Dragons: The Nine Realms (2021) (seriál)

4,9/10 (pre 1. sériu) Tak Dream Works nakoniec naozaj priniesol drakov do nášho sveta. Seriál není zlý ale je dosť stereotypný. Skupina decák sa skamaráti s drakmi (čo zjavne není tak ťažké keď nezúri vojna) a musia ich ochrániť pred potencionálne zlou firmou a teda aj tajiť pred vlastnými rodičmi. Mimo to že tohto typu seriálov už mám plné zuby, bolo by to v pohode kebyže ide o ďalší spin-off originálu zameraný na deti ale toto je otváranie novej časovej linky. Väčšina postáv pôsobí dosť plocho, navyše seriál má zatiaľ 6 epizód a behom toho sa stalo len ochočovanie, tréning drakov a jeden malý boss battle inak nič dôležité. Inak povedané zatiaľ nemôžem dať viac ako 2*. Deti to zabaví ale tým pustite s tohto sveta račej Rescue Rangers, tento svet si zaslúži oveľa lepšie pokračovanie ako toto.

Dragons: The Nine Realms - Featherhide (2021) (epizoda)

Asi zatiaľ najlepšia epizóda. Konečne tu máme charakter ktorý je zaujímavý a má draka ktorý pôsobí čiastočne originálne. Seriál ako celok stále pôsobí ako jedno veľké klišé a tento svet si zaslúži viac.

Dragons: The Nine Realms - First Flight: Part 1 (2021) (epizoda)

Fakt je divná myšlienka že filmy a toto je ten istý svet, nemyslím drakov ale spracovanie. Zatiaľ nič extra, predstavenie postáv, pár akčnejších scén.

Boba Fett: Zákon podsvětí - Kapitola 7: Ve jménu cti (2022) (epizoda)

Nie že by to bolo vyložene zlé ale prakticky všetky boje boli spravené úplne debilné. Nechápem čo tu sakra Robert Rodriguez a Favreau robili. Ako keby im do toho ešte niekto s Disney furt kecal.

AIKa R-16: Virgin Mission (2007)

Či to bude znieť divne do seriálu som naskočil lebo ma zaujal príbeh. Samozrejme ten je celkom základný, trochu debilný, ale nie zlý, postavy pôsobia živo, interakcie ,,rivaliek" vás budú baviť, bojové scény dobré. Problém vidím hlavne v konci ktorý pôsobí prázdne tipu zistíte záhadu, vytvorí to inú a tú ako keby nikto nechcel riešiť, áno je to prequel ale čo som počul je to mimo kontext aj originálu. Ale furt sú príbeh a interakcie postáv príjemné na sledovanie. Problém paradoxne nastáva v tej snahe autorov o 18+. Teraz nehovorím že niekomu je občas niečo vidno ale o tej tzv. žabej perspektíve kamery, buď sú Japonci ťažký uchýláci cez nohavičky pod ultra krátkymi sukňami alebo im prišlo že majú málo nahatých scén. Kamera sa proste úplne náhodne teleportuje na podlahu ideálne behom vážnych scén, šlo by to ignoroval kebyže všetky ich nemajú biele aby to bolo v kontraste zo zvyškom oblečenia takže tak či onak bude vám to zbytočne trieštiť pozornosť + samozrejme bola dodaná akčná scéna v ktorej hlavná záporáčka musela mať oblečenie prostitútky, doslova v plavkách pôsobila prirodzenejšie + samozrejme scéna ako ,,vtip" o nadržaných chalpoch haha (zomrel som od trápnosti). Celkovo dobrý seriál na vypnutie ale sakra škoda že to pôsobilo ako keby si nepremysleli či chcú točiť kľudný seriál alebo súťaž, spočítaj koľko krát vidíš nohavičky.

Příběh stoleté ryby (2016)

7,2/10 Celkovo naozaj príjemný dej s divným koncom. Drvivá väčšina deja sa našťastie odohráva vo fantasy svete ktorý je celkovo naozaj zaujímavý, dej odbieha pohodovo a ani si nevšimnete že to má 1h40. S poslednou tretinou mám ale trochu problém lebo pôsobí ako keby si autor naraz niečo vymyslel. Divné že ju konkrétne pred týmto nikto nevaroval aj keď jedna s bytostí pôsobila ako keby to už zažila a tiež to pôsobí extrémne na niečo také. Áno koniec plní účel dejový aj poučenie aj keď autor mal zjavne silný konflikt čo sa má s postavami stať. Inak ale výborný animovaný film, drvivá väčšina deja fungovala perfektne.

Divoký Spirit (2021)

4,5/10 remake seriálu Riding free nedokázal využiť nič s originálu a lepší je akurát tak v animácii a v réžii pár vecí s prvej epizódy. Tiež fanúšikovia prvého filmu budú sklamaný. Dej sa naťahuje zbytočnými ,,vtipmy" a zároveň pôsobí uponáhľane ako keby ani nemali nápady. Len videli že detský seriál mal úspech tak šup, spravíme film. Áno seriál nebol úžasný (hlavne prvá polka) ale celkový dej mal hlavu a pätu, toto je len rýchla zlátanina.

Spirit volnost nadevše - Série 4 (2018) (série)

Prakticky seriál sa oplatí začať pozerať od prvej série a potom skočiť rovno na túto 4. a zvyšok si potom doplniť, je tu pekne vidno a sa autorom konečne podarilo uchopiť vlastný príbeh a namiesto slimačieho budovania proste doňho hodiť prvky ktoré sú reálne zaujímavé a to myslím hlavne posledný dvojdiel nová rodina len je škoda že na rozbeh seriálu nadväzujúci na film Spirit neskrotný mustang bolo  treba 25 epizód

Jurský svět: Křídový kemp - Série 2 (2021) (série)

V tejto sérii si uvedomíte ako strašne málo sa tu toho deje, celú druhú polovicu máte pocit že sledujete niečo zamýšľané ako jedna veľká epizóda rozdelené na 4 časti. Áno gradovanie deja funguje stále dobre, aj príbeh furt funguje ale druhá polka je jedna veľká ekozápletka mierená na deti ktorá mohla byť jednoducho vylepšená aby to dávalo zmysel ale nie, je to len sterilná ochrana zvierat a postavy robia kvôli tomu hlúposti, viem že je to mierené na deti ale toto spracovanie je typu že viac chcete aby tie motivácie mali zmysel skôr ako majú.

Jurský svět: Křídový kemp - Série 1 (2020) (série)

7,1/10 (s ohľadom na detskú cieľovku) séria u ktorej vás nesmie odradiť začiatok ktorý je nudný ale asi tak od pólky štvrtej epizódy sa rozbehne. Od vtedy sa zo seriálu stane kombinácia naháňačiek s dobrou gradáciou a kľudných scén ktoré obsahujú osobnosť postáv aj ich príbeh a určite tu nič neberie deti naľahko. Hlavná škoda je že jedna s postáv sype fakty o dinosauroch ako ja za mlada čakal som že sa seriál posnaží to poňať o trochu viac realisticky ale nie, tamto vás naháňa rybožraví dinosaurus ktorý by vám nemal byť schopný ublížiť, inde sa ničia oceľové podpery ako kus papiera. Snaží sa to tváriť inteligentne ale nie, strelená logika aj fyzika s filmu Jurský svet ostala. Na druhú stranu je to jedna s mála vecí čo mi vadí a neviem ako veľmi vadí deťom. Koniec deti prekvapí ale staršieho diváka až tak nie. Ale popremýšľam nad zrazením bodov za prvé 3 epizódy, zatiaľ 4*.