Dr. Stone - Season 1 (2019) (série)

Za mňa 8,8/10 ale je to ako pre koho. Dej úžasne graduje a pravidelne sa vracia do zadu (hlavne na udalosti okolo 1. epizódy) pričom sa vždy dozvieme niečo iné s iného uhla a funguje to výborne. Jediný problém s týmto seriálom je v tom je aj keď moje doporučenie je 15+ tak je tu pomerne dosť detských scén čo nieje nevyhnutne na škodu lebo často sú vtipné ale niektoré sú buď trápne, zbytočne natiahnuté alebo len čudné a to je vlastne jediné prečo by som strhol jednu hviezdu (Nakoniec som to neurobil aj pretože som si viaceré epizódy pustil aj po roku znovu). Seriál určite doporučujem ale nie každému sa bude téma vedecký survival páčiť. Niektorým môže vadiť aj to že Senkuove znalosti pre niektorých vyzerajú nadľudsky, ja si to nemyslím keďže mi fyzika celkom ide. Dúfam že 2. séria kvalitu udrží. Je tam ale problém toho že hlavná zápletka je dementná lebo dôvod prečo vznikla je že 2 hlavné postavy neboli schopné ani začať vyjednávať kompromis, to seriálu rýchlo odpustíte ale v recenzii sa to musí spomenúť.

Čakal som niečo úplne iné ale nebol som sklamaný. Seriál sa točí okolo šľachtického dievčaťa Katariny ktoré videlo svoj minulý život, tým sa nadobro zmenila nie len jej povaha a vnímanie sveta ale prišli s tým aj veľmi nemilé informácie o jej osude. Divákovi je jasné že už len tým že sa zmenila jej povaha zmenia sa aj udalosti (nebojte sa, tak jednoduché to pre ňu nebude) ale aj tak sa posnaží svojmu osudu čo najlepšie vyhnúť, zo začiatku to vyzerá naozaj hlúpo ale naozaj to funguje, je to oddychové, vtipné, emocionálne. Reinkarnačná téma tu bola zvládnutá dobre. Často vás zabavia už len dialógy postáv s čím sa spája, asi ste sa dočítali že je to tzv. harémovka (ako sa to vezme ale teoreticky áno), toho sa nebojte, vzniká s toho niekoľko trápnych scén ale tým ako sa postavy poznajú od detstva (ktoré je tu pokryté niekoľkými epizódami) ich vzťahy pôsobia naozaj prirodzene a preto sa nečudujete že sa na ňu lepia aj ženské postavy. Mínusy: je to seriál pre ľudí ktorý si dokážu užiť dej, od konca nečakajte zázraky, občas sú vtipy ohľadom paradovania harémoviek trohu cez čiaru a je to vyložene trápne, budete musieť tiež ignorovať to že Katarína je paranoidná + trochu blbá takže nevie odhadnúť ľudí až to pôsobí hlúpo. 7,8/10 -------------------- Ale nechápem čo chcú robiť druhú sériu, je tam pár nedoriešených vecí ale nič na tak dlhý dej.

Winx Saga: Osud - K vodě a do divočiny (2021) (epizoda)

2,5/10 Prakticky nemám dôvod pokračovať. Tajemno o ktorom tu všetci básnia že je to prečo s tým pokračovali je na úrovni záhadná príšera behá po lese. Celá sekvencia v škole je ako zle prerobený začiatok knihy Harry Potter a kameň mudrcov, práve s tej knihy alebo filmu si mohli vziať autori príklad lebo by to tomu fakt pomohlo lebo mi príde že keby celá epizóda bola len objavovanie schopností a až ďalšia by bol príchod na školu nie len že by to pôsobilo normálnejšie a diel by sa mohol viac zamerať na školu a vďaka tomu by tu bol citeľný world building, namiesto toho tieto 2 epizódy dali do jednej, aj tak polka alebo tretina tejto epizódy sú flash-backy a rozbeh príbehu takže o toľko času by neprišli. Samotné scény v škole sú ukážka ako sa to nerobí, kebyže to je pre mladších pochopím ale doslova v 1. scéna je o tom ako niekoho zabijú a v cca 5. minúte máme nepriamy záber na roztrhané telo, ono si fakt niekto myslel že 15 a viac ročný to bude počúvať tie hlody dobrovoľne. Ok našlo sa tu pár hlášok ktoré znejú inteligentne ale to mi nevyvážilo tie s ktorých sa mi chcelo zastreliť, najsympatickejšia určite Múza ako utiahnutý introvert zažratý do hudby vyzerala zo všetkých tých postáv asi najviac prirodzene. Ostatné postavy ...... Prakticky jediná zapamätateľná scéna bola tá medzi Bloom a Múzou (alebo kto to bol) keď sa rozprávali o tom čo ich mágia spôsobila (pôsobilo by to oveľa lepšie keby Bloom nebola po tom lesnom incidente za debila). Možno tomu dám šancu ale mám aj lepšie veci v zozname, nemôže to byť celé tak zlé (ja viem že asi je). Edit: keďže som na projekt úspešne zabudol a pripomenul mi ho až YT znižujem hodnotenie na 1*, predtým som sa priklonil na 3/10 lebo dáku kvalitu to malo ale nie tak často aby som si to zapamätal, teraz 2,5/10

Otome game no hamecu flag šika nai akujaku reidžó ni tensei šitešimatta… - Pajama party de moriagatte šimatta... (2020) (epizoda)

Ide sa do finále a preto posledné 2 epizódy mali za úlohu zhrnúť ,,psychický stav postáv" čo bolo zaujímavé, minulý diel (ten horší) sa zameral na hlavné, tento diel je zväčša o vedľajšej a to Katarininej služobnej Anne ktorú sme vídavali celý seriál. Zistíme jej pohľad na vec, backstory a to ako sa jej doslova zmenil svet od toho incidentu s minulým životom. Diel je síce s časti klišé ale je strašne pekne podaný s dobrými momentmi a je strašne osviežujúce po minulom dieli vidieť niekoho kto Katarínu má rád normálnym spôsobom a vidí v nej to 8 ročné dieťa ktorým prakticky ostala.

Otome game no hamecu flag šika nai akujaku reidžó ni tensei šitešimatta… - Ódži ni šóbu o idomarete šimatta... (2020) (epizoda)

Zatiaľ moje myšlienky k seriálu: čakal som že to bude o tom ako sa namyslený šľachtic poučí s toho čo videl s minulého života. Namiesto toho sa táto zmena osobnosti udiala prakticky okamžite s príchodom spomienok a seriál sa zameral na niečo iné a to to že s minulého života získala informáciu o tom čo sa má stať a kto jej to spraví (trochu trapným spôsobom zistené ale ok), samozrejme táto zápletka každému s IQ nad 10 príde zo začiatku absolútne primitívna pretože tej udalosti sa dá zjavne pomerne jednoducho vyhnúť ale celkové prevedenie toho je nečakane zaujímavé, pohodové, miestami aj vtipné.

Vlkochodci (2020)

8,5/10 výborné ale niečo tomu chýba, filmu by sa zišlo pár desiatok minút navyše aby celý konflikt pôsobil pre postavy prirodzenejšie a nemal s konca ten uponáhľaný pocit, chápem že by sa tým stratila plynulosť ale som kvôli tomu na váškach či tomu nejdú len 4*.

The Mandalorian - Kapitola 13: Jedi (2020) (epizoda)

Toto fakt režiroval Filoni?! Fakt rešpekt ako preňho netypicky a zároveň výborne dokázal natočiť epizódu s postavou ktorú prakticky príbehovo priviedol až sem.

Big Time Rush (2009) (seriál)

Strelené, oddychové, výborné pesníčky. 1. prvá séria pre cieľovku výborná, teraz by som si to asi tak neužil. Potom to už šlo k horšiemu, zaslúžené finále za mňa neurobilo vôbec hambu 1. sérii, sériál si ale užijete len keď ho nebudete brať tak vážne, sú tu síce pomerne nudné časti ale tiež výborné ktoré to pomerne vyvažujú. Možno mám ružové okuliare pretože som to videl ako decko ale zase videl som to v dobe keď som bol cieľovka, 7,2/10 - dal by som viac ale ako hovorím, pokračovania to ťahali dole.

Nekopara (2017)

Keď prežijete prvých 10 minút zvyšok filmu paráda, nie že by prvých 10 minút bolo zlých ale je tam veľa trápnych scén ktoré môžu odradiť. Zvyšok filmu však pomerne realisticky vykreslí zasadenie týchto ,,mutantov" do reálneho sveta až ma to prekvapilo, samozrejme furt je to animovaný film takže na realistickosť treba brať s rezervou. Proste keď si zvyknete na divnosti film je príjemne pozerateľný, dokonca emocionálny a vďaka hodinovej stopáži nemáte pocit že by tu dáka scéna bola navyše ani že by tu niečo vyložene chýbalo, je tu síce niečo na čo by sa zišlo ešte pár minút ale to tu nejdem vytýkať, samozrejme scenár není nič extra a ako som podotkol treba si na to čo sa tam deje čo najskôr zvyknúť ale inak sa ťažko hľadajú negatíva a je to naozaj príjemný film, za mňa 7,5/10.

Hurá do pravěku! (2012)

Celkom klasický dej o cestovaní časom, dobre natočený ale scenár bez nápadu, ani ako dieťaťu sa mi nechcelo na to pozrieť znovu. 5/10