Démon zatracení (2019)

Celkom príjemne to hovorilo v náznakoch a proste nenudilo. Aj keď je to dosť jednoduché, občas nelogické a s nevýraznými postavami, ale odsype to a ja neľutujem, že som na tom bol v kine a už vôbec nie to, že som to videl a možno zhliadnutie niekedy aj zopakujem. 6,5/10 (Videné v kine, 5.9.2020, Originálne znenie)

Zkažená mládež (2007)

Väčšinu filmu uznávam ako obstojnú školskú drámu, ktorá má pár prešlapov a nelogík ako napríklad občasné správanie takmer všetkých postáv, ale dokáže celkom vtiahnuť do deja a udržať diváka pri tom, aj keď si myslím, že ak niekto videl viac podobných filmov, tak ho to veľmi nezaujme. Ja sám, ktorý podobný film ešte asi nevidel cítim, že to nie je nič špeciálne. Čo bolo však extrémne divné bol koniec. Spoiler - Viem, že mal byť šokujúci a viem, že je to podľa skutočnej udalosti (kto vie, čo konkrétne), ale aby niekto kto sa zastáva šikanovaného chcel vystrielať školskú jedáleň, čím si zničí život či už sa zabije alebo nie? To už je naozaj prehnané. - Koniec Spoileru - 6/10 (Videné 3.9.2020, CZ dabing)

Sexy Jexi (2019)

U filmoch a seriáloch mám často problém s postavami typu Phil. Som proste rozmaznaný všetkými sympatickými postavami z kopec iných filmov, do ktorých sa dokážem vcítiť a ktoré robia (podľa mňa) správne rozhodnutia a niekedy sú mi podobní alebo majú aspoň pár rovnakých vlastností ako ja. To sú dôvody, prečo sa mi nedá pozerať napr. na Sexual Education, kde ma hlavná postava vyslovene irituje. Samozrejme musím pochopiť, že filmy nie sú iba o takýchto hrdinoch. Avšak u Phila to bolo celkom iné. Na jeho zvláštnosti som sa skôr zabával a bolo príjemné sledovať, ako sa mu za 80 minút svižným tempom mení život. Je to klasická schéma - človeka zmena nepríjemne prekvapí, potom ju začne využívať, potom to začne byť zlé, ale nakoniec sa to skončí tak, ako sa to má skončiť. Bál som sa, že to bude nudné, ale nakoniec som sa pár krát aj pobavil. 6/10 (Videné na Netflixe, 29.8.2020, Originálne znenie)

Sleepwalking in Suburbia (2017) (TV film)

Takéto niečo sa bohužiaľ bez prznenia logiky natočiť nedá. Ten muž ju nevedel dobehnúť? Každý má odomknuté zadné dvere? Je vlastne možné, že by niekto toto robil ako námesačný a nezobudil sa? Čo tomuto filmu musím uznať je to, že dokázal každú námesačnosť spraviť zaujímavou a jedinečnou. Dokonca aj tie konverzácie dokázali byť občas zaujímavé, aj keď niekedy dosť absurdné. Najviac ma zaujala scéna, kde sa námesačná Michelle bozkáva so svojou spiacou kamarátkou. 6/10 (Videné v TV, 11.7.2020, SK dabing)

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Jason Statham ako najväčší hrdina v tejto "pohodovej" žraločej záchrannej akcie. Kvalitatívna nevyváženosť tohto filmu je zjavná a veľmi silná. Striedajú sa vynikajúce scény, ktoré som naozaj nečakal (minimálne nie v takej podobe) a zbytočné scény, ktoré film už iba naťahovali a to vzhľadom na stopáž naozaj nebolo potrebné. Možno to je Béčko, ale The Meg je kvalitou niekde inde ako tie x-hlavé žraločie filmy, ktoré parodujú samé seba a keď sa jedná o písmenové zaradenie, tak na niektoré ledva postačí abeceda. 6/10 (Videné 24.5.2020, Originálne znenie)

Vyproštění (2020)

Bol som asi veľmi naivný, keď som po úvodnom predstavení očakával nejakú pridanú hodnotu. Táto Hollywoodska (priam až Bollywoodska) záležitosť je iba akčná prechádzka žoldiera s chlapcom po vystrieľanej ceste s pár pokojnými momentami, kedy títo dvaja oddychovali a rozprávali si nejaké životné múdrosti. Z (dajme tomu) kvalitnej akcie sa však jednoducho môže stať súboj, kde to už ani nevyzerá ako súboj dvoch strán, ale ako snaha všetkých zúčastnených na vybombenie sa navzájom a na vybombenie všetkého naokolo. 5/10 (Videné 26.4.2020, Originálne znenie)

Willoughbyovi (2020)

Tento netradičný Kanadský animák mi svojim dejom, komickým charakterom postáv a celkom "fantasy" vecami a situáciami pripomenul moderné knihy pre deti a mládež, najmä tie od Davida Williamsa, čo sú naozaj dobré knihy. Svojou minimalistickou animáciou to pekne vybočuje z davu a celkom dobre sa na to pozerá. Ten dej však môže po čase pripadať ako preťahovaný a už sa tam začína variť z vody a odhaľovať väčšinou iba to odhalené. Niektoré postavy sú tu doslova zatienené humorom a vyzerajú, akoby to boli roboty vyrábajúce vtipy (niektoré aj vtipné), ale občas vystúpia zo svojho tieňa a na chvíľu sa môžu stať dokonca aj hlavnými postavami. The Willoughbys nie je film, ktorý zaujme každou svojou scénou, ale keby sa o to bezhlavo pokúšal, ako rôzne iné animované "skvosty", tak by to bolo iba horšie. 6/10 (Videné 25.4.2020, CZ dabing)

Ježek Sonic (2020)

Rodinný-Sci-Fi formát Sonica, ktorý rád flossuje a svojou rýchlosťou vie "zastaviť" čas. Nejaká akcia, ktorá však občas pôsobila otravne. Sonica v oblasti seriálu a videohier poznám naozaj okrajovo, čiže tento film pre mňa nebola žiadna nostalgia, iba dobrodružná zábava so Sonicom, mestským policajtom a Jimom Carreym, ktorého šialený humor vždy pobaví a to aj napriek tomu, že bol záporná a trochu zatienená postava. Ježko Sonic je film tancujúci na priemernej rovine s jasne vytýčeným cieľom, chcel byť pohodovým filmom, ktorý pobaví čo najväčšiu skupinu ľudí, aj keď trochu primitívnym štýlom. Výpadok prúdu spôsobený ježkom je teroristický útok? :D 6/10 (Videné 12.4.2020, Originálne znenie)

Vesnice (2004)

Je vidno ten diabolský plán, ktorý s nami mal Shyamalan. Chcel nás nalákať na mysterióznu a temnú atmosféru dediny obklopenú lesom, ktorý ukrýva záhadu. Toto by človek od Osady očakával, ale ten Ind mi v ani nie polovici filmu povedal "FUCK YOU! Už si videl všetko, čo si chcel vidieť a teraz si užívaj tu atmosféru novovekej dedinky nedotknutej modernou civilizáciou. Tiež si myslíš, že je to úžasné?" Potom využil nejakého blázna, aby film divným a nepoberajúcim spôsobom zdramatizoval a vytvoril z toho niečo, pri čom každý iba čaká na záver, ktorý nech už je hocijaký, tak je to úplne jedno. Nemôžem povedať, že ma to vôbec nezaujalo, ale to, ako sa to zvrtlo, to sa naozaj nemuselo stať. 5/10 (Videné 10.4.2020, Originálne znenie)

Turbo (2013)

Ďalšia animovaná bizarnosť o slimákovi so zvláštnymi superschopnosťami. Okrem rýchlosti záhadne získanej a záhadne stratenej stojí za zmienku to, že Turbovi sa podarila rozbiť telka, naozaj nebezpečné zvieratá. Slimáčia civilizácia je tu intelektom na úrovni tej ľudskej a naozaj neviem, či si to ľudia vo filme uvedomujú alebo nie. Neviem, prečo tu tak filozofujem, keď som videl iba obyčajný športový animák (občas podobný Autám) tvorený úplne pre deti , ktorý neponúkol nič nové, maximálne tak pár zaujímavých momentov a príbehu, ktorý bol dlhý aj na štandartnú stopáž. Dreamworks to predsa vie aj lepšie! 5/10 (Videné 3.4.2020, SK dabing)