Není král jako král (2000)

Tohle povazuju za nejlepsi klasicky animovanou Disneyovku, ktera je bohuzel tragicky nedocenena. Neni to stupidni muzikal s roztomilymi tancujicimi zviratky, jak se da od Disneyho ocekavat, ale paradni slapstickova groteska, ktera do vas pere fory jeden za druhym. Jen kdyby takovych bylo vic.

Spirit - divoký hřebec (2002)

Vizualne to vypada slusne, ale film sam o sobe je nuda, nuda, nuda. Videla jsem ho pred lety a vubec nic si nepamatuju, az na to, ze to bylo o nejakym konovi a indianech na Divokym Zapade. To uz samo o sobe svedci o tom, ze je to naprosto zbytecna zalezitost.

Lví král (1994)

Kdybych Lviho krale hodnotila v 94. jako dite, tak bych rekla, ze je to nejlepsi film na svete. Nicmene s odstupem casu a po mnoha, mnoha shlednutich pro me jaksi ztratil kouzlo. Naopak jsem si uvedomila, jak svedomite se autori drzeli Disneyho osvedcene sablony: kazdych 15 minut nejaka pitoma pisnicka, na prvni pohled jasny zaporak, trapny sidekick, co se zoufale snazi byt vtipny - a cim vic se snazi, tim je to ubozejsi (tenhle film ma hned 2). Proste me uz tenhle styl nebavi. Jen kvuli nostalgickym vzpominkam 4 hvezdy, jinak bych dala jen 3.

Soudkyně Barbara (2015) (pořad)

Tenhle serial je totalni hovadina. Divam se na to na YouTube, tedy respektive necham to hrat v pozadi jako zvukovou kulisu a venuju se necemu lepsimu. V televizi bych na to v zivote nekoukala, ale timto zpusobem si to dost uzivam. Samozrejme je to absolutni upadek. Herci-neherci koktaji jak studenti pri maturite, pani pravnici neumi vyslovit polovinu odbornych vyrazu, kazde druhe slovo je hmm/uuuh... proste fantazie. Jen pri poslechu tech jejich vykonu se valim smichy, a proto davam 1 hvezdu. Pro me je to proste guilty pleasure.

Housos (2011) (seriál)

Parodie na kulturu housos/bogans, coz je v podstate australska obdoba nasich snedych spoluobcanu: chronicka nemakacenka na podpore, co maji sotva zakladni vzdelani. Lzou, kradou, opijeji se a fetuji. Zeny jsou promiskuitni a maji furu deti (pokud mozno kazde s jinym otcem)... Vsichni vime, o co jde. Banda takovychto individui je centrem serialu, a autori si rozhodne neberou servitky. Hromady vulgarniho humoru, nadavek, slapsticku. Spousta vtipu a referenci ale mine ty, co nevi nic o Australii a jejich obyvatelich.

Xena (1995) (seriál)

Xena je absolutni brak - a o tom to je. Herci prehravaji (i kdyz Hudson Leick coby Callisto byla fakt dobra, serial mel byt spis o ni nez o Xene). Vsude spousty polonahych atraktivnich zenskych s hlubokymi vystrihy. Bitky a kaskaderske kousky, co popiraji vsechny fyzikalni zakony pod sluncem. Lacine CGI efekty. Scenar plny vtipu a dvojsmyslu, co se historii pouze inspiruje, ale rozhodne ji nebere vazne. Nevysvetlitelne muzikalove epizody. Xena tohle vsechno ma, a je to parada. V devadesatych letech jsem se na tohle jako holka divala na Nove, takze je to pro me naprosta nostalgicka klasika, u ktere se i dneska dobre zasmeju.