Caligula (1979)

Ani neviem ako ten film ohodniť nakoľko Caligula patrí medzi najšialenejšie postavy dejín. Ja sama keby som chcela natočiť o ňom film tak by som sa snažila do filmu dať čo najviac zvráteností aby bolo aj slepému divákovi jasné že Caligula žiaden anjelik nebol. Tinto Brass sa proste rozhodol pre historické porno. Pevne verím že realita bola oveľa zvrátenejšia ako sme mali možnosť vidieť vo filme aspoň historické pramene to tak prezentujú.

Predátor (1987)

Absolútna klasika vo svojom žánri a dovolím si tvrdiť že jeden z najlepších Arnoldových filmov. Aj po 70-tom zhliadnutí stále baví.

Ztracený svět (1999) (seriál)

No pred 20 rokmi ma to celkom bavilo aspoň tie prvé časti ale potom už mi začalo liesť na nervy to ako tam začali miešať stále nové a nové kultúry alebo ríše ktoré boli dobovo niekde úplne inde. Tu nejaké postavy zo staroveku a už zrazu čáry máry a sme v stredoveku no proste už to bol riadny chaos.

Ztracený svět (1998) odpad!

Aj by som chcela dať aspoň jednu hviezdičku ale absolútne ma nenapadá jediný dôvod prečo to spraviť. Seriál bol lepší aj keď mal svoje muchy.

Dinosaurus (2000)

Na rok 2000 veľmi pekný vizuál ktorý aj po 20 rokoch celkom nadchne avšak ten príbeh bol hrozne nudný a práve preto 4 hviezdičky.

Lovci dinosaurů (2005)

Áno nepopieram že film pôsobí dosť lacne a z vysokorozpočtovými sci-fi trhákmi sa to nedá porovnávať avšak ten nápad a celkovo príbeh ma celkom zaujali. Lepšie efekty a herci a bolo by to na 5 hviezdičiek.

Vanaja (2006)

No ja neviem čo si mám myslieť o danom príbehu. Akože prostredie, ľudia ba aj dokonca mentalita to všetko mi pripadá autentické. Ale samotná hlavná hrdinka filmu ma veľmi nechytila za srdce. Nechápte ma zle to dievča mi je veľmi sympatické lenže to jej správanie to celé moje hodnotenie komplikuje. Áno vytrpela si síce svoje ale vy ktorí ste ten film videli mi musíte dať za pravdu že mnohé problémy si tak trochu privolala aj sama svojou drzosťou či trúfalosťou. Je to proste taká obeť vlastných omylov. Ale inak je film celkom zaujímavý. Mala som občas pocit ako keby som sa dívala na dokumentárny film o Indii ktorým nám prezentuje niekoľko týždňov zo života mladej Indky. Pokiaľ vám India nie je ukradnutá tak tomu filmu určite dajte šancu.

Tajemství (2006)

Boli časy keď som tento dokument sledovala ako posadnutá a nejaký čas som sa aj snažila podľa neho riadiť ale sama presne neviem či výsledky ktoré som dosiahla boli naozaj až také prelomové a zázračné pre môj život. Sama si kladiem otázku či som naozaj nebola šťastnejšia kým som Tajomstvo nepoznala. Veď napríklad si zoberte toho veľmi sympatického pána ktorý tam vystupuje menom James Arthur Ray. Ten pán mi bol najsympatickejší zo všetkých vystupujúcich a jeho rady som si dosť brala k srdcu. A tu sa zrazu dozviem z nejakého zahraničného článku že počas nejakej hromadnej meditácie ktorú organizoval on zahynuli 3 ľudia ? No nejako dôveryhodnosť toho sympatického pána prudko klesla a už zrazu aj k celému dokumentu pristupujem opatrnejšie. Neviem sa naozaj rozhodnúť aké hodnotenie tomuto filmu dať lebo mám z neho neskutočne zmiešané pocity. ODPAD určite nie lebo musím uznať že mnohé myšlienky boli celkom užitočné a zaujímavé ale zas na druhej strane mnohé veci mi prišli až veľmi prehnané. Tak samozrejme súhlasím s tým že pozitívne myslenie je určite lepšie ako neustále fňukanie nad tým že nemáme život podľa našich predstáv. Takže vďačnosť má rozhodne veľký vplyv na naše vnímanie vlastného života. Áno súhlasím s tým že človek by sa mal snažiť vidieť ten pohár skôr poloplný. Áno je pravda že stres, hádky, nepríjemné správanie a celkovo negatívny prístup neprináša človeku radosť či dokonca šťastie. Ale zas na druhej strane sú situácie v ktorých si neviem celkom predstaviť ako by si človek dokázal zachovať chladnú hlavu a pozitívne myslenie za každú cenu. Zoberme si napríklad náhle nečakané úmrtie blízkej milovanej osoby. No skúste vtedy pozitívne myslieť. Máte v rodine ťažko chorého človeka ktorý denne trpí ťažkými bolesťami a vy ani lekári mu nedokážete pomôcť a len sa pomaly bezmocne dívate ako ten človek zomiera. Si myslíte že stačí len toho človeka denne hladkať za rúčku a opakovať ako papagáj že všetko je v poriadku že nič sa nedeje že život je krásny ? Áno nejaký čas to vydržíte ale ak prejde niekoľko týždňov a mesiacov a vy vidíte že ten človek je na tom ešte horšie tak si uvedomíte že sranda končí. Skúste v takých situáciach nebiť zúfalí a pozitívne myslieť. Skúste človeku ktorý skončil zmrzačený alebo vážne popálený vysvetliť že pozitívne myslenie všetko napraví. Skúste takýmto hlboko poznačeným ľuďom ktorí prežili traumy a všelijaké iné nešťastia vysvetliť že o nič neide že to len treba zmeniť pohľad na svet. Sú na svete ľudia pre ktorých je každý deň ako zlý sen z ktorého sa nedokážu zobudiť a žiadna príjemná hudba ani dívanie sa na mačičku tú situáciu nezlepší. Taká je proste REALITA či sa vám to páči alebo nie. Áno každý z nás má istú možnosť vytvoriť si svoj vlastný šťastný život ale pokiaľ nemáte šťastie ( Božie požehnanie ) tak je naša snaha márna. Áno netreba sa uzatvárať do negativizmu a všetko považovať za vopred prehratý boj ale zas na druhej strane tiež v sebe netreba zbytočne kŕmiť falošné nádeje. Človek musí odhadnúť kde je jeho limit úspechu. Zatiaľ nepoznám nikoho kto by vedel lietať ako Superman ale to neznamená že to idem hneď skúsiť lebo sa cítim pozitívne.

Joker (2019)

Film sa mi síce páčil ( hodnotenie zatiaľ 4 hviezdičky ) ale k dokonalosti mi tam chýbala ešte lepšia gradácia a napätie. Áno teraz je to viac ako uspokojivé ale dalo sa to urobiť ešte lepšie. Napríklad mám pocit že ten prerod v Jokera prišiel minimálne o 15 skôr ako bolo nutné. Kľudne sme mohli aj naďalej sledovať ako Arthur robí celému Gothamu fackovacieho panáka a vyvrcholenie mohlo prísť až v poslednej cca polhodinke filmu. Skrátka chcela som vidieť viac zúfalstva, viac depresie, viac nespravodlivosti a beznádeje. A hlavne viac TEMNOTY ! Síce uznávam že tí traja mladíci v metre boli nesympatickí na prvý pohľad ale ešte to Arthur mohol nechať tak. No a neviem ako vy ostatní ale ten jeho románik so susedkou mi prišiel nejaký zbytočný tak ako aj celkovo postava tej susedky proste nemala nijaký vplyv na prerod v JOKERA a ani svojou prítomnosťou nijako neovplyvnila dej filmu. Proste zbytočná postava. To prepojenie s Waynovcami mi prišlo trochu pritiahnuté za vlasy avšak miestami priam osudové najmä ZÁVER. Musím upozorniť niektorých komixových hlavne Marveláckych nadšencov že pokiaľ čakajú komixovú efektami a akciou nabitú jazdu tak budú sklamaní. Toto je DRÁMA vážení ! Komix bol len inšpirácia ! Nuž celkom to potešilo a myslím si že takých samostatných ( DC komixom inšpirovaných ) filmov by mohli veselo točiť viac a viac.