• Pohádka

Odsouzení (2010)

Neuvěřitelná zarputilost ženy, jež svého bratra miluje natolik, že jde stranou i její vlastní život, aniž by si to uvědomovala, v podání Hillary Swank nedojímá. Usilovně se snaží, ale přesto z toho je jen takový filmařský průměr, navzdory scénáři podle skutečnosti - neuvěřitelnému lidskému osudu, který by nechtěl zažít nikdo z nás.

Staré pověsti české (1952)

Tři hvězdy - a to jen a jen za loutky a vyprávění. Je to velmi táhlé, často jsem se ztrácela. A navíc ty nepřehlédnutelné narážky na socialistickou práci a její oslavu. A nesmí chybět srp...I když to je samozřejmě daň době vzniku - proti Trnkově práci nelze říct ani A.

Kdopak by se Shreka bál (2010) (TV film)

Shrek je sázka na jistotu. Ale možná už dlouho nebude, pokud budou jeh tvůrci pokračovat v tomto duchu.

Škola princů (2010) (TV film)

Nevím, jestli jsou snahy o pěkné české pohádky spíše k smíchu nebo pláči. Příběh je více než nudný a nevýrazná ústřední dvojice také přispěje k tomu, aby pohádka skončila v propadlišti pohádkových dějin.

Síla lásky (2009)

Tuctový, zapomenutelný film o jedné nezapomenutelné osobě, která skandálně změnila pohled na člověka a přírodu.

Peklo s princeznou (2009)

Skvělé obsazení a ústřední dvojice, které věříte. To je u nových pohádek hodně velké plus. A tak aby z toho byla prima rodinná podívaná - zůstává jediným záporem celkem malý počet vtipných hlášek - Lucifer to prostě nemohl utáhnout sám.

Kašlu na lásku (2003)

Jeden z lepších romantických filmů. Příjemně zpodobněná šedesátá léta, Renée Zellweger opojená úspěchem první Bridget Jones je také trefou do černého. A děj? V rámci žánru celkem inteligentní zábava na osamělé holčičí odpoledne.

Počátek (2010)

Dokonale vymyšlený mnohovrstevnatý propletenec, kde se vyplatí držet se totemu, nebo jste ztraceni a uvrženi do Pustiny nepochopení. A vysvobození se nekoná ani s běžícími závěrečnými titulky. Je to originální a náročný kus (v jednu chvíli pět dějových úrovní, přičemž v každé jinak běží čas a jsou jiné podmínky). A ve finále? Máte možnost přijmout tu nejpodbízivější verzi, jak to vlastně je, nebo si zafilozofovat a hledat tu "svou". Jakkoli je snová mnohovrstevnatost funkční a divácky atraktivní, jednotlivé úrovně baví jen dočasně - než dostanete pocit, že by se to krásně obešlo bez tolika akčních scén. Tenhle film totiž nemá zapotřebí, aby sázel na efekty.

Sherlock (2010) (seriál)

Tohohle Sherlocka chci vidět znovu, a znovu. Dokonalé, nejlepší.