• Fantasy

Hanebný pancharti (2009)

Na první pohled se může zdát že film pojednává jen o hloupě extrémních způsobech zabíjení. Ve skutečnosti Hanebný pancharti jsou dokonalý mistrovský kousek jenž je navlečen do kabátku váleného snímku i přesto že jím tak úplně není. Tarantino prostě má svůj styl, který vždy "jen" zaobalí do určitého žánru, což na jeho dílech zbožňuji. Inglourious Basterds je směsice již zmíněného válečného filmu, dramatu, nahláškované komedie ale místy i westernu (to hlavně díky skvělé a atmosférické hudbě či například začínající sekvenci). Po příběhové stránce se toto úžasné dílo rozděluje na dva příběhy dvou na sebe nezávislých pokusů o atentát. Jeden je o pomstě a druhý o vojenské operaci. Do toho tu je jedna velká diskuze o německé kinematografii. Nejenže se snímek může chlubit dokonalým scénářem a režií, ale i hereckým obsazením u kterého mi do každé role každý sedl. Prostě pro fanoušky tvorby Tarantina je tohle ten správný šálek čaje na což by Hans Landa řekl "Bingo!" 10/10.

Hellboy (2004)

Oba díly jsem naposledy viděl před několika roky. Avšak nedávno po shlédnutí Zlaté armády mne pohltily rozpaky, zda-li mám tak špatnou paměť, nýbrž se mi před časy oba díly líbily (protože mi teď dvojka připadala strašně nudná a nezajímavá). Tak jsem dnes našel DVD a shlédl první snímek abych se ujistil jestli je to tak i s ním. Kdepak, jednička je opak. I když se Hellboy nemůže pyšnit nějak propracovaným příběhem, vše ostatní tu šlape na jedničku i s hvězdičkou. Rychlá akce při které je Hellboy opravdu vtipný a jeho hlášky jsou cool. I mimo akční sekvence nenalezneme trapný humor jako v případě pokračování. Jen škoda toho finále které nějak rychle uplyne (chtělo by to na konci trochu více akce). Ron Perlman je jako Hellboy úžasný, a Karel Roden přímo brilantní. 8/10.

Hellboy: Královna krve (2019)

Nový Hellboy není zas tak špatný film, a už vůbec ne nudný. Naopak - tempo filmu mi sedlo a celkem slušně jsem se bavil. I vtípky se povedli (fungovali tak na 80 %). V čem trochu snímek zaostává je akční stránka filmu. Horší práci s kamerou nijak nepomáhá špatný střih (ne jen v akčních scénách). Co mohu ale pochválit je hudební doprovod skládající se převážně z rockové hudby. Trochu zamrzí horší digitální efekty které občas doopravdy bijí do očí. Problémem je taky vážná stránka filmu. Takže bych ocenil více kdyby byl celý film natočen jako komedie dělající si ze sebe srandu. Nicméně, celkově se jedná o zábavnou kravinku, kterou pokud vypnete mozek a budete tolerantní, si užijete. Mimoto tu dostává celkem prostor i nádherná Milla Jovovich která působí kouzelně, i přesto že hraje zápornou postavu. Možná je to tím že ztvárňuje čarodějnici. David Harbour jako Anung un Rama působí sympaticky a je doopravdy drsný. Ne jako ve verzi Guillerma del Tora, kde nám onu představu násilně snímek cpe (což bylo více ve druhém díle). 6/10. PS: Trochu mě zaráží proč eRkový film je v kinech s českým dabingem? Jediná odpověď na tuto otázku, která mě napadá je aby si pracovníci kina mysleli že se jedná o další dětinskou komiksovku. No oni pak ty tržby vzrostou.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Vyjma všemožných fantasy potvůrek můžete ve filmu Hellboy 2 najít trapný, skoro až dětinský humor, který určitě každý divák vyhledává. Hellboy snažící se být cool za každou cenu, za chvíli začne lézt na nervy. Příběhově žádný zázrak: Princ Nuada (jméno které až nápadně připomíná slovo nuda) chce získat tři části koruny aby oživil Zlatou armádu. Podobné téma tohoto typu (najít nějaké k věci k zrození něčeho aby bylo něco zničeno) můžeme vidět jinde. Když příběh není originální tak bychom se měli zaměřit na akční stránku filmu. Nicméně akce je utahaná a je jí tu strašně málo, a když už tak jen chvíli. Ta mne dostala do nesnesitelné nudy ke které nepřispívaly ani nezajímavé dialogy. Jediný souboj mezi princem a strážemi byl svižný, a samotný by si zasloužil 5*. Miluji komiksy a filmy jimi inspirované, ale tohle, štěstí že jsem to vůbec dokoukal. 4/10.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Naprosto bez výčitek musím uznat že se jedná o jeden z nejlepších westernů, navíc snoubící se s válečným žánrem. Hlavně zásluhou druhého zmíněného a i dokonalé hudbě působí dojímavě (zpěv zajatců společně s mučením Tuca, či poslední minuty kapitána a následné zničení mostu). Napětí jenž by se dalo krájet je efektivně vybudováno díky natahování jednotlivých scén a již zmíněné hudbě od největšího génia všech géniů v hudebním oboru. Stejně tak jako Leone jenž si i díky předešlým westernovým snímkům a pozdějšímu veledílu bezpochyby zaslouží první místo v žebříčku režisérů westernové tvorby. Bez jediné slabé chvilky a tak zábavně odvyprávěn na první pohled jednoduchý příběh, jo to dokáže málokdo. Co se týče hereckého obsazení, lepší už být nemohlo. Ač tváří snímku je Clint Eastwood, celý film si pro sebe krade Eli Wallach. Sice Tuco je strašný bastard jenž by si ten provaz zasloužil, ale když je to takový zábavný sympaťák. 10/10.

Hovory s TGM (2018)

Od filmu jsem dostal to co se jsem očekával. Jediný co mne překvapilo, byl začátek. Vizuálně vypadal dobře. U prvního rozhovoru mezi Čapkem a Masarykem jsem si říkal: Není to zas tak nudné. Prostě to vypadalo že se postavy baví opravdu inteligentně. Později se ale z nadšení pomalu stávala nuda. Problém byl že se děj odehrává na jednom místě, tedy v Topolčiankách. Postavy jednu chvíli jdou po stezce, potom sedí u rybníka (Masaryk si hází s kamínky), potom si přisednou k stolku... Ale pořád je to na jednom místě. Film není špatný. Celkem dobře zahrané. Vizuálně to taky vypadá dobře (myslel jsem si že mi bude vadit 4:3, ale nevadilo). Rád bych filmu dal více hvězdiček. Nevím co by se na tomto snímku mohlo vylepšit. Film je podle skutečného setkání, takže autoři nemohli změnit prostředí jak chtěli (prostředí mi tam doopravdy vadilo). Nemohu se zbavit toho pocitu že jsem se nudil, takže se snímek bude muset spokojit se třemi hvězdičkami. 60%.

Hra o trůny - Oheň a voda (2012) (epizoda)

Tak pro mě zatím nejlepší epizoda. Nejen protože bitva je naprostý nářez, ale její příprava je úžasně natočena z různých pohledů a napětí by se dalo krájet. Škoda že tohle nebyla poslední epizoda druhé série, nýbrž jako dokonalé vyvrcholení bych to bral raději než následující část. Scéna se zeleným ohněm už ani epičtější nemohla být. Navíc můj oblíbenec Tyrion zde ukázal svoji odvahu a také že je dobrý taktik, ne jak šmejd Joffrey kterého nikdy asi nepřestanu nenávidět. 10/10.

Hra smrti 2 (1981)

Nejvtipnější na této stupiditě je to že po akční stránce je snímek naprosto dokonalý, až tak moc že jsem uvažoval i o dvou hvězdičkách, nicméně v tom ostatním dosahuje odpadové kvality. Chápu že příběh v akčním filmu není to nejdůležitější, každopádně zde je tak hloupý a ke konci dokonce naprosto debilní. Asi ve třetí pětině jsem se začal celkem dost nudit. Díky předchozím nezáživným pasážím, to nezachránil ani konečný souboj, jenž by v případě toho že by byl kupříkladu v půlce filmu, působil celkem fajn. Nicméně ke konci byl nudnější než kdyby předchozí souboj v cca čtvrté pětině s člověkem v kostýmu lva, trval půl hodiny. Na jednu stranu menší výhodou je to že druhý díl působí celistvěji než předchozí. Pořád jde poznat které záběry jsou archivní, ale není to tak hrozné jako v případě jedničky, která nicméně i tak byla mnohem lepší (tři hvězdičky ode mne). První film vzdával hold úžasné herecké legendě, však tohle jen kořistí na slávě chudáka Bruce Leeho. 2/10.

Hurvínek a kouzelné muzeum (2017) odpad!

No tak to bylo o hodně horší než si pamatuji z kina. Z neschopné snahy o to aby film byl za každou cenu epický jako hollywoodské bijáky, společně s hloupým chováním postav dělají z tohohle paskvilu naprostý důkaz že česká kinematografie nebude jedna z věcí za kterou bych měl být hrdý. Nejhorší je že někdo vůbec dopustil aby někdo spatlal tuto magořinu, jenž uráží legendární postavičky které mám rád, nýbrž jako dítě jsem často poslouchal různé Hurvínkovské příběhy. Hurvínek jako debil kdyby mu někdo řekl ať si usekne ruku a usmaží si ji, on to udělá, Spejbl utekl z mentálního ústavu a z neznámého důvodu rozbíjí vitríny, Mánička tu je jen aby se neřeklo a paní Kateřina nabízí sušenky. Vše vizuálně občas vypadá vcelku obstojně, ale pak si vzpomenu na šikuly z Pixaru, takže tohle působí jako když člověk vyblije bramborový salát, který před požitím vypadá hezky, a tak vypadají i ty blitky, ale už to jsou blitky. Postavy se pohybují nereálně a pokaždé když promluví, vypadá to jako kdyby film nepocházel s tuzemska. Navíc všichni nepochopitelně tančí a zpívají otravné písničky. Nic se zde nedá až na nějakou tu maličkost pochválit, nicméně za tu jednu hvězdu tu nic nestojí a vše ostatní co je špatně dosahuje v špatnosti naprostého extrému. 0/10.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Snímek který zaujme, baví a může se pyšnit skvělým hereckým obsazením. Nicméně na pět to není poněvadž já v tom jak jsou ty podvody vyobrazeny ve filmu nic geniálního nevidím. Možná by tomu prospěl nějaký twist co zamotá hlavu, ono se to k takovému tématu samo nabízí. Vlastně ani nevím co si z filmu mám odnést, nicméně nemůžu upřít to že jsem se bavil, i když cítím malé zklamání protože se jedná o velice nevyužitý koncept. 8/10.