Stranger Things - Season 4 (2022) (série)

Řekl bych, že si Dufferovi udělali z amerického školství, sportu a videokultury hororu - prd€L. ... A musím říct, že mne to překračování žánrů (až na zbytečně reálné démony a úchylárny v laboratoři) směrem k přehrávané parodii vlastně baví. ... Natalia Dyer a Gaten Matarazzo jsou v rolích dobří a Maya Hawke je velmi k povšimnutí.

Přání Ježíškovi (2021)

Na velmi povedené polské vánoční vztahovce se nedá moc zkazit. Ale povedlo se, některé role vyšly plošeji a ochuzeně. Zapamatovatelní J.Dušek s E.Holubovou - ani se nemusí namáhat. Velmi fajn je Elizaveta Maximová, přestože ani nemá co hrát. Malí herci rozhodně neuráží. Takže? Nejspíš problém režie - jinak stačila verze polská. Ta naše nabídla pouze zaměstnání. Přesto za 4* , protože originál za 5*

Vánoční příběh (2022)

Tak bohužel - nevyrovný počin, který si neví rady s charaktery postav. Tři scenáristé, každý tam asi chtěl nacpat, co si pamatuje z jiných filmů. Aspoň u dvou postav není jasné, jestli je moudrá nebo debilní. ... Ale chvilkami jsem se zasmál, tak asi dobře. Jen si manželka pamatuje jiná veselá místa, než já. Nebýt známých herců, podruhé nesledovatelné. 50%

Blíženec (2019)

Takový remake blbosti už jsem dlouho neviděl. Smith svou reputaci, pokud ji měl, úspěšně ředí. Jednoduchý samoúčelný příběh bez valného odůvodnění.

Vánoce na spadnutí (2022)

Přibližně 25 procent a už znovu ne. Dá se s lehkým úsměvem ale proto, že čekám, jestli to bude ještě pitomější klišé. Vděčnou amnézii tohle nijak nepovýšilo. Lépe zahráli ve vedlejších rolích. Doufám, že nikdy Lindsay nepotkám, aby se nezeptala "jak vypadám?" Vánocům by tam pomohlo nebýt tak přezdobené a přesvětélkované.

Projekt Adam (2022)

Ano, je to rodinný film pro mládež, ano, jednou se to určitě dá a dokonce zabaví. Jen musíte být naklonění přijmout scifárnu s želé obsahem.

Rubikon (2022)

Podíval jsem se podruhé a ze 3 jasná nudná 1*. V podstatě studie životaschopnosti v uzavřeném ekosystému, kam člověk a společnost vnáší krizi deformací přirozené evoluce. Zasazení do sci-fi využilo dobře trikovou stránku, logiku už méně. Nejviditelnější je představa zbytečných chodeb a posuvných dveří. Herecké výkony rozhodně neurazily,  chvílemi jsem měl dojem, že slyším nějaké nářečí. Rozhodně by příběh vyzněl lépe jako krátká četba.

Zoo - Ať žije lady Y (2022) (epizoda)

Tomu zas scénárista natrh tipec! Co dělat, když odejdou dvě hlavní postavy - no budou tam opakovaně telefonovat a zbylá squdra musí zažít emotivni vzrůšo. Každý jednotlivě a zahuštěně na pět dalších dílů.

Dobré zprávy - Jízda s princem (2022) (epizoda)

Opět neschopnost natočit kvalitní seriálový příběh. Spousta osvědčených herců (to asi stálo peněz) a mnoho křiváren a nudy. Žádné vtipné scény. Omyl, že právě tohle je recept na sledovanost.