• Fantasy

Jak Olin o oko přišel (2013)

Oproti He Dies at the End mi netlouklo srdce tak rychle od začátku až do konce. To spíše až v druhé polovině. Šokující jumpscare který bohužel nefungoval tak dobře jako u zmíněného snímku. Nicméně jednoduchý příběh, ale přitom skvěle zpracované. Rozhodně doporučuji fanouškům hororů. 7/10.

John Wick 3 (2019)

Možná s odřenýma ušima ale je to za plný počet hvězdiček, nýbrž třetí John Wick je naprosto úžasná krvavá akční pecka. Je tedy pravda že když střílení utichne a dojde na kecání, není to zas taková sláva (v žádném případě nuda), proto jsem uvažoval i o čtyřech hvězdách, avšak dialogy naštěstí nejsou to hlavní na čem film stojí. Tím je dokonalá akce které je zde dost, a je přímo bravurně natočena a dechberoucí. Možná že kdyby snímek byl více reálný, tak by trval asi jen pár minut, ale díky blocbusterovým konkurentům v podobě superhrdinských šaškáren, je tento skvost výborným a více uvěřitelným osvěžením. Keanu Reeves je naprosto BADASS a Halle Berry jakbysmet, i její psíci které bych rozhodně nechtěl zapomenout nakrmit. Skvěle fungující humor, hudba, atmosféra. Prostě pecka. 9/10.

Joker (2019)

Úžasně propracovaný Jokerův coming out, jehož genialita stojí hlavně na hereckém výkonu hlavního představitele (vypadá to na Oscara), výbornému scénáři a atmosféře která diváka naprosto pohltí. Zajímavý je ovšem celé pojetí filmu. Žádná akční zábavička, ale depresivní a silné emocionální drama, jenž vypráví příběh o antihrdinovy který by v jiném případě byl za padoucha, ale přesto i když tu Arthur/Joker dělá věci které by v žádném případě neměly být oslavovány, člověk si prostě tu postavu oblíbí a v určitých momentech je mu ho i líto. Za chválu stojí také skvělý soundtrack. V jednu chvíli dokáže navnadit tu ponurou atmosféru a pak když zazní nějaká retro pecka, člověk má chuť si pobrukovat. 10/10. Zatím nejlepší film za rok 2019.

Jurský svět (2015)

Jurský svět je vlastně novější verze Jurského parku, takže nemá nějak originální příběh. Mne ale Jurassic World sedl více než původní film. Děj se odehrává pro mne ve velice příjemném a krásném prostředí. Nádherná hudba (ano, jedná se o tu klasickou hudbu z prvního dílu). Úžasný záporák. V tomto případě mám na mysli Indominuse Rexe a ne toho týpka co chce velociraptory použít jako zbraně pro armádu. Vcelku sympatičtí herci, kdy jediný kdo může někomu trochu vadit je starší bratr, který i přesto že chodí s nějakou slečnou, na rodinném výletě očumuje každou druhou holku. Nicméně Jurský svět zabaví jak nové publikum, tak i chvílemi pomrkává na fanoušky prvního dílu. Uvědomuji si nedostatky tohoto snímku, tím hlavně myslím nereálné věci co dělají postavy ve filmu (např. Claire běží před T-Rexem na podpatkách, Owen jede na motorce hned vedle běžících velociraptorů. Prostě to vypadá divně a působí to nereálné), ale i přesto je to pro mne jeden z nejlepších blockbusterů v dnešní době. Vlastně se jedná o film u kterého vypnu mozek a sleduji tuto dobrodružnou jízdu, což napomáhá k tomu že fungují lekačky kterými by se měli inspirovat horory. Nicméně snímek doporučím na klidný večer, pro odreagování, kdy divák sní celý kýbl popcornu. 9/10.

Kill Bill (2003)

Úžasná podívaná v které Tarantino dokazuje svoji lásku k filmům. Lady Snowblood není jediným film ze kterého se režisér inspiroval, ale i snímky s Brucem Leem a podobných. Skvělý výběr kvalitní hudby jenž společně s geniálně natočenými scénami působí hodně emotivně. Dojemná anime scéna je toho naprostým důkazem. Po akční stránce dokonalé. Extrémní krvavost společně se stoprocentně fungující akcí šlape jak má. Zkrátka jednoznačně doporučuji i přestože si myslím že snímek možná nesedne každému, ale to se dá pochopit nýbrž může působit jako brak, ale to se mi na této pro mne poctivé filmařině líbí. 9/10.

Kill Bill 2 (2004)

Westerny mám rád a dvojka skvělého příběhu o pomstě má westernový nádech (prostředí, hudba či scénka převzatá z Tenkrát na Západě). I přesto mi dvojka připadá o dost horší než předchozí snímek a to ne jen kvůli tomu že není tak našlapaná. Vol. 2 obsahuje velkou škálu dokonalých scén, i slabších. Celkově je film zábavný ale musím přiznat že místy je trochu nezáživný. Možná za to může několikáté zhlédnutí, nicméně jednička působí pořád i po několikáté jako dokonalý film. Na jednu stranu Tarantino zde exceluje v tom co umí přímo na jedničku. Dialogy. 7/10.

Klub rváčů (1999)

Naprosto dokonalý scénář jehož genialitu nevidím v té pitomé ideologii a zvláště jak se k tomu mýdlaři staví, i když samotná myšlenka krapet nutí k zamyšlení, ale v tom jak si David Fincher skrz tuto psychedelickou a nevšední podívanou pohrává s divákem. Navíc s nečekaným twistem, perfektním vizuálem a efekty, tedy na to že film je z konce minulého století celkem výbornými. A to že Norton a Pitt herecky excelují, o tom žádná. 10/10.

Kmotr (1972)

Úžasný filmový klenot, který by měl vidět každý fanda filmů. Nicméně se nejedná o krvavou akční gangsterku, ale o dojemné drama. Na pár toho střílení ovšem taky dojde, to ale není to hlavní o co ve filmu jde. To hlavní je rodina. Vztahy mezi členy Corleonů. Vývoje postav, které jsou přesvědčivě vedeny úžasnými herci (hlavně Al Pacino a Marlon Brando). Celé to má krásnou atmosféru kterou vystihuje nádherná hudba. Tu když slyším, dostanu se do naprosté blaženosti. Prostě nádhera. Celkově se pro mne jedná o jeden z nejlepších filmů všech dob. 10/10.

Kmotr II (1974)

I když jednička je pro mne více atmosférická, dvojka je zase mnohem epičtější dílo. Spletitá hra byznysu spojená s rodinnými problémy s famózním Al Pacinem, střídá skvěle odvyprávěna pasáž o postupném získání moci Vita Corleona v podání nezapomenutelného Roberta De Nira se skvělým nádechem, který se blíží více k tomu z jedničky. To jak se tyto dva děje střídají nepůsobí nijak rušivě a ta neskutečná délka uteče jak voda. Dojemný, nádherný a geniální snímek jenž se právem zapsal do historie kinematografie, tak jako jeho předchůdce. 10/10.

Králíček Jojo (2019)

Po oft viděných ne moc gute trailerech to vypadalo na pěkně trapnou a stupidní šílenost. Jak to tedy dopadlo? Možná se jedná o stupidní šílenost, ale vůbec ne pěkně trapnou. Jojo Rabbit (v češtině Králíček Jojo, fuj) je pořádně pomatená míchanina zábavné komedie a krapet horšího dramatu, což nijak nevadí že je ve vážných situacích kýčovitý, protože tento skvělý film si to vždy napraví povedeným vtípkem a to ať už se jedná o situační humor či dialogy - zvláště mezi Jojem a Hitlerem, nebo třeba takový Klenzendorf je na nacistu celkem fajn cápek, prostě jde vidět že si Taika Waititi se scénářem pěkně pohrál: zmíněný humor, ta myšlenka která se za celou touhle bláznivostí skrývá, či samotné postavy. Např. taková Rebel Wilson je mi strašně nesympatická a tento snímek byl prvním filmem s ní, který jsem kdy viděl, protože většinou hraje v nezajímavých stupidních komediích, ale tady si střihla takovou roli fanatické blbky že když řekla něco co mělo být vtipné, tak to doopravdy vtipné bylo, a to i více postav. Celkově je Jojo Kaninchen legrační satira zesměšňující nacismus až dřeň, kterou mohu jen doporučit a s vědomím že jdete na potrhlou komedii, si ji většina celkem užije, tedy pokud se nejedná o nácky nebo děduly jenž si chtějí zavzpomínat na staré časy v Hitlerjugend, či nejpravděpodobnější případ, obyčejné lidi co chtějí vidět "nekreténský" vážný film bez vtípků, což je na jednu stranu pochopitelné, přece jen ne každý snese takovou dávku šíleného humoru, takže pokud jste takový typ co nesnáší braní vážných situací na lehkou váhu, tak si návštěvu kina rozmyslete. Možná se nejedná o přechytralý artový masterpiece, nicméně já mám chuť to vidět znovu, abych se v kině po několika těch vážných filmech mohl zase znovu zasmát, protože es ist sehr humorvoll. 8/10.