Zoo - Je to láska, není to láska? (2022) (epizoda)

Tento seriál zvládá typickou pointu, vzbuzovat zvědavost, co bude dál. A dělá to tak, že naznačuje a pak to plní. Někdo si oblíbí Viktorii/Alex, někdo Sid a obézní ženy. Někdo ty chlapíky. Nikdo nezaplatí ztracený čas ale lenošit a vyplachovat mozek je také potřeba. A pokud si Markéta rozpustí vlasy a smyje rtěnku, je to nejhezčí ženská - tedy v tomto seriálu.

Rošťáci (1985)

Po letech jsem si připoměl, že to byl první VHSkový film dětem z půjčovny. Byly nadšené a doslova oslněné dětským dobrodružstvím. Proto tomuto průměrném snímku s podivnými zlomy v ději přidám jednu na celkem 4****. Některé scény jsou totožné nebo variantní ve více Spielbergových dobrodružstvích.

Kapitán Exner (2017) (seriál)

Musím napsat v souhrnu. První shlédnutí jakéhokoli dvojdílu je zprvu rozčarování. Nejdůležitější postavy nejdříve zklamou, poté si zvyknete a komickou dvojku detektivů bez policejní centrály dokonce začnete mít rád. Michala Dlouhého napadnoucímu roli nikoli, ale to se řídí členstvím ve fanklubu. Kupodivu je druhé i následující shlédnutí už uspokojující a více si užijete Erbenem vložených fines. Marná je role přitažlivé Vicy Kerekes. ... Příběhy se už neodehrávají za hlubokého komunismu, proto jsou vloženy modernizujicí prvky jak ekonomického, tak vztahového rázu. ... Pro neznalé knih Erbena, Denár v dívčí dlani je jiná kniha, než Poklad byzantského kupce. Motiv archeologie měl autor rád a vracel se k němu. Scéna s Kaisrem a pistolí v denáru je chabý plagiát scény se Sovákem právě z kupce. Pokud se odhodlám nestranně posoudit vystoupení Kaisra a Vondráčkové, musím Lucii upřednostnit. ... Co jsem ocenil je velmi dobré oživení již jednou nezvládnutého příběhu Bláznova smrt.

Dialogy pro klarinet, cimbál a bicí (1985) (TV film)

Opět 30ti%ní detektivka jak v předloze, tak zpracováním. Tady už Václav Erben mlel z posledního a potvrdil si to i ve scénáři. Obsazení ničemu nepomohlo.

Čas pracuje pro vraha (1979)

Druhá nepovedená adaptace detektivek Václava Erbena. Po Bláznově smrti opět nevýrazné použití skvělých herců. Možná příběh ani nedává šanci. 30%.

Bláznova smrt (1973) (TV film)

Po zfilmovaném Pokladu byzantského kupce je tato adaptace smutně nudná podívaná. Možná byla ambice udělat psychologické drama. Petr Kostka nemá šanci. Je na místě pochválit zpracování stejné předlohy v seriálu z roku 2017.

Šéfka (2022) (seriál)

Asi jsem neviděl všechny díly. Z hrajících nevymáčkli tolik, kolik by dílo zasluhovalo. Především o hlavní roli pochybuji.

Bratrstvo vlků - Hon na bestii (2001)

Taková směs akčních činů, soubojů a záhady s neviditelným pozadím doby francouzskě revoluce. Protagonisté výrazných fyziognomií. Kostýmní "drama" a hlasité výroky. Mezi ** a dřímotou. I když - poslední čtvrtina celá je krvavá pohádka. A hlas vypravěče chce tu změť pospojovat.

Příliš osobní známost (2020)

Pokud si paní tvůrkyně myslí, že komedie znamená trable s chlapem, sex, spoustu řečí o tom a žádné uzardění..... Tak vidím za 1*. Obvyklá nuda. .... Eliška Balzerová umí být dámou babičkou - milostnou melodramatickou linku uhraje jen tak mimochodem. ... O běžném obratu českého kapitalismu nemá cenu se zmiňovat. Tlačení na pilu, tedy trumf chlapem ve prospěch žen?. ... Závěr - ten příběh je křivý. ... Na druhou stranu, scéna u večeře je vzorová. Asi jediná.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Cumberbatch kdysi bez pláštíku byl zárukou zajímavého děje a prožití příběhu. Teď se ale na filmy s ním bojím jít. Tohle je zhmotněné divákovo utrpení. Trikaři se ale mohou u bourbonu poplácávat po rameni a říkat si, jak jim to pisálci dialogů znehodnotili. A zvedá se jim z toho, stejně jako mně, žaludek. (Ve filmu Casablanca jsou pánové se jménem aut.)