Bourneovo ultimátum (2007)

Všetko, čo sa mi na prvých dvoch dieloch páčilo, teda momenty, kde vznikal priestor na rozmýšľanie, sa vytráca a nastupuje čistá akcia. Pracovali uši, pracovali oči, sem-tam ústa v malom úsmeve, ale mozog sa musel niekedy tvrdo pozastaviť. Ale rada som sa pozrela do sveta .. Special thanks for London.

Sbohem, baby (2007)

Ben Affleck ... nikdy som nechápala, čo vlastne v Hollywoode robí. Pekný obal a nič .. Ale tento film vyvracia všetky moje chybné predstavy o jeho osobe. Ten človek dokázal, že má inteligenciu, jemnocit, vytríbený vkus a predovšetkým dušu. Takýto film na prvý pokus .. klobúk dole. Len nech si pekne v tom Hollywoode zostane, konečne som pochopila, že tam patrí :) Ešte k filmu: skvelý scenár, réžia, herecké výkony, kamera, hudba .. a záver.

Dospívání po americku (1993)

Spojenie dvoch najobľúbenejších hercov vo filme, ktorý má označenie "dráma" .. Čo môže byť lepšie? Moje očakávania boli vysoké a zostali uspokojivo naplnené.

Znamení (2002)

Decká to zahrali veľmi pekne. Odteraz budem vždy sledovať vodu v mojom pohári, či nie je kontaminovaná :) Čo sa týka dospelých, no neviem, nejako som tomu neuverila tak, ako by som mala. Všetko by bolo ešte v pohode, keby Gibson menej rozprával (klišé za klišé a do toho si ešte všetci pekne spolu pred večerou poplačeme .. akože sorry). Skoro som zabudla "pochváliť" dialóg o grcajúcej slečne, fakt skvelý príklad o tom, že zázraky sa dejú. Kamera super, hudba tiež .. ale u mňa jednoznačne neporovnateľné so Šiestym zmyslom.

Alice už tu nebydlí (1974)

Príbeh o tom, čo vlastne všetci hľadáme: šťastie a lásku .. pokoj a miesto v živote. Spracované príjemným spôsobom, ktorý nikoho nemôže nudiť.

Dracula (1992)

Slabšie 4* .. ale nie kvôli hereckým výkonom alebo niečomu podobnému. Zahrané to bolo nad moje očakávania, zvuk aj obraz .. všetko klapalo. Jednoducho nemám rada draculovskú tematiku, takže ma to nedokázalo výnimočne osloviť.

Drsnej Shaft (2000)

Totálne klasický, ničím neoriginálny film o "správnom" policajtovi, rasovej diskriminácii, korupcii a podobných stále sa opakujúcich námetoch. Nič nepokazí, ale ani ničím neohúri.

Emma (1996)

Už samotná knižná predloha má námet ako z najtrápnejšej červenej knižnice, takže sa nedalo nič prevratné očakávať. Tak milujem anglické filmy, ale toto bolo niečo nenormálne nudné. Oproti filmu Rozum a cit obrovské sklamanie. Dokonale sladká Gwyneth mi dvíhala žalúdok. Žiaľ, sušienky k čaju o piatej ostali na stole a ja som si uchlipla len trochu nechutného odvaru (nabudúce s mliekom a bez cukru, prosím).

My děti ze stanice Zoo (1981)

.. ťažká ale dokonalá prevencia proti drogám (aspoň pre slabšie povahy) .. hustý, depresívny, nikomu nič nepredstierajúci film

Dokud nás smrt nerozdělí (2003)

Vidieť Davida Sucheta v inej úlohe ako len strohého Hercula Poirota bolo veľmi zábavné. Pri všetkých hercoch mi to prišlo ako dokonalé odreagovanie sa od ostatných ťažších hereckých úloh. Miestami vtipné .. miestami absurdné .. jednoducho: vypnúť a zabávať sa.