Burton deti moc nemá rád. 5/10

Luca (2021)

Pixar si po vyspelejšej Duši doprial relax v podobe detského filmu, ktorý skôr pripomína nejaký výtvor od Dreamworksu. Nemám im to za zlé, ale ako tak pozerám na to, čo sa ďalej chystá, tak neviem, či tá Duša bola až tak náročná, že tvorcovia potrebujú dlhší oddych. Hlavne dúfam, že z týchto výnimiek sa nestane pravidlo. Ale na kvalitu animácie prostredia nemôžem povedať jediné krivé slovo. 5,5/10

Americké psycho (2000)

Krvavá vyvražďovačka trochu inak, až na istú scénu vôbec nie temná a občas to aj zďaleka pripomínalo komédiu. Zmysel tohto filmu je otázny, každý si z toho môže odniesť čo chce. Je vidno, že tu bola snaha o niečo hlbšie, ale ja som tam veľa toho nenašiel, avšak hlavná postava bola zaujímavo napísaná a jeho ešte zaujímavejšie hobby udržalo moju pozornosť. 6/10