• Thriller

Tchán s tchyní jsou psanci (2023)

Hm ... Po té dávce českých starých (starších, legendárních) komedií jsem zabrousil do komedií z jiného kontinentu a do dnešního století ... A jakože ... AU! ... Tak rovnou ... 40-45% a to jsem strašně moc velkorysý. Zasmál jsem se cca třikrát. Obsazení vlastně i docela ok. Pierce Brosnan? Tý jo fakt jsem ho rád viděl na plátně po dlouhé době. Příběh, klišé, nuda, nic extra. Scénáře, trapný, nuda, klišé. Prostě pár vtipných hlášek a tím zo jakoby končí no ... Žádný odpad to ne, ale prostě tuctová méně zajímavá komedie s náznakem akční jízdy.

Tin & Tina (2023)

Maximálně 20-25% ... Za A , zabití psa. Za B , topení novorozeně. To jsou hned dvě věci, které i přesto že jsem násilník nemůžu prostě vnímat kladně a přidat tak na procentech .... Třičtvrtě filmu absolutně o ničem, konec to trochu zachraňoval tím závojem "zešílení" z toho všeho ... No všeho, jak se to vezme ... Celý film je propletený vírou k bohu. Je to jak koukat na dva malý jehovistický srače, kterým do mozku vlezl satan. No kdyby tam nebyl Jaime Lorente tak je to už totální odpad ... Zní tato recenze lákavě? Nenechte se zmást. Je to totální bullshit ... Nuda a nesmysl. ;-)

To se mi snad zdá (2023)

Ohánět se v tomto případě satirou není tak úplně na místě. Ohánět se tady "nejlepším výkonem" Nicolase, také není a místě. Nevím... Je to lehčí bizarek propletený peprnou dávkou fantazie. Tahle odrůda té již zmiňované "fantazie" opravdu nesedne každému. Ten prvotní nápad byl vlastně i super. Jsem ve snech vás všech... No a bum, čekal jsem trochu jinou cestu celého toho příběhu. Začalo se to motat, chytat to zvláštní tempo. Já vlastně v závěru nevěděl co si o tom myslet. Až na pár rychlo scének to začala být i poměrně veliká nuda. Herecké výkony bych tady nijak extra nevytahoval. Průměr/Podprůměr. Trailer a obsah nalákal to rozhodně ano ... Ať nejsem úplný ničitel něčeho údajně tak skvělého tak dávám 40% (za těch pár "bizarních a drsnějších" scén a za nápad než se z něj stala nudná břečka.

Unwelcome (2023)

:D ok jeden z těch filmů, který jsem si musel nechat uležet v myšlenkách přes noc ... Ještě včera jsem tomu chtěl totiž dát 3 hvězdy ale dnes už vím že ne ne ne ... :D takže dávám 40-45% tak od začátku.. tenhle pár měl tedy ale opravdu v životě smůlu, když na to tak totiž koukám všude kolem nich jsou násilníci, vrazi, zloději a blázni ... a aby toho nebylo málo nakonec i hodný/zlý skřeti. :D každopádně ten její přítel/manžel... byl opravdu kokot, marnej a k ničemu. Zatímco ona teda držela, bojovala a přežila docela masakry různého druhu... Závěrem... Byla to absolutní nesmyslná hloupost, blbost a kravina...ale?! I přesto to mělo tempo, nebyla to "jakoby nuda". Pár scének jsem si vysloveně užíval a je jedno zda svou trapností a nebo "vážností" .... Ámen ;-D

Uprostřed ničeho (2023)

Jakýkoliv nový "Survivor" na obzoru je pro mě "radost". Tady ten kousek si odnesl zasloužených 55-60%. Napětí a drama tady udělalo své. Měli jsme tu pohřbeného pod zemí, měli jsme tu uvězněné na vysoké věži, měli jsme tu zaklíněného pod kamenem atd atd ... tady se (těhotná) paní dostane okolnostmi do uzavřeného kontejneru na pustém oceánu. Své tempo si to drží, nápady to chrlí a efekty a dramatické situace taktéž. Našlo by se hodně "ale" ... každopádně to největší co jsem celý film nedokázal vstřebat bylo to že si to hrc prc železný kontejner měsíc plave po vodě jakoby nic. Přes to jsem se nedokázal přenést a tento fakt považuji za hloupost.

Vocasy na tripu (2023)

Na chviličku jsem udělal úskok do strany a víceméně v okovech jsem řekl ano na tuto komedii... Takhle, tématika zvířata co mluví už tu byla mockrát... Od ostatních na toto téma filmů je zde jeden "nepatrný" rozdíl. Je to vulgární a sprosté. Nadávek tu padne tolik že to ani napočítat nejde. Bohužel i tak to nemůže v mém oku dosahovat vyšších kvalit než prostě čistých 60% ... Pár vtipných frků, příběh jakoby i joooo, no ... ale jinak nic. Nadávky a vulgarita v půlce filmu byla spíš na obtíž než k smíchu ... Na závěr? Kdo ví co si vlastně ty zvířata mezi sebou říkají že ...

Vražda v Paříži (2023)

Oproti předchozímu dílu to bylo o malilinkato slabší ale stále dávám tři hvězdy jen v procentech už dávám je n čistých 55% žádná razantní změna v hodnocení se nekoná. Ze začátku se to táhlo a vlastně to byla nuda... Pak když se to rozjede už to zase mělo zápal jako díl předtím. Sem tam nějaký vtípek, sem tam nějaká akce. Zápletka oproti jedničce horší a mírně se opakující scénář v jistých událostech... Podotknout musím že akce v dodávce dala do mé hlavy myšlenku že bych chtěl asi někdy vidět Sandlera v akčním filmu, působilo to totiž věrohodné a zajímavě. Nemyslím si že byl druhý díl zbytečný ale určitě bych už tímto skončil.

Zabiják (2023)

Tak trochu se nedivím že tady to hodnocení klesá týden co týden rychleji... Trailer mi řekl! To chceš prostě vidět! To bude brutální podívaná! ... No .... Nebyla. Koukáte na úsek života nájemného vraha. Jenže jeho "motivační rádoby kecy" byli víc cool než co předváděl. Pár scén u kterých jste otevřeli oči a vnímali to! ... Z druhé stránky nuda, zase jeho motivační žvásty a zase nuda. To nejhorší co nastalo, byl ten příběh. Totální bordel a v půlce filmu už přemýšlíte proč zabil toho a proč tamtoho... Každopádně naprosto chápu pětihvězdičkovým guru fans zde na ČSFD. Z úhlu komorní záležitosti je to ideální. Ten kdo v akční scéně má radši AKCI! a jasny čistý příběh tak radši ne, no ... ;-) nerad ... ale musím dát pouhých 40-45% ... A to převážně za styl kamery, cca dvě scény a jakýsi úhel pohledu do myšlení vraha.

Zatmění (2023)

Musel jsem chvíli přemýšlet a nakonec tedy 70-75% ... Protože na český snímek je to opravdu solidní pokrok ... Už jsem konečně v nějakých scénkách cítil !ten! thriller ... příběh je tady kopírka ale drží si svou rychlost a hlavně je to klasický rozbalování ale pozor! Dobře, provedené! Zápletka je tady doslova "zajímavě" propojená se všemi protagonisty. Obsazení je super, klobouk dolů před Štáfkem, odehrál to velmi dobře. Začátek působí jako komedie, prostředek je drama a konec je thriller. Vyber te si no ... Vadilo mi v jedné části filmu, jakési lesní červené zatmění. (Bez toho filtru by to bylo lepší) Byla zde scéna, která působila jako z mega zahraniční placené produkce nikoliv z české. (Útěk v lese a střelba za zády, bullet-time, to celé mohlo být delší) Takže takhle... Celosvětově tři hvězdy ale na ČR produkt určitě kvalitní práce co opravdu diváka nemůže urazit.

Zom100: Co chceš stihnout, než tě sejme zombie (2023)

:D oká .. já tady ty dvě hvězdy hodím v procentech prostě čistých 40% ... Minimálně do poloviny filmu to mělo naději i na tři hvězdy. Bohužel se pak stalo tolik věcí, který z průměrného Japan Zombie scénáře udělali totální slátaninu. Ten žralok na konci tomu dal úplně jinou úroveň, najednou se to celé odklonilo k béčku a přitom opět kdyby ten nápad byl pořádně natočený a hodila se trocha vážnosti, proč ne ... jenže bohužel no ... Dlouhá stopáž kdy od půlky dál to lze brát jako parodii na zombie filmy byla zbytečná.