Daddko

Daddko

okres Bratislava

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 3.8.2020  15:12

Kanál, žumpa a odpad všetkých westernov.

• 25.7.2020  23:27
    Štvanice (2012)

Dej na preskáčku, ťažko zrozumiteľný, keby bol súvislý bolo by to lepšie. Záver do stratena. Jedna hlúposť za druhou, nemecké elitné komando má v lese grilovačku a cez vysielačku počúva rytmickú muziku jazzu pri ktorej si vojačik aj potancuje a nehľadá vlastných paragánov, ktorí sú ešte zavesení na stromoch a roztrúsení kade tade. Tak ich potichu likviduje posledný z preživších Poľských partizánov a z Nemeckého trestného práporu neprežije nik. Poľsko má hodnotné vojenské filmy, toto je však nepodarený odvar.

• 18.7.2020  22:44

Texas a Rednecks môže byť. Len muzika čestných občanov Texasu ZZ TOP by to ešte vylepšila.

• 13.7.2020  14:27
    Greyhound (2020)

Pobavila Holywoodska CIPOVINA. Konvoj XH-25 a v jeho zostave kocábka Greyhound nikdy neexistovali. V 02/1942 boli reálne potopené 2 nemecké U-booty, aj to neviem či v Atlantiku. V tejto chobotine ich Ernest &Co dostali až 4 ks. Neuveriteľné chyby posádok U-boot. Všetko naopak, v 1942 Atlantik patril Vlčím svorkám a Briti s Enigmou boli v plienkach (U-boot 559 zajali až v 30/9/1942). Očakávam že nabudúce si v produkcii Holywood pozriem útok US army na Berlín v 04-05/1945. Rádioaktívny odpad. A 39 ročný U-boot je iná trieda, motáci. https://www.csfd.cz/film/7222-ponorka/prehled/

• 11.7.2020  21:11

Pozrel som si to viacmnej len kôli Michalkovi, ale veľa nezachránil. Priemerná sovietska komédia.

• 4.7.2020  11:10
    Kukuřičný ostrov (2014)

Štvrť filmu dedo s vnučkou stavajú búdu, do búdu ti zateká. Slovka nepovedia. Hodíš prútený čereň, úlovok rýb istý. Pokopeš zvyšnú časť ostrovčeka cca 200 m2, zasadíš kukuricu a čakáš rekordnú hektárovú úrodu. Nezabudneš ani na protipovodňové opatrenia ostrovčeka. Sušíš nachytané ryby na stene búdy a kŕdle vtáctva sa ich ani nedotknú. Kukurica rastie a dedo s vnučkou nestíhajú tých 100 vyklíčených kukuríc okopať a nahrnúť. Na ostrovček pripláva jeleň a čo čert nechcel, pytliaci ho v hmle ako mlieko picnú. Keď ho ťahajú do člna povalia rastlinky. Úroda je ohrozená, tak si vezmeš flintu a urobíš si tam trvalé bydlisko. Abchazanka padla v ľubvu do ranéneho Gruzínca, ale vyparil sa. Prichádzajú návštevy vojakov, ani divá sviňa nevie kto je kto. Protihrádzové opatrenia nevydržali, dvaja nezvestní.Film na ktorom spolupracovalo 5 krajín. ПИЗДЕЦ !

• 30.6.2020  21:50
    Mahana (2016)

Zaujímavý film. Nový Zéland má 5,0 mil obyvateľov z ktroých 16,5 % je pôvodných obyvateľov Maori. Pôvodom Polynézania tam prišli v 14 storočí. NZ je to konštitučná monarchia s parlamentnou demokraciou, kráľovnou je Elizabeth II. Maori voči bielym novousidlíkom sú na tom vo všetkom horšie, nezamestnanosť, alkoholizmus, drogy, kriminalita.... Film mierne naznačuje ich rasovú diskrimináciu v 60-ch rokoch. Podstata príbehu je život Maorskej rodiny, ktorej vládne despotická hlava rodiny...a až nemilosrdne. Bol taký vždy, násilnícky typ ktorý snúbenicu iného Maora znásilni aby sa stala jeho ženou. A tá ho celý spoločný život trpela ale nemilovala a viedlo to k nenávisti až po hrob dvoch Maorských rodín. Časť rodiny vyženie po fyzickom útoku na vlastného vnuka. Ako v 14 storočí. Záver je skvelou psycho drámou. A nedajte sa pomýliť, toto NIE je western. Niet čo riešiť 5*

• 28.6.2020  18:07

Kaukazké vojny sa začali od budovania Ruského impéria Petrom I Veľkým. Film sa odohráva v roku 1943 a vyúsťuje v tragédiu ktorá sa udiala v Čečensku 26.2.1994 v Chaibachu, na kolchoze Berija (aká to irónia) kde NKVD nahnala cca 700 Čečencov z okolitých dedín do stajne a zapálila. Tí ktorí sa chceli dostať von boli postrielaní. Podobná tragédia sa stala v Urus-Martanovskej nemocnici kde NKVD postrielali Čečenských pacientov. Film má historickú hodnotu, ale OPOMENUL odboj Čečencov proti Sovietom od roku 1940 (Zimná vojna proti Fínsku) a zväčšoval sa postupom Nemeckých vojsk ku Kaukazu. Časť Čečencov kolaborovala s Wermachtom a utekala do hôr aby sa vyhli nástupu do ČA. A samozrejme dobrovoľnú spoluprácu miestnych Čečencov s NKVD. Stalin to riešil deportáciami. Ďaľšou tragédiou boli Rusko-Čečenské vojny 1994/96 a 1999/2000. Nerozumiem KTO a PREČO začal sypať soľ do starých rán v roku 2014. Hneď na začiatku filmu vidno moderné hl. mesto Čeč. rep. Groznij s najväčšou mešitou v Európe, moderné výškové budovy 21 storočia nerozoznateľné od podobných vo svete a pravoslávny kostol. Putin a prezident Čečenska Kadyrov majú nadštandardné vzťahy, Čečenci profitujú, Islámsky štát nechcú, naopak bojujú proti nemu. Herecké výkony vo filme amatérske a kaukazská hudba pod psa i keď patrí medzi moje najobľúbenejšie. Ťažké rozhodovanie ako ohodnotiť, medzi 3-4, ale je to niečo nové pod slnkom tak 4*.

• 26.6.2020  13:09

Sklamanie. Španielska občianska vojna bola jednou z najkrvavejších v 20 storočí. Toto je len akýsi ideologický pohľad do zákulisia ľavicových Republikánov kde to nakoniec prevzala NKVD a stúpenci Stalinovej línie. Revolucionári sa viacej hádajú ako bojujú, 5x aj vystrelia. Ak sa mala zobraziť realita chýbajú krutosti spáchané bojujúcimi stranami a tých v horkokrvnom národe bolo nadmieru. Nebyť tohto konfliktu Španieli prežili 20 stroročie v relatívnej pohode. Vyhli sa totiž 1 a 2 sv. vojne na ktorých zarobili. Akurát občianska vojna ich rozdeľuje dodnes. Je to mimo filmu, ale toľko bezdomovcov a žobrajúcich ako v 02/2020 v Malage som mimo USA ešte nevidel.

• 24.6.2020  00:02

Drsná príroda, životné podmienky – kruté deti prírody Fíni/Sami kdesi na východe Fínska. Dokonale vykreslený život týchto retardov ktorí žijú v 40 rokoch 20 storočia možno o 200 rokov dozadu v porovnaní s Dunajskou kotlinou...skutočne ako dementi len na základe pudov, chlastu, sexu, vrážd, doslova kolónia bezprízorných. A neherci to stvárnili dokonale. Z tohto pohľadu výnimočný film. 5* Nórsky https://www.csfd.cz/film/235406-vzpoura-v-kautokeinu/prehled/ má byť ešte drsnejší.

• 23.6.2020  23:20

Mám trochu výčitky svedomia, ale Clintonovi za western pod 5* nedám

• 21.6.2020  12:12
    Stopař (1987)

Čudi patrili k pobaltsko -finskym národom, ktorí žili v dnešnom Estónsku, Karelsku (Čudské jazero hranica Rusko-Estónsko). V Ruských kronikách sú popisovaní ako vysokí, pekného vzhľadu, svetlých očí. Rusi ich označujú ako spoluzakladateľov Kievskej Rusi. Nikto ich nepopisuje ako krvilačných bojovníkov a lúpežníkov. Až na legendy národa Sami (+/- Laponci). Tí patria do skupiny Ugro-Fínskych národ, žili pôvodne vo Fínsku a severnej Karélii, asimilovali sa a nakoniec doputovali na sever Nórska, Švédska, Fínska a Ruska. Negatívne legendy Sami voči Čudom sú zachytené aj v tomto filme ktorý mimochodom bol najdrahším Nórskym filmom do roku 1987. A teda nič veľa, žiadne príjemné prekvapenie. Jednoducho lúpežní Čudovia výzoru masových vrahov dostali nakladačku od mierumilovných manekýnov Sami. U mňa sklamanie, ako historické tak aj filmové.

• 20.6.2020  18:37

Klasická sovietska propaganda, ešte sa aj v divočine oslovujú súdruhovia, znechutený.

• 14.6.2020  20:31
    Přízrak (2008)

Do polovice filmu príšerná nuda, nehodnotím.

• 13.6.2020  13:48
    Miloš Branković (2008)

Pripomína mi to Srpski film, nechutné.

• 12.6.2020  15:15
    Nula nula nula (TV seriál) (2020)

Dobre sa to začalo, ale potom sa to prekombinovalo tak, že sa v tom ani divá sviňa nevyzná.

• 10.6.2020  18:25
    Nula nula nula - Sharia (E05) (epizoda) (2020)

Chobotina, z prostredia pašovania drog sa to napáli do boja mudžahedínov, úplný skrat.

• 10.6.2020  15:29
    Gomora (TV seriál) (2014)

Utešený to pohľad na Neopolitánsky Luník IX. Zaujali všetci svätý a zbraň v každej rodine, myslenie mafia Bossov. Ako sa perú drogové love nevyšlo. Platí ako platilo : život zbojníka je bohatý....ale krátky.

• 8.6.2020  12:03

Vyšší level prania peňazí a businessu narko mafie scenár nezvláda. Roztápať zlato v garáži v predpotopnej peci a potom ho puncovať ? Kontrakt bez zástupu právnikov ? To aj slovenskí mafiózi sú lepši :-)

• 31.5.2020  21:22
    Ustanička ulica (2012)

Toto nie je Srbský film, to je druhá liga Ustašovsko-chorvátslej proti Srbskej propagandy. Film produkovala spol. Pakt Media z Chorvátska a premiéra v Sarajeve (Bosna-Hercegovina). Príliš veľa náhod ktoré dávajú fimu nedôveryhodnosť, navyše odrezávanie hláv je mudžahedínska (a narážanie na kôl je islámska) špecialita. Po etnických čistkách sa bolo treba zbaviť dôkazov a svedkov trestných akcií. A čo vlastne chcel autor povedať ? To má byť kritika že Srbské špičky chránia vojnových zločincov ? Naivné, samozrejme že chránia a Srbi ich majú za hrdinov tak ako Chorváti Gotovinu a Kosovčania vojnového zločinca, premiéra a súčasného prezidenta Hashim Thaçiho. Srbské publikum film odignorovalo ako protisrbský. Žiadny národ v Európe si nevytrpel toľko ako Srbi. 500 rokov neustálych bojov s islámom, 3 vojny na rozhraní 19/20 storočia v ktorých prišli o 1/3 obyvateľstva, druhá svetová vojna proti Nemecko-talianskemu a Ustašovsko-chorvátsko-islámskeho fašizmu (Jasenovac) a nakoniec „humanitárne“ bombardovanie zakázanou muníciou NATO (a Dzurindovská bagáž to odsúhlasila vrátane super demokrata Kňažka). Косово је Србија!

• 23.5.2020  23:35
    Dluh (1999)

Slušný krimi thriller o ´90 rokov kedy v krajinách V4 si človek nemohol byť istý čo sa mu môže prihodiť. Pamätáme ešte na Pápayovcov, Žaľuďa, Černákov a iných. Polícia, prokuratúra a súdy bezmocné, ako sa ukazuje niektorí dokonca na výplatných listinách zločinu. Je to silný film s nespravodlivým koncom. 2x 25 rokov + 1x6 rokov za bránenie vlastných práv po takom vydieraní a doslovne ich postupnej likvidácii. Želal som si happy end že na nich neprídu. Žiaľ tlak na psychiku vrah nevydržal. Jediné pozitívum je, že v roku 2010 boli dvaja s 25 ročnou paletou amnestovaní.

• 21.5.2020  18:15
    Taboo (TV seriál) (2017)

Z historického pohľadu poriadna motanina. Tak či onak, začiatok veľmi sľubný ale potom čím ďalej tým viac mystérie až ma to na konci začalo točiť. Viacej sa mi páčia taký realistický Peaky Blinders. Toto ak medzi 3-4.

• 17.5.2020  17:46
    Exekutor (2005)

Na exekútora musí mať človek asi hrošiu kožu. Tak som si spomenul na Kisku a jeho nohsledov exekútorov ...pfui Teufel!.

• 15.5.2020  20:40

Taký klasický starý dobrý western s Charles Bronsonom. Vždy si spomeniem na legendu Vtedy na západe a jeho harmoniku.

• 30.4.2020  15:26
    Kříž cti (2012)

Hnus. Tak to si dvaja anglickí gentlemani vyrazili na vyhliadkový let za vojny v roku 1940, opasok a štandardnú zbraň letcov RAF revolver Mark I si zabudli medzi čajovým porcelánom pri rannom tea. Nemeckí letci si naopak k osobnej zbrani pribalil aj nôž a zásoby na prežitie. Tento paškvil mohli natočiť akurát tak potomkovia najslávnejšieho kolaboranta fašistického Nemecka Vidkuna Quislinga. Verím, že raz si pozriem aj omnoho zaujímavejší film na tému o SS Den Norske Legion. V tomto filme picli nádejní vojnoví zločinci len nič netušiaceho nemeckého vojaka na lyžiach... ako soba. Alebo už tú históriu vraždiacich Nórov v Sovietskom zväze a kade tade z Norských dejín vymazali ?

• 25.4.2020  21:55

Ruský názov filmu je Казахское Ханство -Алмазный меч (Kazašský chanát- Diamantový meč). Je to historický film (sčasti legenda) o vzniku samostatného Kazašského národa, ktorý sa považuje za potomkov Džingischána. Ich samostatná história začína rozpadom Zlatej hordy v roku 1465. Časť z kočovníkov si vyberá cestu hľadania nových území a samostatného štátu. Čaká ich nekonečné putovanie, krvavé bitky, porážky ale nakoniec víťazstvo. Pochod ich zjednotil a posilnil, rodí sa nový národ. Je to skôr umelecký film (tak trochu propagandistický) , veľa sa nebojuje, skvelá výprava, trochu roztianutý. Ako skončilo Kazašské chánstvo ? Po dobyvačných a občianskych vojnách sa oslabilo, prijali islám. Od poloviny 17 storočia sa územie Katachstanu postupne stáva súčasťou mocnejšieho Ruského impéria. Pre fanúšikov histórie odporúčam.

• 25.4.2020  17:35
    Vyproštění (2020)

Tak toto je zlá správa pre Bangladéš. Už nielen záplavy a tajfúny ale aj 3 ks žoldák/fakír/modelka ich dokážu položiť. Očakávam demarš Bangladéšskej vlády Bielemu domu. Ešte že máme kpt. Danka a SR 3 ks neporazia.

• 21.4.2020  00:27

Ruské mestečko, obchod otvorený 24 hodín (v USA 7-Eleven). Službu má prvý krát a to ešte nočnú brigádnik-študent. Čo sa všetko sa môže stať keď pokľudná služba a nevinná súlož so ženou majiteľa obchodu sa zmení na thriller originálneho ruskáho štýlu. Hudba peterburgská jazz, blues, rock exot grupa Billy’s Band. Len pitva je za zvukov 5 symfónie (Osudová) od L. van Beethovena. Čierna komédia s pár hercami ktorá stojí za pozretie. Žmurki to nie je, Sukhurukov len malá úloha, ale 4* sú zaslúžené.

• 21.4.2020  00:21
    Lyudoyed (1991)

Preklad ruského Lyudoyed (Людоед) je kanibal. Toto nie je horor a podľa kontextu filmu mám zato, že Kanibal je označenie celého predošlého sovietskeho bezprávneho režimu. Bolo natočených niekoľko filmov o Gulagoch, tento je najsurovejší s vysokou výpovednou hodnotou. Režisér Gennadi Zemel sa narodil v roku 1952 Litovským rodičom v Gulagu pri Karagande a asi aj preto sa inšpiroval touto témou. Film bol natočený na základe skutočných udalostí ktoré sa odohrali v dňoch 24.5.- 26.6. 1954 v Gulagu Kengir v centrálnej časti Kazachstanu (ťažba a spracovanie medi). Bola to najväčšia vzbura v sovietskych Gulagoch vyvolaná sadistickým jednaním vedenia tábora vrátane trestov smrti bez súdu. V Gulagu bolo cca 5200 trestancov, muži – politickí, kriminálnici a ženy. Počas mesiaca vytvorili spoločné vedenie, akúsi komunitu, ale ich požiadavky neboli splnené. Ukončenie vzbury bolo rýchle. 26.6.1954 o 3:30 na tábor zaútočili tanky, rakety, vojsko (+100 psov) a za 1,5 hod bolo po všetkom. Historicky je zaujímavé že Berija po smrti Stalina chcel Gulagy pomaly rozpúšťať, lebo boli ekonomicky neefektívne (v máji 1954 bol už pár mesiacov mŕtvy a Chruščov spustil kult osobnosti až v 02/1956). Film je natočený na špeciálnom filme „žltého“ podfarbenia aby mal efekt dokumentárneho filmu. Vrele doporučujem tým, ktorí sa touto časťou dejín zaoberajú. Film má vysokú akčnosť, žiadne typicky ruské snívanie, siahodlhé sentimentálne spomienky. Osobne pre surovosť asi 2 x nepozriem. Jasných 5*

• 9.4.2020  20:47
    Před mrazem (2018)

Otec, dcéra a dvaja synovci otročia na neúrodnej zemi ktorá ich nedokáže uživiť. Aj posledná úroda je sotva polovičná. Otec – gazda rieši možnosť záchrany výhodnou svadbou svojej dcéry, najprv s nemajetným susedom, ktorého bez najmenšieho váhania zamení za lepšiu partiu Švédskeho zámožného veľkostatkára i ked Švédi sú v Dánsku nevítaní. Cena výhod je napokon morálne privysoká: poruší slovo sedliaka, dopustí sa podpaľačstva, nepriamo zapríčiní smrť mladšieho synovca a podieľa sa na likvidácii staršieho a kolaboruje s príšelcami. Stráca tvár kôli mamonu ? Odsúdiť , neodúdiť jeho konanie ? Dohnal ho k tomu strach o prežitie ktoré možno prežívame aj v týchto dňoch. Na vojne sa používala veta „Keď nejde o život ide o ho...“. Toto odľahčenie žiaľ už v týchto časoch neplatí.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8